Zavrieť

Porady

Nie sme manželia,ale druh a družka môžem aj tak z Nemecka dostať prídavky ?

Dobrý večer !Môj priateľ robí v Nemecku a rozhodli sme sa ,že prídavky na dieťa budem dostavať cez neho .Všetky papiere sme vyplnili cez notára rodný list malej bol preložený a v auguste všetko odoslané!!!Síce už od aprila nedostávam prídavky od vtedy sa to vybavovalo a kým naša socialka poslala papiere pre Nemecku socialku trvalo .Chcem sa opýtať či neviete kolko to asi trvá a ci teda neni problem ze nie sme zobraty .Nasa socialka mi povedala ze nie ,ale ked to zratam 8 mesiacov som bez pridavkov :-( Dakujem za odpoved velmi pekne prijemny vecer
Ešte toto k tomu
Dobrý deň mám na vás ešte otázku asi som sa nechala oklamať !!!!
Proste teraz mi písal že potrebuju nejaké 3 fotky ako na pás mňa :Čo už mi dochádza ze som sa nechala oklamať. Neviete mi poradiť či to ako pýtajú čo neverím vôbec Neviem ako čo mám zistiť
Ďakujem
Naposledy upravil Katarína Svitka Svítková : 04.12.15 at 09:39
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zanetth je offline (nepripojený) zanetth

    zanetth
    Ak ste to posielali Familienkasse Bayern Nord do Norimbergu (tá je príslušná pre vybavovanie žiadostí pre Slovákov) tak tie lehoty, kým spracujú žiadosť sú nenormálne dlhé (kľudne to môže byť aj rok). Najhoršie na tom je , že človek aj keď tam zavolá, buď mu nezdvihnú, alebo len povedia, že majú toho veľa a treba čakať, cez mail nekomunikujú vôbec. To, že nie ste zobratí by nemal byť problém, pokiaľ ste poslali potvrdenie o spoločnom trvalom pobyte, z ktorého vyplýva, že otec (teda žiadateľ) býva v spoločnej domácnosti s dieťaťom. Ak by im niečo chýbalo, oni pošlú list a vyžiadajú si potrebné dokumenty dodatočne. Treba sa obrniť trpezlivosťou a čakať.
    Katarína Svitka Svítková ďakujem vám za radu :-)
    Katarína Svitka Svítková Dobrý deň mám na vás ešte otázku asi som sa nechala oklamať !!!!
    Proste teraz mi písal že potrebuju nejaké 3 fotky ako na pás mňa :Čo už mi dochádza ze som sa nechala oklamať. Neviete mi poradiť či to ako pýtajú čo neverím vôbec Neviem ako čo mám zistiť
    Ďakujem

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ..pokial je otec uvedený v rodnom liste, dostaneš prídavky z nemecka..ale naozaj len trpezlivosť treba..my sme iba na prídavky z čiech čakali 7 mesiacov!.(.a to je toť za dverami!..)..a to otec dieťaťa nebýval ani v spoločnej domácnosti,platila len jeho pracovná zmluva s firmou v čechách..
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katarína Svitka Svítková No som zvedava teda lebo ako na všetko majú čas len nás nahaňajú ak niečo potrebujú :-)
    Ďakujem
    Prijemný dník prajem
    zanetth Problém je, že tá Familienkasse je permanentne preťažená a zavalená žiadosťami, trvá to už zopár rokov, spracúvajú to postupne, podľa poradia v akom žiadosti dostanú, takže kým príde na rad tá vaša môže to "chvíľu" trvať. Ak je žiadosť a ostatné doklady ok, tak o peniaze neprídete, vyplatia vám ich potom naraz spätne.
    Katarína Svitka Svítková ok ďakujem ja som o myslela aj na nasu socialku ale samozrejme rozumiem dakujem za odpoved moc
    Katarína Svitka Svítková Dobrý deň mám na vás ešte otázku asi som sa nechala oklamať !!!!
    Proste teraz mi písal že potrebuju nejaké 3 fotky ako na pás mňa :Čo už mi dochádza ze som sa nechala oklamať. Neviete mi poradiť či to ako pýtajú čo neverím vôbec Neviem ako čo mám zistiť
    Ďakujem
      zbaliť
    kopretinka 09.11.15 19:51 odstránil(a) z Porady

    Nie sme manželia,ale druh a družka môžem aj tak z Nemecka dostať prídavky ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.