Zavrieť

Porady

Bliknutie policajtov s dialkovými v oproti iducom pruhu

Zdravim

Prekročil som mimo obce dostatočne rýchlosť než je povolená a oproti mi šli policajti, ktorý mi blikli dialkovými asi zo dvakrát....
Mám to brať ako výstrahu alebo taktiež mám očakávať fotku/pokutu a pod.?
Čo si o tom myslíte?

Vopred za normálne odpovede ďakujem
Naposledy upravil ivka70 : 04.12.15 at 11:44 Dôvod: Vratenie vymazanej otazky
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa bodov

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som Anika61
Ak''ťa namerali''-bude pokuta...možno ťa len upozorňovali...no a možno zdravili len niekoho za tebou.:-) :-) :-) ..nedá sa na to jednoznačne odpovedať...iba čakať či niečo pošlú
4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
mcunnamed Tak nezdravili určite nikoho za mnou na rovnej ceste sme boli len 2 auta :/ .... a neviem či to bolo upozornenie alebo nameranie a k tomu taktiež upozornenie na spomalenie
Anika61 No mohli ťa len upozorňovať na niečo...svetá si mal OK?
mcunnamed nie nie bolo to pre rýchlosť 170 na rovinke .... kiežby to bolo len upozornenie bez ničoho -_-
mcunnamed Tak či onak ďakujem za odpoveď
  zbaliť

jslancik je offline (nepripojený) jslancik

bez servítky jslancik
kľudne ťa mohli odfotiť. pokutu každopádne čakaj. A boj sa - Kto zlé strojí, ať se zlého bojí, ako vravel akýsi klasik

dmc je offline (nepripojený) dmc

dmc
Pokial to bolo bliknutie zo spodnej casti vozidla a bola znizena viditelnost tak to svojim "ockom" (prídavným svetlom) na teba blikal RAMER na merianie rychlosti (starsí typ)ktorý si pri znizenej viditelnosti prisvedcuje aby bolo jasne vidiet TEČ vozidla ktoré meria.

(Ked sa v noci blyska a nieje zamracene cakaj pozdrav ....ale vianocny to nebude)
Naposledy upravil dmc : 03.12.15 at 16:48

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet Peggynka
Myslím si,že pôjdeš na koberec a možno aj vodičák do čistiarne Keď som dobre pochopila,tak si šiel 170km/hod mimo obce,či? A ak máš už na DI v karte vodiča telenovelu,tak ...
Ako budú vyzerať pokuty po novom:
- Za prekročenie rýchlosti v obci o viac ako o 50 km/h a mimo obce o viac ako o 60 km/h v riadnom konaní bude možné uložiť pokutu od 500 do 1 000 eur a v blokovom a rozkaznom konaní od 250 do 800 eur.
- Pri takomto prekročení rýchlosti sa vzhľadom na závažnosť konania ponecháva aj uloženie zákazu činnosti, a to v rozsahu od šiestich mesiacov do troch rokov.
http://www.aktuality.sk/clanok/27878...st-pojdu-hore/
3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
draik O VP nepríde. Uvedené pokuty sa nevzťahujú na tento prípad, keďže nejde o blokové ani o správne konanie podľa zákona o priestupkoch.
Peggynka Podľa mňa ide o rozkazné konanie:
http://www.minv.sk/?rozkazne-konanie
A §22 ods.1 písm h) http://www.zakonypreludi.sk/zz/1990-372
h) ako vodič motorového vozidla prekročí rýchlosť ustanovenú v osobitnom predpise3c) alebo prekročí rýchlosť ustanovenú dopravnou značkou alebo dopravným zariadením v obci o 20 km.h-1 a viac alebo mimo obce o 30 km.h-1 a viac,
Sankciu zákazu činnosti spočívajúcu v zákaze vedenia motorového vozidla ukladá správny orgán podľa zákona o priestupkoch. Túto sankciu možno uložiť za priestupky (čo sa týka cestnej premávky) vymenované v § 22 ods. 1 zákona o priestupkoch s výnimkou prípadov uvedených v písmenách j) a l).
A správnym orgánom je ODI: http://www.minv.sk/?konanie-pred-spravnym-organom
draik Nemôže ísť ani o rozkazné konanie, keďže konkrétny priestupca nie je známy (hliadka vodiča nezastavila). Preto polícia nemôže postupovať podľa zákona o priestupkoch.
V danom prípade ide o objektívnu zodpovednosť držiteľa vozidla v zmysle zákona o cestnej premávke, teda iba pokuta.
  zbaliť

