Zavrieť

Porady

Prídavky

Dobrý deň!
Nedávno som sem písala do kedy treba čakať na prídavky z Nemecka !
Ale teraz mám pocit ,že som sa stala ďalšou oklamanou . Na posledy nedávno mi môj ex partner akože ktorý mi chce pomôcť napísal ,že potrebujú fotky 3 ako na pás také. Bolo mi to dosť divné a pozerala som si stránky a nič o fotkách sa nepísalo.
Pýtala som si papier či mu poslali nech vidím čo tam chcú a povedal že papier nemá !
A ďalej ako mi písal radšej sem nedám !!!
Volala som socialky dve a ani jedna mi nevie povedať či to poberá. Mám si tam zavolať sama ,len že ja neviem po nemecky a to naozaj neexistuje nič kto by mi povedal že poberá? Socialky si myslím že by to mali vedieť len neviem kam a na akú správnu sa obrátiť .Mne je jasné že to spravil ,len potrebujem to počuť nech môžem konať .
Prosím žiadam vás o radu každá rada je mi dobrá vopred veľmi pekne ďakujem

Dobrý deň. On sa mi ozval po 8 rokoch a začal mi finančne troška pomahať sem tam poslal niečo malej. A ostala som aj s druhým dieťaťom sama .On mi navrhol či nechcem tie prídavky a že to mi bude socialka posielať nie on tak som verila že ma neoklame keď to pojde cez socialku. A ak keď chce byť s malou platil tábor a v lete tu bol .Pisali sme papiere všetky kópie mam .A v apríli mne prídavky zrušili aby nemecko mohlo posielať.No lenže už je to dlhá doba a ešte taký výmyseľ ako fotky to ma dorazilo :-(. Neviem čo robiť ja ako viem že ma oklamal len je lepšie keď to počujem z tej strany .Mne jedna pani raz vedela pozrieť na socialke ako sa začalo toto robiť že či je tam atď len dala výpoveď a už mi iná nepomôže.
Neviem naozaj ako to zistiť neviem po nemecky a kamarát skúsi zavolať a keď nedajú informácie tak budem musieť asi právnov cestou
Naposledy upravil ivka70 : 08.12.15 at 12:08 Dôvod: doplnene
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    To, ci ich pobera, bude vediet nemecka socialka, nasa urcite nie.
    Ale ci ti da nemecka socialka vobec tak uinformaciu, je otazne.

    Ale predsa u nas poberas na deti pridavky ty, nie, kedze len ty mas na ne narok.

    A potrebujes iba zistit, ci ich pobera? Alebo naco ti bude tato informacia?
    Ak deti boli pridelene po rozvode tebe, on nema narok na pridavky.

    Ty asi nemas dieta pridelene do starostlivosti, lebo inak by si jeho otec nemohol poziadat o pridavky na dieta v Nemecku.
    Pridavky bude ale vzdy dostavat on, lebo on tam pracuje, nie ty, nemal ta ako oklamat, lebo socialka v Nemecku ich bude posielat jemu.

    Ak si ale ty suhlasila so zrusenim pridavkov tu, lebo si chcela vyssie pridavky z Nemecka, ostava ti len obratit sa na otca svojho dietata a partnera - lebo tak pred uradmi ohladne pridavkov na dieta vystupujete.

    Ty by si v prvom rade mala poziadat o pridelenie dietata do vyhradnej starostlivosti a poziadat o vyzivne na dieta od jeho otca.
    So spisanim ziadosti ti na socialnom odbore starostlivosti o deti a mladez na UPSVaR pomozu.
    Akonahle budes mat dieta vo vyhradnej starostlivosti, mozes poziadat o pridavky na dieta tu a jeho otcovi len posles informaciu, ze si ma tie pridavky v Nemecku zrusit.
    Naposledy upravil ivka70 : 08.12.15 at 12:14

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.