Zavrieť

Porady

OMEGA - VPD

Moc-moc prosím o jednu banálnu info: Keď evidujete bločky z ERP, udávate tam partnera s tým, že ho zaevidujete komplet medzi dodávateľov, alebo len napíšete do kolonky jeho názov, alebo tam nepíšete vôbec nič? Je to smiešna otázka, ale keďže nie som účtovníčka, tak neviem aký by to malo dopad v účtovníctve
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Oldi je offline (nepripojený) Oldi

    Oldi
    Ak som správne pochopil, máte na mysli bloky z ERP v prípade, že Vy niekde nakúpite. Ja by som navrhoval partnerov evidovať do číselníka, môže sa Vám to v budúcnosti hodiť a okrem toho na zostavách DPH Vám nebude absentovať údaj o IČ DPH... Takže jednoznačne uvádzať všetky dostupné údaje...

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    ja osobne dávam meno zamestnanca, ktorému som vyplatila sumu za nákup, pri väčších firmách by som mala datbázu dodavateľov ako blázon..., aj som to konzultovala s auditorkou. Sú na to fakt rôzne názory.

    Oldi je offline (nepripojený) Oldi

    Oldi
    sway
    ja osobne dávam meno zamestnanca, ktorému som vyplatila sumu za nákup, pri väčších firmách by som mala datbázu dodavateľov ako blázon..., aj som to konzultovala s auditorkou. Sú na to fakt rôzne názory.
    Pokiaľ účtujete formou záloh na nákup a pod., potom O.K. Samozrejme táto problematika nie je až tak vážna...

    evelien je offline (nepripojený) evelien

    evelien
    Tak, riadne sme pootravovali Krosákov na túto tému: aj ja, aj naša účtovníčka. Vznikal problém, že ak som nezadala partnera, tak potom účtovníčke po zaúčtovaní dokladu s DPH sa DPH neodrazila na účte. V Krose nám povedali, že je to úplne jedno, či toho partnera zadám. A čo sa týka DpH - všetky kroky, ktoré odporúčali, nevyšli. Tak som začala zadávať partnera a čuduj sa svete: účet DPH je už OK. Pri zadávaní toľkých bločkov z ERP sa teším ako blázon

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Len na doplnenie, to s DPH je pravda, a preto ja mám v partneroch zadaného každého zamestnanca - pod jeho číslom z personalistiky (ale na tom nezáleží, je možné si dať do IČO aj napr 99991,99992....) a keď má zamestnaneč IČO, tak naňho dávam VPD a je to OK aj v DPH a nemusím nahadzovať každého partnera podľa bloku z obchodu.

    M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

    M0NIKA
    Ak este niekoho tento problem zaujima, tak tu je moja skusenost: auditor, danovy poradca aj danova kontrola nam vysvetlili, ze VPD musi byt vystaveny na zamestnanca, ktory isiel na nakup. Nie na firmu, v ktorej som nakupila. A to aj v pripade, ak sa jedna o "jednoosobovu" firmu.
    Takze vela zdaru pri vypisovani dokladov. :-)

