Zavrieť

Porady

Odhlasenie trvaleho pobytu.

Ahoj poradaci. Prosim o radu. Najvyssi sud SR /NS SR/ rozhodol o zruseni spoluvlastnictva nehnutelnosti a jedinym vlastnikom sa stala jedna osoba a to moja mama. Rozsudok NS SR nadobudol pravoplatnost v juli tohto roka. A teraz otazka. Moze mama zrusit trvaly pobyt osobe, ktora uz viac k tymto nehnutelnostiam nema ani spoluvlastnicky, ani vlastnicky, ani uzivatelsky ani ziadny iny vztah? Byva v predmetnych nehnutelnostiach aj nadalej, dobrovolne sa nechce vystahovat a tak v sucasnosti prebieha sud o jeho vystahovani. Nema byvanie zabezpecene, domaha sa na sude, aby mu ho zabezpecila mama. Lenze za svoj spoluvlastnicky podiel, dostane peniaze, za ktore si moze zabezpecit nove byvanie. Peniaze vsak zatial stale odmieta prijat a ignoruje akekolvek vyzvy. Samozrejme neplati najomne a naviac este nas aj ohrozuje. Ja si myslim, ze trvaly pobyt je mozne zrusit a obec je povinna zaevidovat ich na adresu obce. Dakujem Vam za radu.
A na zaver rada odo mna pre Vas. Dobre si rozmyslite, koho prijmete pod svoju strechu. Vyhnite sa radsej problemom. Toto cele trva uz 6 rokov a este nie je koniec a zanechalo to stopy na zdravi mojej matky. Mame velke obavy o svoje zivoty.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    trvalý pobyt má evidenčný charakter,k ničomu neoprávňuje a už vôbec nie k tomu,aby si niekto nárokoval náhradné bývanie.
    matka nech zoberie list vlastníctva a zruší trvalý pobyt a hotovo

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Na zabezpečenie bývania je postačujúce ponúknuť mu nejakú nájomnú zmluvu. Dnes nemal byť problém nájsť nájom ani na dedine. Platiť si ho bude sám. Ak takú zmluvu odmietne, nebude mať nárok na iné zabezpečenie bývania.

    Ak tam mal dôvod bývať a nemá iné bývanie, súd môže nariadiť najskôr zabezpečenie bytovej náhrady (§ 712 obč.z.), aby nemusel ísť rovno pod most. Bytovými náhradami sú náhradný byt, náhradné ubytovanie a prístrešie. Možno ho bude stačiť vysťahovať do hotela (príp. zaplatiť 1 - 2 noci).
    Laurinkai Jasne, ze nema kam ist. Jeho zena vsak mala byt, v inom este, ale ho predala. Tak to uz je ich problem. A potom, dostane dedicsky podiel z domu, tak si ma za co kupit byvanie sa.Nie je predsa myslitelne, aby takmer 80 rocna zena hladal byvanie synovi, ktory ju ohrozuje v jej vlastnom dome a preto doslo aj k tomu to sudu.

    neva19 je offline (nepripojený) neva19

    neva19
    Áno, mama môže zrušiť trvalý pobyt takejto osobe. Stačí zájsť na obecný či mestský úrad - evidencia obyvateľstva.
    Laurinkai Ja uz som sa tolko zakonov v tejto nasej nekonecnej veci nastudovala ale radsej sa este poradim, skor ako nieco spravim. Nase zakony je jedna hrozna dzungla. Dakujem Vam dievcata.

    Odhlasenie trvaleho pobytu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.