Zavrieť

Porady

Kúpa tovaru - ústna dohoda teraz bývalý majiteľ žiada ešte peniaze za tovar

Dobrý deň prajem

Chcem sa poradiť, dcéra kúpila od spolužiačky telefón za ktorý boli dohodnuté za určitú cenu. Po mesiaci si kamarátka hľadala ešte 30% za telefón.
Dcéra jej dala, že mi nepovedala, teraz sme to zistili.
Smiem /mám pravo žiadať peniaze späť?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Zásadná otázka:
    Koľko rokov má dcéra?

    V podstate žiadať môžete. Či vrátia....?
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    zelislav Dobry vecer...

    v tom case akurat mala 18, ked kupovala ten telefon.
    Tak to je pravda ze ziadat mozeme, ale moja podstatna otazka je ci to riesi nejaky zakon taketo pripady...

    Dakujem
    Chobot Áno, rieši, ale v tvoj neprospech. Keďže je plnoletá a spôsobilá na právne úkony, došlo medzi ňou a jej spolužiačkou k dohode, resp. z ústnemu uzatvoreniu zmluvy podľa § 43 a nasl. Obč. zákonníka.

    Dcéra s dodatočnou cenou súhlasila. Keby bola neplnoletá, tak by nebola spôsobilá na takéto úkony a ako rodičia by ste mohli žiadať, aby právny úkon bol od začiatku neplatný.

    Neviem, o akú sumu išlo, ale nech si dcéra zoberie z toho ponaučenie. Neviem, čo chceš s tým ďalej robiť, ak jej peniaze nevráti. Chcete sa súdiť? Neviem, či by ste uspeli, pokiaľ tá cena za telefón nebola výrazne premrštená. A vôbec - máte nejaké potvrdenie o tom, že jej tie peniaze dala a koľko jej dala?
    zelislav Dobrý deň prajem.

    Za nás je to dosť peňazí,... aj tak som vám povďačný za vašu ochotu a láskavosť za príspevok. Žiaľ potom nemôžeme nič viac urobiť.

    Prajem príjemný deň a zostatok dňa.
      zbaliť

    Kúpa tovaru - ústna dohoda teraz bývalý majiteľ žiada ešte peniaze za tovar

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.