Zavrieť

Porady

Ako postupovať pri kúpe ojazdeného auta pre manželku?

Poraďte ako postupovať a kde kúpiť (súkromník, bazár, dovoz zo zahraničia?) ojazdené auto aby som na to nedoplatil? Bojím sa, že kúpim mačku vo vreci, stočené km, skryté závady a pod.
Chcel by som kúpiť menšie a hlavne spoľahlivé auto v cene 4-7 tis. eur, max. 5 rokov staré, max. 120 tis.km (niečo ako Auris, Yaris, Jazz, SX4, Fabia...), Bude využívané len na cestu do práce, po malého do škôlky, cca. 20 km/deň, aj to nie každý deň, cca 2-3 tis. km/rok. Manželka je vodič takmer uplne bez praxe a najradšej by mala automat, ale nemám s tým skúsenosti. Diky, M.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Však si už dostal rady.Tu si sa nedozvedel nič,čo by ťa posunulo?
    http://www.porada.sk/t263256-ojazden...naku-cenu.html

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Ako postupovať pri kúpe ojazdeného auta pre manželku?
    Ako keby si kupoval pre seba...ALE ešte kvalitnejší výber, nakoľko pri zlom výbere budeš dostávať držkovú len TY.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Asi najmenej riskantne je kupit auto od niekoho koho poznas a poznas aj auto. Ale to sa naskytne malokedy.
    Vsetko ostatne je vzdy risk.
    Existuje iba jedina rada. Kupovat auto s nejakym skusenym mechanikom,ktory ti auto vopred prezrie a dokaze poradit.
    Tiez je dolezite mat spisanu dobru KP zmluvu,aby si sa mal pripadne ako branit...keby nieco.
    Je lepsie kupovat auto od prveho majitela,nie take,ktore putuje od jedneho majitela k druhemu.

    A ake auto? Na nete,aj na porade najdes stovky tipov,staci pohladat. Ale nakoniec si aj tak musis vybrat sam,lebo co vyhovuje jednemu,nemusi druhemu

    A ak chs mat vacsiu istotu ohladom stoceneho tachometra,pockaj s kupou na buduci rok...sleduj spravy ;-)
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivka70 Z hladiska predajcu predat auto niekomu, koho poznas a kto pozna teba, nebodaj pribuznemu, je riziko v zmysle, ze mas stale spatnu reakciu to tvoje auto ma xxxx, na tvojom aute odislo xxxx a tak. Tiez ziadna vyhra
    arizona Ked sa ato pouziva,je logicke ze sa opotrebuvava a ze postupne vzdy nieco "odide" a potrebuje servis. Iba hlupak by asi dalsie roky vinil povodneho majitela...
    jslancik V rodine je to normalne. Tam sa ludia neboja vyzerat ako hlupaci. Obchodovat s rodinou je najhorsia moznost.
    lujza.j arizona...logické,ale nie pre každého...ja som svojmu bratovi nechcela darovať...len kvoli tomuto čo ivka....nakoniec ho chlap na šrotovisku /chcela som ho dať zošrotovať/kúpil za 200e...auto ktoré den pred behalo po meste...r.2001...
    arizona Pravupovediac,rodinu som ani nemyslela. Ale casto sa stava,ze mame kolegu,suseda,ci nejakeho znameho,ktoreho auto trochu pozname a on zrovna chce kupit ine,z nejakeho dovodu a podobne situacie. A ked kupujem jazdenku,tak rodina,rodina,ci znamy... Je to jedno. Snad nezacnem vycitat po par rokoch,ze toto,ci hento sa pokazilo. Ved to sa da cakat po par rokoch aj ked kupim nove auto,ne ze este starsie..
      zbaliť

    Hanka J. je offline (nepripojený) Hanka J.

    Hanka J.
    Doporučujem kúpiť od známeho, prípadne v bazare. Pokiaľ sa dá zistite si VIN číslo a overte u autorizovaného predajcu počet najazdených km. Vyhýbal by som aj niektorým autobazarom, snažia sa z ľudí vytiahnúť peniaze.

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Na autobazar zabudni. Kup vozidlo ktore bolo ako nove kupene v SR a jedine od prveho majitela, (prvy majitel sa nema na koho vyhovorit ked nieco nebude v poriadku) ktore bolo v zarucnej dobe servisovane v autorizovanom servise (uidealne aj po nom) a ma jasnu (overitelnu) historiu. Z predajcom si dohodni prehliadku v autorizovanom servise ktoru zaplatís ak vozidlo nekúpiš (seriózny predajca s tým nebude mat problem) Spomínal si Toyotu Auris - mozem ti vrelo odporucat - sam mam 5 rocnu -nabehane 60,000 Km a bez najmensieho problemu - slape ako hodinky.
    juraj.be najst auto po prvom majitelovi je narocne. Ja by som volil aj bazar, ale odporucil by som zobrat so sebou mechanika, ktory sa vyzna a vie poradit

    juraj.be je offline (nepripojený) juraj.be

    juraj.be
    pre zenu by som odporucil asi mensie auto npr yarisku, tie su spolahlive a ak chces riesit jazdenku, tak by som sa urcite vyhol dovozu zo zahranicia
    dmc Dovoz nie -ale bazar ano.... garantujem ti ze väcsina vozidiel v bazaroch su dovozove vozidla.

    Vies co je vyhoda majitela vzidla ked prezenie predaj auta cez bazar a nie priamo v inzercii ? vyhoda je v tom ze pri vykupe vozidla cez bazar - tento prebera zodpovednost za vozidlo - preto sa vsetky "srotiky" predavaju cez bazar.

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    Toyota Yaris 1,33 benzín s robotizovanou prevodovkou, kvázi automat,v ponuke aj predchádzajúce dva modely.
    Spoľahlivé auto, ktoré sa oplatí servisovať, často sa predáva kvôli zastaranosti, užívané ženou, s málo km.
    Oplatí sa kúpiť 5 ročné aj viac...
    Peggynka 29.11.15 12:02 odstránil(a) z Porady

    Ako postupovať pri kúpe ojazdeného auta pre manželku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.