Zavrieť

Porady

Koĺko by som platila za tieto suroviny v roku 1968?

Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu. Pracujem na SOČ a v svojej práci pracujem s receptami. Chcela by som vypočítať, koľko by som zaplatila za dané suroviny v obchode v roku 1968(práve z toho roku mám kuchársku knihu s ktorou pracujem). Vedeli by ste mi poradiť koľko stálo: kilo hovädzieho mäsa, kilo hovädzích kostí, kilo hovädzej pečene, mrkva, kaleráb, vajcia, mlieko, žemle, cukor, krupicova múka,krupica, cibuľa, balenie bobkového listu, kyslá smotana, horčica, muškátový kvet, soľ, sviečkovica, šunka, tvrdý syr, zeler, zelená paprika, balenie celého nového korenia a kilo hladkej múky. Vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    korela je offline (nepripojený) korela

    korela
    S cenami mäsa by ti mohli najskôr pomôcť tu za rok 1968 http://www.orban.sk/o-spolocnosti/o-...a-jej-historii. Mail adresuj Ladislavovi, je to viacgeneračná mäsiarska rodina, zaúčali sa od detstva, ceny by mali vedieť. Najlepšie mäsiarstvo v BA.
    Inak ceny potravín by mal mať archivované http://slovak.statistics.sk/wps/port...OU1VWOFFKSVI0/
    Ak nie oni, tak to budú mať archivované Česi alebo Slovenský národný archív http://www.minv.sk/?slovensky-narodny-archiv-1 usmernia ťa.
    "Žiadosťou o prístup je aj bádateľský list. Žiadateľ v ňom uvádza aj tému štúdia a vyhlásenie, že informácie z archívnych dokumentov použije len na účely uvedené v bádateľskom liste, ďalej uvedie názov archívneho fondu a názov a meno spracovateľa archívnej pomôcky, z ktorých získal informácie. "

    Ak by sa ti to podarilo, mala by si úplne presné údaje.
    Ja si spomínam na ceny od 1973.
    Pľúcka pre psa stáli 2 Kčs/kg. Bravčové karé 5 Kčs (v 68 r. možno aj menej), špikové kosti 1 Kčs/kg, sviečková 30 Kčs/kg, benzín 2 Kčs/l, telefonát 0,25 Kčs za jeden rozhovor bez časového obmedzenia, t. j. aj tri dni v kuse.
    Vanlizza ďakujem veľmi pekne

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Cukor 7,30 Kčs, šunka pražská dusená 100,- Kčs, mlieko polotučné 1,90/1 liter, plnotučné 2,10 Kčs/liter, kosti 1,- Kčs/kg. Zbytok si nepamätám presne.
    Naposledy upravil Dav : 09.12.15 at 13:43 Dôvod: oprava ceny kostí
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lujza.j Male maslo 5, velke 10...
    Tweety a výberové 11
    arizona Mlieko polotucne nebolo lacnejsie? V mojom mladi si pamatam 1,50 polotucne,3,10 plnotucne,krabicove neskor 5 sk
    Dav mlieko určite 1,90 za liter
      zbaliť

    Koĺko by som platila za tieto suroviny v roku 1968?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.