Zavrieť

Porady

HDMI prepojenie zariadení

Mám projektor BENQ TW523P prepojený s 3D bluray prehrávačom SAMSUNG BD-C5900 cez HDMI kábel zn. VEGA version 1.4. - nefunguje prepojenie. Keď dám na ten HDMI kábel STB od ORANGE - Sagem IAD 84 HD , tak to šlape, tak isto ak pripojím stb na terestriálne vysielanie zn. EVOLVEO, tak to ide, ide aj X-BOX 360.......Od kamoša som požičal bluray tuším to bol panasonic - ten išiel.... Môže byť problém v kábli? S HDMI káblom z okay za 1,99 (HDMI 1.3) ide aj môj bluray.......
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Hmmmm.... HDMI kábel za 1.99€ (akcia, alebo originál cena?) - tento nie je akurát na to. HDMI pre 1080p pozlátený stojí cca 5€.
    Ten čo si kúpil - predpokladám - nie je na to vhodný.... https://docs.google.com/viewer?url=h...Gg%26cad%3Drja
    ekopo práve že s HDMI za 1,99€ (v akcii) to ide, je to ver. 1.3, a s kvalitným vysokorýchlostným HDMI káblom ver. 1.4 (určeným o.i. na prenos 3D...) to nejde, pritom tento kábel má byť spätne kompatibilný. je to tento: http://www.nay.sk/vega-aa-1066-hdmi-kabel-6m-cierny
    misoft Sorry... nem pochopil. - nuž tak potom ten "super" kábel je na **v**.
    Na okraj - môj názor i skúsenosť - niektoré veci z Nay som už vyšmaril....i keď v záruke boli. A) nemali takú cenu, aby som si nervy ničil; B) reklamácia v Nay - utrpenie (vraj neopodstatnená).
    Do Nay som naposledy vkročil pred 5-timi rokmi, odvtedy nie.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Podľa mňa problém bude v tom, že ten projektor má nižšie rozlíšenie (WXGA: 1280 x 800), než je výstup na BlueRay prehrávači. NA prehrávači treba prestaviť výstupné rozlíšenie na nižšie - také, ktoré dokáže ten projektor prehrať. Je to uvedené aj manuáli prehrávača:

    "Depending on your TV, certain HDMI output resolutions may not work. Please refer to the user manual of your TV."

    Výstupy z ostatných zariadení, ktoré si spomínal, majú asi nižšie rozlíšenie, alebo sa dokážu automaticky prepnúť na maximálne rozlíšenie pripojeného zariadenia, preto ti asi fungujú s projektorom.

    Je to len môj tip, kde môže byť chyba, podľa mňa to nebude v kábli. Ale aj tak by som skúsil kúpiť iný kábel, ak nastavenie výstupu BD prehrávača nepomôže.

    Ak ani to nepomôže, tak ti nezostane nič iné, iba pripojiť projektor iným spôsobom. Kvalitou najbližší je component video (na prehrávači máš výstup cez 3 CINCH kolíky na projektore je vstup cez združený 15 pinový D-sub). Alebo poslednou možnosťou je klasický CINCH video konektor (ten žltý) plus prepojiť audio.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ekopo dik za odpoveď, problém je asi v kábli (nechápem aký). prepojil som prehrávač s iným- tiež ver. 1.4 a s tým to išlo ......... bez nastavenia prehrávača.....
    misoft Tak sa potvrdilo to moje, že kábel je na **v**.... aspoň vieš, že z NAYky nemáš kupovať - vraj "superelektro" a pritom tam predávajú výrobky, ktoré nezodpovedajú tomu, čo majú napísané.
    ekopo pritom je zvláštne, že so starým káblom sa na plátne ukáže že prehrávač je pripojený, po 10 s to ale skončí.....
      zbaliť

    HDMI prepojenie zariadení

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.