misoft je offline (nepripojený) misoft

misoft
Pokiaľ si naozaj šiel tak "pomaly" - môžu byť len dve možnosti:
A) lepšia - upozornili ťa......aby si sa krotil
B) horšia - upozornili ťa, zároveň (ak mali v aute radar a foťák) zadokumentovali...
V prípade A) by si bol na tom dobre. V prípade B) očakávaj "milý list" a pokiaľ to bolo na bežnej ceste I.tr. (max. 90km/h) - bude to list s tým, aby si odovzdal vodičák - prekročenie max. povolenej rýchlosti o 80km/h = pokutička 800€ (teraz sa rozhoduje o vyšších sadzbách - aby to nebolo i 1500€).
4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
mcunnamed ďakujem za odpoveď ... ešte podotázka za aký čas by mi mal doraziť list?
misoft To záleží od nich..... môže o týždeň, mesiac, pol roka, rok.... ale ak bolo B) - tak príde, určite príde....
Peggynka Ja myslím,že to dostaneš ako novoročný pozdrav...ešte je len začiatok mesiaca.A takto to fungovalo už takmer pred dvomi rokmi:
http://spravy.pravda.sk/domace/clano...pokuty-postou/
Všimni si malý detail o zaplatení 2/3 pokuty a over si to.
draik Misoft, žiadne zadržanie VP mu samozrejme nehrozí. Dostal by šek na 798 eur. Pri zaplatení do 15 dní sa pokuta znižuje o 1/3.
  zbaliť

Azel je offline (nepripojený) Azel

Azel
Nenapisal si, ako dlho Ta sledovali a videli, ze prekracujes rychlost. Ak to bolo len niekolko sekund, bolo to pravdepodobne len upozornenie, ale ak to bolo dlhsie, mozno Ta aj fotili. Teda ak su velmi zanieteni vo vykonavani svojej prace.

Pokial neboli prave vtedy specialne zamerani prave na meranie rychlosti, nemusi to nic znamenat. Na nasom sidlisku napriklad casto zastavuju a meraju. Ale nie kazde policajne auto musi hned znamenat, ze "lapaju" vodicov, co prekracuju rychlost. Zvlast ked sa uz montuju aj automaticke merace, aj ked, zda sa mi, len na dialniciach.

Inac niekedy ani policajti poriadne nevedia, co maju robit. Napriklad sa stane, ze Ta pustaju pred seba, aj ked je zakaz predbiehania. Hadam si len nemyslis, ze su neomylni

Podla Tvojej otazky som usudil, ze to nebolo az take velke prekrocenie. Pokial to bolo o menej ako 30 km/h, tam je to v blokovom konani pokuta do 50 €. Ale lepsie je neprekracovat rychlost.
9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
mcunnamed Šiel som mimo obce z doliny do kopca následne na rovinku kde som mal na ťahometru 170 OPROTI mi šlo auto zablikalo 2x možno 3x z dialkovými svetlami ako keď vodiči upozornujú na policajtov a ako som preletel vedľa nich a všimol som si že je to policia pribrzdoval som a videl ich už iba v spätnom zrkadle Kia combi....
lujza.j teraz čo tu riešiš....si sa pokakal či čo...?!.... inak frajer so 170tku na tacháči....
mcunnamed nie nie vôbec ja som v pohode tu ide o financie či mám utrácať ako doteraz alebo si mám nechať "drobné" pre políciu nič viac už som platil za 120rýchlosť v dedine kedy ma nameral statický radar ... riešim financie nič iné :-*
lujza.j dúfam,že rátaš s tým,že toto čítajú aj fízli
lujza.j ale áno!!!...aj na fórach sa dá nájsť "čiarka".....
misoft Len tak - mimochodom - mcunnamed - byť policajtom na DI - pozriem do karty vodiča - ajajaj - pokuta za neprimeranú rýchlosť v obci, teraz pokuta za neprimeranú rýchlosť .... odobral by som ti vodičák. Ty si totiž bezpečnostné riziko! Si potenciálny vrah! V obci jazdiť 120-tkou? To dokáže len blázon, alebo "frajer" - synáčik zbohatlíkov!
Čo ak by si v obci zrazil dieťa?
Tebe by som odobral vodičák na doživotie + pár rokov za mrežami by ti hlavu schladilo!
majkii mcunnamed (Včera 19:55) nie nie vôbec ja som v pohode tu ide o financie či mám utrácať ako doteraz alebo si mám nechať "drobné" pre políciu nič viac už som platil za 120rýchlosť v dedine kedy ma nameral statický radar ... riešim financie nič iné :-*

nerieš financie, problém máš v hlave 120 v obci a 170 mimo jazdí len pablb a ešte sa tu tým chvastáš ako násť ročný
Peggynka Trošku ťa uvediem do reality;akurát včera som diskutovala s policajtmi a vec sa má tak,že v autách majú kamery,ktoré všetko zaznamenávajú a je problém,ak ráno šéfstvo prezrie záznam a ty si tam zachytený,ako vychádzaš z vedľajšej cesty a nezastal si na STOPke majú sadzobník,ktorý síce má hornú a dolnú hranicu,ale oni musia zdôvodniť,prečo dolná a nie horná.Dokonca mi citovali aj znenie zákona,ktorý to umožňuje za určitých podmienok.Takže už asi moje prosby,aby mi "dohovorili" nebudú mať odozvu Takže merače a kamery už nie sú len na diaľniciach http://www.unms.sk/?nove-schvalene-m...ciu-sr-lidar-y
jslancik v ďalších komentároch (ktoré neskôr zmazal), sa pochválil, že šiel 170 km/h. Len aby si bol v obraze.
  zbaliť

Bliknutie policajtov s dialkovými v oproti iducom pruhu

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.