Zavrieť

Porady

Som povinný platiť DPH alebo nie(Google Adsense, Facebook Ads)?

Zdravím,

mám v tom mierne povedané bordel vo všetkých týchto veciach ohľadom DPH. Plánujem si založiť sieť webov na ktorých následne budem mať možno nasadenú nejakú reklamu, napríklad Google Adsense. Ja si tam umiestnim ich plochy a oni mi za každý klik na reklamu zaplatia nejakú čiastku. Som v tomto prípade povinný platca DPH?

Taktiež plánujem reklamu nakupovať. Či už v podobe reklamy na facebooku alebo aj v samotnej sieti Google Adsense. Aj Facebook aj Google majú pritom sídlo v zahraničí. Som v tomto prípade povinný platiť DPH?

Ďakujem veľmi pekne za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Ak prekročíš zákonom definovaný obrat, tj. 49.750 Eur v ktorýchkoľvek 12 po sebe idúcich mesiacoch, tak áno si. Do vtedy nie si.
    Verci Zabudli ste pripomenúť par 7 ,musí sa registrovať už pred dodaním služby zo zahraničia a platiť daň

    Som povinný platiť DPH alebo nie(Google Adsense, Facebook Ads)?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.