Zavrieť

Porady

Dane a Clo na tabakové výrobky v rámci EU

Dobrý deň,
rád by som sa spýtal, ... chcem dovážať ochutený tabak do vodných fajok zo Švajčiarska na Slovensko. Budem konkrétny, cena by bola napríklad 50eur za kilo tabaku. Zaujímalo by ma, či tento tovar nepodlieha clu, a ako a kedy budem musieť platiť spotrebnú daň a DPH. A o čo všetko sa táto cena ešte navýši než sa dostane na územie SR. Za odpoveď vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Švajčiarsko nie je členom colnej únie európskych štátov. Takže sa to bude všetko preclievať.
    DHP - neviem, ako vo Švajčiarsku (je možné, že i tam sa dá nakupovať bez DPH, prípadne žiadať vrátenie DPH), ale tu u nás sa budeš musieť riadiť našimi zákonmi - teda DPH + spotrebná daň.
    Naposledy upravil misoft : 23.12.15 at 13:09
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Al1enk0 Ešte sa chcem spýtať na jednu vec. Je mi jasné, že keď budem dovážať tabak do vodnej fajky ako hotovy výrobok, tak budem musieť ihneď na hranici zaplatiť clo, spotrebnu daň a DPH. Čo však v prípade keby ho dovážam ako polovýrobok ? Ako príklad na výrobu 30kg tabaku do vodnej fajky potrebujem 10kg tabakovych listov a 20kg prísad. Ak by som to dovážal separovane tak platím spotrebnu dať iba za samotny tabak? a prísady idú mimo toho ? Alebo zaplatím samotné clo na hranici a spotrebnú daň a DPH mi vyrátajú až podla mnou na slovensku vyrobených hotových výrobkov z týchto surovín?
    Ďakujem za odpoveď.
    misoft Na colnej správe by ti to mali vysvetliť. Ale i v prípade (domnievam sa) - zo Švajčiarska - budeš tak či tak, platiť clo i DPH (prípadne len clo) a DPH ti vypočítajú tu. Ale pozor! A) Máš oprávnenie na výrobu tabakových výrobkov (živnosť)? B) Máš na výrobu výrobkov z tabaku zariadenia? C) A máš, alebo budeš mať od daňovákov kontrolné známky (pásky) na tabákové výrobky?
    To totiž nie je len tak - zmiešam, rozvážim, predám. Tabak podlieha daniam, DPH, kontrole - musí mať kontrolné známky.
    Al1enk0 Viem že to nie je len tak, ja pre danú konkrétnu firmu na výrobu tabaku pracujem priamo vo Švajčiarsku a radi by sme rozšírili výrobu aj na Slovenský trh. Tu to funguje tak, že platíme spotrebnú daň až za výrobok ktorý je dohotovený. Tabak aj ostatné suroviny dovážame z tretích krajín, platíme clo, ale samotnú daň až keď dohotovíme finálnu produkt. Ale viem, že to tak nie je v každej krajine a neviem sa akosi dopracovať k tomu ako je to na Slovensku. Ale reálne si neviem predstaviť ako mi môžu pri dovoze surového tabaku vyrúbať spotrebnú daň, ked fínálny výrobok je xy krát váhovo ťažší ako tabaková surovina. A straty a znehodnotenie samotného tabaku pri výrobe su tiež nezanedbatelné.
      zbaliť

    Dane a Clo na tabakové výrobky v rámci EU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.