    slnko je offline (nepripojený) slnko

    slnko
    evelien
    Tak, riadne sme pootravovali Krosákov na túto tému: aj ja, aj naša účtovníčka. Vznikal problém, že ak som nezadala partnera, tak potom účtovníčke po zaúčtovaní dokladu s DPH sa DPH neodrazila na účte. V Krose nám povedali, že je to úplne jedno, či toho partnera zadám. A čo sa týka DpH - všetky kroky, ktoré odporúčali, nevyšli. Tak som začala zadávať partnera a čuduj sa svete: účet DPH je už OK. Pri zadávaní toľkých bločkov z ERP sa teším ako blázon
    Toto neverím, tiež pracujem v OMEGE a zadávam v pokladničných dokladoch meno zamestnanca. DPH mám v poriadku. Účet DPH skutočne nie je viazaný na partnera. Zaúčtuje mi to aj keby som nezadala žiadneho partnera. Tam musel byť nejaký iný problém.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    M0NIKA
    Ak este niekoho tento problem zaujima, tak tu je moja skusenost: auditor, danovy poradca aj danova kontrola nam vysvetlili, ze VPD musi byt vystaveny na zamestnanca, ktory isiel na nakup. Nie na firmu, v ktorej som nakupila. A to aj v pripade, ak sa jedna o "jednoosobovu" firmu.
    Takze vela zdaru pri vypisovani dokladov. :-)
    Monika,
    ak tomu dobre rozumiem, tak to ten auditor a danová kontrola podstatne zjednodušili. Do číselníka dodavatelov sa teda dá jeden zamestnanec a ten bude v podstate robiť akože všetky nákupy, kde sú bločky z ERP. Mohlo by to tak byť ?
    Pekný večer ...

    M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

    M0NIKA
    Áno, tak by to bolo najjednoduchšie a hlavne nám vysvetľovali, že tak je to správne. Lebo keď pokladník vo firme vydáva peniaze na nákup, tak ich nedá napr. Tescu, ale niekomu, kto do toho Tesca pôjde.
    A ak sa k tomu pridajú aj vyplatené zálohy na tieto nákupy, tak duplom.
    Aj keď robíš odvod hotovosti na bank. účet - alebo naopak - tiež dávaš peniaze človeku, ktorý tam pôjde a nie banke.

    Aj Tebe pekný večer.
    Naposledy upravil M0NIKA : 29.01.05 at 21:53

    Tatiana je offline (nepripojený) Tatiana

    normálka Tatiana
    [Omegaci - ale na pokladničnom bloku máte aj kolonku, že komu tie peniaze boli vyplatené. Takže ja hore v partneroch zadávam, kde bol ten tovar kupovaný, mám v číselníku uvedené: Predajne a ďalšia kolonka je, že komu tie peniaze boli vyplatené, tak tam dávam meno zamestnanca. Mali sme kontrolu, a nikto nič nenamietal a ani nepovedal, že je to nesprávne..

    M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

    M0NIKA
    Tiež spôsob. Ja som hore písala meno a do textu pod ním som dala napr. poštovné. Neviem ale ako sa to zobrazuje v zostavách - to som ešte neskúšala.

    Čo mám ale v Omege zistené: keď do textu hore napíšem "členské" (ktoré prijímame a účtujem ho na jediný AÚ) tak ak chcem vo výstupnej zostave KAE vidieť mená platiacich, musím to meno napísať do kolonky vľavo dole. Teraz neviem presne ako sa volá. Ak ho aj mám hore nad textom, do zostavy sa mi neprenesie.

    enter je offline (nepripojený) enter

    enter
    tak ja som to vyriešila nasledovne zaradila som partnera : paragón - nákup v hotovosti

    UCET je offline (nepripojený) UCET

    UCET
    Tatiana
    [Omegaci - ale na pokladničnom bloku máte aj kolonku, že komu tie peniaze boli vyplatené. Takže ja hore v partneroch zadávam, kde bol ten tovar kupovaný, mám v číselníku uvedené: Predajne a ďalšia kolonka je, že komu tie peniaze boli vyplatené, tak tam dávam meno zamestnanca. Mali sme kontrolu, a nikto nič nenamietal a ani nepovedal, že je to nesprávne..
    ja to riesim podobne v ciselniku partnerov mam fiktivneho partnera "nakup v hotovosti" a do kolonky vyplatene davam zamestnanca, ktory si zobral peniaze z pokladne na ten nakup. v inej firme davam zamestnanca rovno do kolonky partner kazdeho zamestnanca mam v ciselniku partnerov. Omega mi nerobi problem ani v jednom pripade a kontrola dopadla v poriadku v oboch firmach. Urcite by som nenahadzoval do ciselnika kazdu firmu v ktorej si kupim dajaku drobnost::::

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.