Zavrieť

Porady

zdaňovanie podľa §66

Dobrý deň, Ako platca DPH sme nakúpili od zahraničného platcu DPH (aukcie) ojazdený automobil s následným účelom jeho predaja. Dodanie tovaru je na faktúre oslobodené podľa smernice Rady 2006/138/ES.

Otázka znie, či môžem aukciu považovať ako spoločnosť na štýl autobazáru a uplatňovať zdaňovanie podľa § 66 a dph odviesť z rozdielu predajná cena - nákupná cena alebo musím uplatňovať samozdanenie a potom ešte k predajnej cene prirátavať DPH.

Ďakujem
Naposledy upravil warlordko : 15.11.15 at 11:24
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    ak nie si predajca vozidiel - autobazár, §66 nepoužiješ..
    https://www.financnasprava.sk/sk/pod...ta-neobchodnik
    v časti Kúpa ojazdeného auta v rámci ES a daňový režim sa ťa týka buď bod 1. alebo 3.
    v časti Predaj ojazdeného auta v rámci ES a daňový režim si nájdi k príslušnú odpoveď..
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    warlordko Ahoj, ďakujem za odpoveď, som predajca vozidiel, čítal som tie články na finančnej správe z tej mi vychádza, že musím používať samozdanenie, neviem či som to pochopil správne, na daňovom úrade mi povedali, že použijem §66, takže neviem podľa čoho sa mám orientovať
    Žabinka ak si predajca, tak sa ťa týka https://www.financnasprava.sk/sk/pod...auta-obchodnik
    potom pri kúpe pozri bod 1. a 3. akurát je potrebné vedieť, či to bolo v IČŠ zdaňované obdobným § ako je náš 42 alebo 43..
    ak podľa obdobného § ako náš 42, pri predaji použiješ osobitnú úpravu §66..
    warlordko čiže ak to je podľa § 43, tak tu není žiadna možnosť uplatniť si to podľa § 66 a pri predaji musím odvádzať celú dph z predajnej sumy?
    Žabinka áno, tak..
      zbaliť

    zdaňovanie podľa §66

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.