Zavrieť

Porady

Vydieranie cez internet potrebujem urgentnú pomoc

Dobrý deň, obraciam sa na vás s prosbou. Niekto získal cez Skype moje intímne video a teraz sa mi vyhráža zverejnením na internete ak nezaplatím 2000 €, pôvodne sme sa dohodli na 300, včera som ím posielal 100 € s tým že mi potom dajú pokoj, včera večer mi napísali že chcú 2000 inak zverejnia video. Poraďte mi prosím čo mám robiť, naša polícia to riešiť nechce. Včera som písal žiadosť s prosbou na Americkú FBI
raditz Ako si dopadol?
dyfko cauko ako si dopadol mam podobný problem kde si podaval trestne oznamenie na policii ci na prokurature
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

pavol36 je offline (nepripojený) pavol36

pavol36
...osobne si myslím, že na našej polícii si ani nebol, nie že to riešiť nechce... FBI ti určite pomôže - majú samostatnú sekciu pre vydieranie slovenských občanov hrozbou zverejnenia intímnych videozáznamov...

Hlasovalo 8 pouzivatelov

Užitočné (8)
Oliwa, Kabaka123, misoft, misomiso, kvietka, mareko, fortunka, Nandrolon
8

misoft je offline (nepripojený) misoft

misoft
Nuž - je to trochu komplikovanejšie.
A) Skype nepracuje na klasickom princípe TCP, teda nepracuje s IP adresami. Pracuje na princípe P2P - počítač s počítačom - preto sú tie skypemeno - to je identifikátor. Mimochodom, pokiaľ sa ti vyhráža cez Skype - vidíš predsa pri textovej komunikácii, kto ti to píše, pri hovore je vidieť meno, kto volá (skypemeno). Stačí dať "vyhľadať kontakt" pod týmto skypemeno a vyhodí aspoň, kto to je a odkiaľ je.
Inak - TO môžeš podať (policajti ho musia prijať - jedná sa predsa o vydieranie!), ak im je to "smiešne" - podaj rovno na prokuratúre, ale tiež pošli avízo (vraj nelegálnej podľa štetináča zá-ko-nné-ho) Inšpekcii MV s tým, že policajti si neplnia spoje povinnosti.
Na základe TO by začali zisťovať zdroj vydierania (i keď to môže trvať dlho). No budú to mať dosť ťažké - komunikácia cez Skype totiž ide cez server poskytovateľa (ale ako som spomínal) systémom P2P. Okrem toho - všetky údaje o účastníkoch na Skype sú na serveroch Skype v USA! Takže potom by orgány činné v tr. konaní museli žiadať USA prokuratúru, aby im v tom pomohla - oni to však nie sú povinní robiť.
Takže.... TO môžeš podať, musia ho prijať, musia začať vyšetrovanie... ale výsledok? Nejasný. Ani príkaz pre poskytovateľov, aby poskytli záznam pripojení im nepomôže.... hore som vysvetlil, prečo....

Hlasovalo 7 pouzivatelov

Užitočné (7)
promont maja, Kabaka123, kergulaan, mzdarka renca, fortunka, Nandrolon, alaya1
7

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
FBI je organizácia, ktorá ma na starosť hlavne vnútornú bezpečnosť USA.
CIA by bola vhodnejšia.
---------------------------------------
NIEKTO cez Skype ?
Kurňa...TY sa pred hocikým predvádzaš ? Nuž nečuduj sa....

Hlasovalo 6 pouzivatelov

Užitočné (5)
Kabaka123, kvietka, Dav, dmc, fortunka
Nevhodné (1)
4

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Nandrolon
Kto si?
Ešte by som dal požiadavku na ruské letectvo!

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet Peggynka
Ako že polícia to nechce riešiť? Podaj trestné oznámenie okresnému prokurátorovi (aj keď policajti musia prijať TO),pozri tu: http://www.pluska.sk/krimi/domace-kr...isice-eur.html

fortunka je offline (nepripojený) fortunka

fortunka
KEd si cez skype zverejnujes intimnosti tak dobre ti tak a este tak "niekomu" Na policii ti udanie musia prijat, riesit to ale nemusia aktivne vobec ak sa im nechce
michal2788 Pohoda, prerušil som komunikáciu a je koniec, ale podal som trestné oznámenie a idú to riešiť s Interpolom :-D

Cudak je offline (nepripojený) Cudak

Cudak
Môžem sa opýtať že kde všade chceli to video zverejniť mám tiež ten problém a už som raz zaplatil a chce aby som zas zaplatil lebo to video zverejní,,a tiež by som rád vedel kde si podal tu žiadosť
4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
Soňa K Ak nie je to, čo je zachytené na videu, možné kvalifikovať ako trestný čin, tak prečo platíte ? Chvíľu sa budete hanbiť alebo dostanete po hube a bude po všetkom Každá senzácia trvá tri dni. A nabudúce bez záznamu !
lujza.j Dnes chore...vsetko ...ale uplne vsetko....treba fotit a natacat....to uz je na dg.
Cudak Takže to mam nechať tak a úplne ignorovať
misoft Každá sláva tri dni trvá..... po týždni na video možno ani pes neštekne.... omrzí sa, prachom zabudnutia zapadne....
  zbaliť

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

bodliak
Pošli video, pozrieme a dáme vedieť, čo sa s tým dá robiť.

Hlasovalo 5 pouzivatelov

Užitočné (2)
karakul, Dav
Neužitočné (2)
Nevhodné (1)
-1

Vydieranie cez internet potrebujem urgentnú pomoc

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.