Zavrieť

Porady

úhrada dodávateľskej faktúry v hotovosti

ahojte, mám daňovú kontrolu a mám tam dva menšie problémy. kontrolujú rok 2013. dodávateľovi sme uhradili faktúry a máme len príjmové pokladničné doklady potvrdené od dodávateľa. potrebujem mať aj náš výdavkový potvrdený dodávateľom alebo mi ako podklad k účtovaniu stačí príjmový od dodávateľa?
a druhý problém v roku 2013 sme zase inému dodávateľovi uhradili faktúru v hotovosti, ale doklad sa našiel až v roku 2014. v záväzkoch mi táto faktúra na konci 2013 trčala ako neuhradená a spratala som ju až v 2014, keď sa našiel doklad o hotovostnej úhrade. kontrolórka mi ju chce vyhodiť z výdavkov, že nebola uhradená. ale uhradená bola a tak si myslím, že je správne, že som ju nechala v nákladoch 2013. poradíte mi prosím? ďakujem...
Naposledy upravil lusil329 : 19.11.15 at 11:42 Dôvod: posúvam...
kn-alka jedná sa o jednoduché účtovníctvo?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

    Jarka 1
    Stačí PPD od dodávateľa. VPD nemusí podpísať. Veď keď niečo kúpiš v obchode a do nákladov ide blok z ERP, tak tiež neutekáš do obchodu, aby podpísali VPD.

    K tomu druhému problému.
    Úhrada v roku 2013 nebola zaúčtovaná, tak kontrola má asi pravdu. Fa bola k 31.12. neuhradená.
    lusil329 n tak potom tie výdavkové doklady mám, mám ich vytlačené na A4 vždy 3 pod sebou aj hneď so zaúčtovaním, tlačím to v money s3. a to sa daňovníčkam nepáčilo, že to je len zaúčtovanie... tiež mi prišlo divné, čo by ešte chceli viac... veď to je moj výdavkový, ku ktorému je pripnutý príjmový od dodávateľa...

    no a k tej úhrade, ja som tú faktúru k 31.12.2013 evidovala ako neuhradenú, a až v 2014 som ju cez pokladňu uhradila 321/211, bola to myslím nevýznamná suma, tak som neriešila opravu minulých období. volala som si aj na daňové riaditeľstvo, a moj postup mi odobrili...
    Jarka 1 Kontrolórku upozorni, že účtuješ v PÚ. Tam nevzniká náklad až po uhradení fa. ako v JÚ.

    úhrada dodávateľskej faktúry v hotovosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.