Zavrieť

Porady

Ako osoba registrovaná ako 7a musím pri poskytnutí služby do krajiny Eu podávať súhrnný výkaz? Faktúry vystavujem bez DPH kedže nie som platca

Výkaz musím podávať stále ak vystavím Fa, alebo len ak predávam napr. do Čr platcovi DPH, pri neplatcoch neriešim?

Viete mi poradiť koľko stojí vybavenie, aby som mohol podávať výkazy online? Na stránke FS som čítal že sa podáva len elektronicky. Potrebujem vybaviť aj elektronický podpis alebo to už pridelia oni?


Informácií po internete je mnoho ale už sa v tom strácam, nie všeky sú aktuálne, ďakujem za rady ak sa v tom niekto orientuje.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zanetth je offline (nepripojený) zanetth

    zanetth
    Súhrnný výkaz podáva platiteľ dane z pridanej hodnoty a zdaniteľná osoba registrovaná pre daň podľa § 7 alebo § 7a zákona o DPH.
    Súhrnný výkaz sa podáva elektronickými prostriedkami do 25 dní po skončení obdobia, za ktoré vznikne povinnosť podať súhrnný výkaz. Ak koniec lehoty na podanie súhrnného výkazu pripadne na sobotu, nedeľu alebo na deň pracovného pokoja, posledným dňom lehoty je najbližší pracovný deň.
    Zdaniteľná osoba registrovaná pre daň podľa § 7 alebo § 7a zákona o DPH podáva súhrnný výkaz za kalendárny štvrťrok, v ktorom dodala službu s miestom dodania v inom členskom štáte podľa § 15 ods. 1 zákona o DPH osobe, ktorá je povinná platiť daň.
    Ak zdaniteľná osoba registrovaná pre daň podľa § 7 alebo § 7a zákona o DPH nedodala v príslušnom kalendárnom štvrťroku službu s miestom dodania v inom členskom štáte osobe, ktorá je povinná platiť daň, súhrnný výkaz nepodáva.
    Súhrnný výkaz sa podáva výlučne elektronickými prostriedkami, nikdy nie v listinnej forme. Súhrnný výkaz podaný elektronickými prostriedkami musí byť podpísaný zaručeným elektronickým podpisom alebo elektronickou značkou poskytnutou daňovým úradom na základe uzavretej písomnej dohody obsahujúcej náležitosti elektronického doručovania, podrobnosti nájdete na internetovej stránke Finančného riaditeľstva SR v záložke:
    ELEKTRONICKÁ KOMUNIKÁCIA.
    Viac tu: https://www.financnasprava.sk/sk/ele...ka-komunikacia


    Získanie prístupu k elektronickým službám: https://www.financnasprava.sk/sk/ele...pristupu-k-aes

    Nemusíš mať elektronický podpis, stačí s nimi uzatvoriť zmluvu o elektronickej komunikácii, musíš ísť na DÚ osobne.

    Vo faktúre, ktorú vystavuješ do krajín EÚ musí byť uvedený odkaz: Prenesenie daňovej povinnosti

    Ako osoba registrovaná ako 7a musím pri poskytnutí služby do krajiny Eu podávať súhrnný výkaz? Faktúry vystavujem bez DPH kedže nie som platca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.