Zavrieť

Porady

Sprostredkovatelska firma na dovoz tovaru zo zahraničia

Dobrý deň. Vedel by mi niekto odporucil nejakú skúsenu a dobrú sprostredkovatelsku firmu ktorá by mi vedela pomôcť z tovarom zo zahraničia? Jedná sa o to, že chcem dovážať tovar z číny ameriky anglicka a všetko to pôjde predpokladám že cez colnicu. A tam sa platí clo aj dph. A ja ako živnostník pptrebujem nejakého deklaranta na to a že su s tým veľké papierovacky a poradili mi, že na to existuje sprostredkovatelska firma cez ktorú to prejde a tá mi už tovar dodá precleny a aj s fakturou.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Nepotrebujes sprostredkovatelsku firmu, ale spolocnost, ktora poskytuje colnodeklaracne sluzby a pripadne preberie zaruku aj na colny dlh. Ty budes dovozcom a oni zabezpecia kompletnu agendu tak, aby bol tovar prepusteny do volneho obehu. Odporucam: http://www.azet.sk/firma/394966/a-s-...ic-spol-s-r-o/
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Camanta Aha jasné ďakujem za odpoveď. Mne bolo povedané že na to pptrebujem sprostredkovatelsku firmu cez ktorú mi ten moj tovar prejde oni ho preclia a všetky veci okolo toho a mne už len príde tovar precleny aj s fakturou . A chcem sa opýtať oni mi vydajú aj dodaci list? Ak by mi prisla kontrola do obchodu ako a čím preukážem že odkiaľ mám tovar??
    Consultix Pokial preclievas, tak mas predsa colny doklad. Dodaci list Ti vystavuje dodavatel. Colnica zaroven preclieva na zaklade faktury. Podla nej urcuje hodnotu tovaru, z coho vypocitava colny dlh.
    Camanta Áno viem, že dodací list mi vystavuje dodávateľ. Len neviem kde v Číne a kto mi ho vystaví. Kedže budem objednávať tovar z číny. Teraz objednávam ale v rámci osobnej spotreby a v malom množstve. Ale teraz ten tovar chcem ďalej tu predávať a tým pádom budem objednaváť tak 20 ks. Preto neviem kto v Číne mi vydá dodací list. A či tu budem platiť clo aj dph ...
      zbaliť

    Sprostredkovatelska firma na dovoz tovaru zo zahraničia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.