Zavrieť

Porady

Ako reklamovat nové auto? - pokazené LPG

Kúpili sme si nové auto na plyn lpg. Po najazdeni 20000 km prestalo fungovat na plyn. V autorizovanom servise zistili zalepene vstrekovače a nechcú to opravit v záručnej dobe,lebo vraj je to zlým lpg distribuovaným na Slovensku a oni s tým nič nemajú. Ako mám postupovať?
Naposledy upravil taiko : 08.12.15 at 07:24
taiko nove auto sa da dodat s LPG instalaciou ? Ak znacka auta to je ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    http://www.gaservis.sk/Gaservis_kvalita_plynu.html
    Prečítaj si o kvalite plynu....
    https://www.google.sk/search?q=nekva...Ocj-ygPO4IawBg
    Máš smolu, že si jazdil na nekvalitnom plyne, ale záruka sa vzťahuje na správne používanie vozidla a tam spadá aj používanie čistého LPG. Výsledkom je zalepenie vstrekovačov.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    taiko ale pokial na to nebol pri instalacii LPG dokazatelne upozorneny, ci pokial tieto info nie su sucastou navodu k LPG tak ma stale sancu na vyhru.
    sosak Na trh sa dostávajú výrobky z rafinérií, ktoré nie sú primárne určené ako palivo do motorových vozidiel. Jedná sa o takzvaný rafinát - plynnú zmes, ktorá má na rozdiel od LPG (zmes propán-butánu) vyšší podiel butánu a zvlášť buténu. Tieto výrobky sú bežne dostupné na trhu a rafinérie je predávajú napríklad pre ďalšiu chemickú výrobu. Keďže tieto výrobky majú nižšiu cenu ako normálne LPG, sú atraktívne pre niektoré špekulantov. Niekedy ani predajca na čerpacej stanici nemusí vedieť, akú kvalitu vlastne preberá, ale ak niekto kupuje LPG za veľmi nízku cenu, tak to má vždy nejaký háčik.
    ........................................
    Namiesto LPG natankoval rafinát, ktorý sa tvári, ako LPG.
    taiko to je jasne, len nato musi byt upozorneny, ze to robit nesmie. Predstav si niekoho, kto sa vobec nevyzna ( co nevravim, ze je tento pripad ). Ako ma vediet o rafinatoch, ci inych fake-och. Ide na pumpu, natankuje LPG a jazdi.
      zbaliť

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    20000 km.... za aký čas?
    Pretože i auto je tovar, na ktorý sa vzťahuje Zákon na ochranu spotrebiteľa! Ak je to do 12 mesiacov odo dňa kúpy - vyjadrenie autorizovaného servisu nie je relevantný dôkaz. Na to, aby odmietli reklamáciu, musia to podložiť ODBORNÝM posudkom.
    Pokiaľ by sa ti ich "posudok" nezdal a oni by na základe "svojho odborného posudku" zamietli reklamáciu - máš možnosť dať si vypracovať svoj vlastný posudok (zaplatíš síce za to), ale pokiaľ ten posudok poukáže niečo iné, budú nútení reklamáciu prijať a zaplatiť i tvoje všetky náklady s posudkom! Do centu!

    mareko je offline (nepripojený) mareko

    mareko
    Podobnú záležitosť riešil nedávno syn, tiež vstrekovače a servis tvrdil to isté - zlý plyn. Mal však doklady kedy a kde tankoval a plyn bol OK, tak mu to vymenili grátis. Treba skúsiť týmto smerom, teda či sa jednalo naozaj o ten nekvalitný plyn. Možno sa iba snažia zbaviť zodpovednosti a využívajú, že jeden dodávateľ plynu dodával nekvalitný plyn. Ak by ste tankovali naozaj zlý plyn a máte od tankovania doklady, treba náhradu žiadať od čerpacej stanice.

    Letko je offline (nepripojený) Letko

    ...letom-svetom... Letko
    Toto sa riešilo aj na severo-východe Slovenska. Postup bol takýto. V servise všetko vyčistili na náklady majiteľa, majiteľ vozidla išiel na LPG, kde tanktoval aj s bločkom zo servisu. Na čerpačke spísali reklamáciu, majiteľ čerpačky to reklamoval u svojho dodávateľa. Tam sa vedelo, že asi dve dodávky plynu boli špinavé, preto majiteľ čerpačky nerobil problémy.
    Či sa k svojim peniazom dostali, to neviem. Tých nešťastníkov bolo dosť veľa.

    Odporúča sa tankovať na Slovnafte, prípadne Flage. Ostatní sú rizikoví.

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    To tvrdenie by podla mna museli dokazat expertizou. Okrem toho by museli dokazat, ze Ta upozornili aky druh/typ/cistotu a v aku kvalitu LPG musis pouzivat a dokazat,ze si pouzival nieco ine. Tak ako mas v manuale na auto napisane kolko oktanovy benzin mas pouzivat.

    Obratil by som sa na SOI. Narobil by som krik, zavolal by som do TV, zavolal by som do dodavatelovi LPG a vyziadal by som si nejake potvrdenie o kvalite LPG, skratka v ziadnom pripade by som sa nedal odbit.

    Ak je to v zaruke a oni nemaju ako dokazat nespravne pouzivanie, tak to musia opravit podla mna.
    Naposledy upravil taiko : 08.12.15 at 07:23
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    taiko Drahy neuzitocnik, viem, ze nemas elementarnu odvahu, aby si napisal, coze je na tom prispevku neuzitocne. Je mi luto Tvojho smutku, zialu a prikoria, ktoreho sa Ti v zivote dostalo.
    Nuz Ti len zazelam, vela zdravia, stastia v zivote a vela sily a vytrvalosti v osobnom rozvoji.
    buchač Milý prispievateľ !

    Ja si za svojím názorom zvyknem stáť a milerád zdôvodním...na rozdiel od iných - utajených.

    1. Tvrdenie o zlom LPG musí najprv a v prvom rade dokázať expertízou sťažovateľ.
    2. Musí to urobiť na vlastné náklady.
    3. SOI s tým veľmi veľa nenarobí v tých začiatkoch.
    4. Krikom si vynucujú pravdu staré baby a malé deti (vyber si kategóriu sám).

    Ešte v príspevku chýba obrátenie sa na nejaké médium...doporujčujem TV GrC.
    -------------------------

    Ďakujem za želanie...nápodobne.


    ...a osobne sa rozvíjaj trochu ....vytrvaj, nezúfaj....
    taiko :
    1. to ze bolo pouzite LPG zle, nekvalitne, tvrdi servis, nie stazovatel (zadavatel otazky) a teda Tvoj prispevok nema ziadny zmysel.
    2. " Narobit krik " je metafora.
    3. moznost obratit sa na TV bola v mojom prispevku spomenuta
    4. Uz som Ti niekolkokrat pisal. Ak chcel byt tiez cool, musis si vlastne prupovidky vymysliet.
    Samado Ďakujem vám všetkým a čas a podnetné informácie.
      zbaliť
    Príspevok zbalený
    spam
    kopretinka 08.12.15 06:40 priradil do Porady

    Ako reklamovat nové auto? - pokazené LPG

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.