Zavrieť

Porady

Patrí zamestnancovi príplatok za nočnú prácu aj pri 4-zmennej prevádzke?

Zamestnanci, ktorí pracujú na 4 zmeny majú nárok na nočný príplatok od 22.00 hod. do 06.00. hod do rána? Potrebujem si to upresniť. Poradíte mi prosím Vás? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    A vidis nejaky zakonny dovod, preco by im nemal patrit?
    Pracuju v noci? - pracuju.
    Definuje za tuto pracu Zakonnik prace priplatok za pracu v noci? - definuje.

    Teda maju narok. 4 -zmennost ci akakolvek ina zmennost na to nema ziadny vplyv.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    AH.DCA Ja im to samozrejme platím, len šéf mal k tomu pripomienky, že keď je to ich normálny pracovný cyklus, tak by mali dostávať príplatok za nočnú prácu, len keď to majú ako nadčas . Tak mi to kázal preveriť. Ja som mu povedala, že podľa ZP §98 - nočná práca a §123 - Mzdové zvýhodnenie za nočnú prácu, tak im to patrí. Ďakujem za odobrenie
    ivka70 Sef si myli dojmy s pojmami. Keby islo o pracu nadcas v noci, patri im nielen priplatok za pracu v noci ale navyse k nemu aj priplatok za pracu nadcas.
    AH.DCA Okrem nočného príplatu, ak majú nadčas, tak im to tiež dávam, zaplatené hodiny a k tomu ešte aj príplatok za nadčas v noci, šefovi sa asi zdá, že veľa dostávajú
    dmc sefovi sa asi predrazila dovolenka na Seychelach tak hlada komu zobrat......no komu....robosom na nocnej - najlepsie. HOVADO. (pardon za vyraz "robosom")
    AH.DCA Dávno som sa tak z chuti nezasmiala Ďakujem za úsmev a prajem pekný deň
    Peggynka Kedysi bol ZP tak,že sa nočná zaplatila len keď v čase od 22.00-6:00 boli minimálne 4hod.Nám dali otváraciu dobu do 01:00,aby to nemuseli platiť Ale bolo treba robiť vyúčtovanie (inventúru),tak sme to párkrat neurobili,lebo nebolo možné mať otváraciu dobu totožnú s pracovnou dobou.Nakoniec museli uznať a mali sme nočnú zaplatenú od 19:00 do 02:00.
    AH.DCA A ešte raz tá nešťastná 4 zmenná prevádzka. Zamestnanec má tarifnú mzdu. Keď mu pripadne zmena na SV - patrí mu príplatok aj za ten sviatok? Inak má SV platený v tarifnej základnej mzde. Alebo keď mu na SV zmena nepripadne, tak mu ako mám platiť? počítať do tarifu, alebo nie ?
      zbaliť

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    AH.DCA (Dnes 08:11) A ešte raz tá nešťastná 4 zmenná prevádzka. Zamestnanec má tarifnú mzdu. Keď mu pripadne zmena na SV - patrí mu príplatok aj za ten sviatok? Samozrejme, že mu patrí okrem dosiahnutej mzdy aj príplatok za prácu vo sviatok Inak má SV platený v tarifnej základnej mzde.

    Alebo keď mu na SV zmena nepripadne, tak mu ako mám platiť? Máš asi kalendáre v softe, ako pracujú, resp. ako majú naplánované prac. zmeny. Ak zam-covi nepripadne v čase sviatku pracovná zmena, nieje čo počítať, ani tarifu.

    počítať do tarifu, alebo nie ?

    Ešte raz, je daný fond prac. času podľa aktuálneho mesiaca s prihliadnutím na úväzok dohodnutý v PZ.

    Fond prac. času v novembri bol pri úväzku 37,5 hod./týždeň 21*7,5=157,5 hod.

    Ak zam-covi nepripadne prac. zmena na sviatok, nepracuje, nemá žiadne príplatky, ani tarifu. Fond prac. času sa týka aj tohoto zam-ca. Takže má taktiež nárok celý tarifný plat, tak ako aj ten, ktorému zmena pripadla na sviatok (s príplatkom).

    Patrí zamestnancovi príplatok za nočnú prácu aj pri 4-zmennej prevádzke?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.