Zavrieť

Porady

Ako zadať v OMEGE nadmerný odpočet DPH?

Pri tlači DP DPH v OMEGE sa mi zobrazí tabuľka, kde sa do "žltého okienka" má zadať Nadmerný odpočet daňovej povinnosti § 79. Z Krosu mi dali inštrukciu, že do žltého okienka mám dať sumu nadmerného odpočtu za minulý mesiac, ale len vtedy, ak mám tento mesiac povinnosť platiť a za predchádzajúce 2 mesiace bol nárok na odpočet. Ja som však mala nárok na nadmerný odpočet iba za 1 predchádzajúci mesiac (august) a za september mi vyšla daňová povinnosť.
Tak som žlté okienko nevyplnila. Teraz mi prišla z daňového úradu Výzva na odstránenie nedostatkov daňového priznania: vraj nemám vyplnený r. 33, vzhľadom na nadmerný odpočet v minulom mesiaci.
Otázka 1: bola inštruktáž z Krosu nesprávna? Treba žlté okienko vyplniť, aj keď vychádza nadmerný odpočet iba za jeden predchádzajúci mesiac?
Otázka 2: mám teraz podať dodatočné daňové priznanie, tak že v OMEGE vyplním sumu odpočtu za august?

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    to akože prvý krát vyplňuješ daňové priznanie DPH?

    Ak si mala za predchádzajúci mesiac odpočet a za aktuálny máš platiť, tak do r. 33 vypisuješ odpočet za predchádzajúci mesiac, maximálne do výšky aktuálnej povinnosti. .... o toľko zaplatíš menej, o koľko si mala minulý mesiac odpočet.

    takže otázka č.1: nie je správna, áno, vyplňuješ
    otázka č.2: ak si už povinnosť zaplatila, obráť sa na svojho správcu dane a dohodni sa na ďalšom postupe

    Ako zadať v OMEGE nadmerný odpočet DPH?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.