Zavrieť

Porady

CANON PowerShot SX700 HS alebo CANON PowerShot G16

Dobrý deň,môžete mi poradiť, ktorý fotoaparát si mám kúpiť CANON PowerShot SX700 HS alebo CANON PowerShot G16? Som amatérka s cieľom viac sa venovať fotografovaniu. Fotoaparát budem používať hlavne na rodinné foto,príroda, makro,šport a pod. Od fotoaparátu očakávam kvalitné fotky.Láka ma aj ultrazoom u CANON PowerShot SX700 HS,len mám obavu,že fotografie aj pri nulovom zoome budú horšej kvality ako pri G16. Zase zoom u G16 je dosť malý, to ma odrádza. Tak hľadám kompromis,buď upustť od veľkého ultrazoomu a mať kvalitné (G16) fotky,alebo kúpiť HSX700. Prečítala som kopec recenzií, ale neviem sa rozhodnúť. Doteraz som mala fotoaparát zn Olympus,ale fotky z neho bol hrozný des. Takže teraz dúfam,že sa mi podarí vybrať si kvalitný foťák. Prosím pomôžte mi urobiť správny výber. Veľmi pekne ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

    vlado 33
    Pokiaľ si vyberáš z týchto dvoch foťákov, tak jednoznačne G16. Dôvod? vysoko svetelný objektív, väčší snímač, sánky na externý blesk. Ten 30X násobný zoom aj tak v ruke neudržíš. Neviem čo máš na mysli pod pojmom šport. U G16, krajinky v pohode, deti taktiež, makro detto. Myslím, že vtáčika na 50m fotiť nebudeš, bola by to zbytočná strata času. Na to sa používa iná technika, o tom inokedy.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    rede Ďakujem za radu. Tiež som sa skôr prikláňala k G16. U SX700 ma najviac odrádzala clona 3,2. Nerada by som mala za zhoršených svetelných podmienok nekvalitné fotky. A čo sa týka vtáčikov vo vzdialenosti 50m, ich fotenie prenechám väčším machrom. Inak, ešte rada by som vedela koľko metrov priblíži fotiaci objekt zoom 5. Srdečná vďaka
    vlado 33 Tých vtáčikov som spomenul schválne, lebo s tým zoomom u tak malého čipu nič moc nevyčaruješ. Žiadne rozostrené pozadie napr. pri portréte, bokeh spomínať nebudem. Myslím, že 28-140mm ohnisko, bude úplne stačiť na kvalitnú komerčnú foto. S malým externým bleskom od Canonu, budú výsledky ešte lepšie.
    rede A priblíženie zoomom 5 sa nedá určiť, koľko je to metrov?
    vlado 33 http://www.fotoradce.cz/zoom-versus-...ova-vzdalenost
    rede Ešte som si žiadny fotoaparát nevybrala. Stále hľadám väčší zoom ako má G16. A čo povieš na tieto dva: CANON PowerShot SX700 HS alebo PANASONIC Lumix DMC-FZ200, ktorý by si mi doporučil. S ktorým dosiahnem lepšie fotky? Ďakujem
      zbaliť

    CANON PowerShot SX700 HS alebo CANON PowerShot G16

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.