Zavrieť

Porady

Prehodnotenie zdravotného stavu v SP.

Chcem sa opýtať Poraďákov, ktorí boli v tomto období na prehodnotení v SP ohľadne ID, či im tiež povedali, že už sa dáva len 50% a potom 75%, že iné percentá sa nedávajú. Pôvodne bol priznaný ID na 2 diagnózy pred 4 rokmi - 65%. Pred dvoja rokmi pri prehodnotení sa nedokladovali nové nálezy k jednej pridruženej diagnóze. nakoľko sa nič nezmenilo, takže znížili ID na 50%- len na základnú diagnózu. Teraz im boli predložené opäť nálezy aj k tej pridruženej diagnóze, avšak dôchodok prehodnotili a nechali len tých 50%, s tým odôvodnením, ako je uvedené. Vraj nedostanem ani žiadny protokol z prehodnotenia a opäť za 3 roky. V zozname chorôb má aj moja diagnóza, kde mám priznaných 50% - hodnotu 60 %. Neviem, ani kto ma pojednával, meno nebolo ani na dverách, ani sa mi nik nepredstavil. Na predvolaní bolo meno len úradníčky. Pred dverami sedeli a plakali 2 panie, ktorým zobrali každej po 20 %. Oplatí sa odvolávať, keď ani neviem, kto to prejednával a nepohorším si? Je to tam strašné, ako na výsluchu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    niktoš je offline (nepripojený) niktoš

    niktoš
    Treba sa odvolať,musíte mať protokol o prehodnotení, aby ste sa mali voči čomu odvolať.Viem ,že tie percentá nie je pravda.
    Váš všeobecný lekár by mal vedieť kto je posudkový lekár.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    alaya1 Moja priatelka tiez chodi na prehodnotenia a tiez nedostava ziadny protokol. Dostala len 1.krat, ked ju uznali invalidnou.
    Anika61 Bola som tiez na prehodnoteni a ziadny*protokol''ani nič podobne som nedostala
    Pepa Nemusí mať "protokol o prehodnotení" inak je to zápisnica. Voči nej sa odvolanie nepodáva. Odvolanie treba podať po doručení rozhodnutia zo SP o znížení "percentuálnej" schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť. A v každom prípade sa treba odvolať. Posudkových lekárov sa netreba báť, oni sa tvária akí sú dôležití, ale nie je to tak.
    Ak máš nálezy, ktoré potvrdzujú tvoje tvrdenie tak si určite nepohoršíš, neboj sa odvolaj sa.
    niko.presov Problém je v tom, že percentá boli znižené pred 2 rokmi pri predošlom prehodnotenía z toho tiež nie je žiadna zápisnica.
    Pepa Dopĺňam rozsiahlejším komentárom (ale už ma to prestáva baviť, x-krát hovorím to isté):
    Zápisnica sa nachádza vo vašom spise na oddelení lekárskej posudkovej činnosti. Na základe tejto zápisnice, je následne spracovaný posudok, ktorý je zasielaný útvaru dôchodkových dávok a ten potom na základe neho postupuje pri znížení, zvýšení príp. odobratí invalidného dôchodku. Posudkový lekár je povinný informovať vás o skutočnosti, že je možné zaslať vám odborný posudok ak na tom trváte.Tiež je povinný vysvetliť vám prečo určil percento také ako určil a prečo nemôže priznať percento v inej výške. Posudkový lekár sa nemôže obmedziť len na konštatovanie, že zotrváva na svojom posudkovom závere. Takýto postup nie je prípustný. Je potrebné aby vám oznámil, ktoré zdravotné postihnutie považuje za rozhodujúce v konkrétnom prípade a akú percentuálnu mieru poklesu schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť stanovuje príloha č. 4 k zákonu v znení neskorších predpisov, ako aj možnosti zvýšenia stanovenej percentuálnej miery poklesu za ostatné zdravotné postihnutia. Ak takto nepostupuje, nedodržiava interné predpisy SP. Na to, aby o tom vedeli nadriadení posudkového lekára ich musí niekto upozorniť. Ak budete ticho a báť sa, tak sa nič nezmení. Treba sa sťažovať na postup posudkového lekára, treba sa odvolávať voči rozhodnutiu SP o prip. znížení ID ...... Rozprávam to tu x-krát. Vypisovať na stránke porady, sťažovať sa problém nevyrieši. Treba postupovať inak.
    To čo je uvedené v zadaní, že percento sa poskytuje len v takej alebo onakej výške je hlúposť na e-tú. A to že nepoznáš meno posudkára ..... stačí uviesť deň a miesto pojednávania, meno sa zistí - toto platí v prípade sťažnosti. V prípade odvolania voči rozhodnutiu, je meno posudkára nepotrebné.
    Peggynka Snáď to už pochopia
      zbaliť
    kopretinka 12.11.15 12:00 odstránil(a) z Porady
    kopretinka 12.11.15 12:00 priradil do Porady

    Prehodnotenie zdravotného stavu v SP.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.