Zavrieť

Porady

Neschválená účtovná závierka za rok 2014

Spoločnosť do dnešného dňa neschválila účtovnú závierku za rok 2014. V pondelok majú spoločníci valnú hromadu na túto tému. Konečne. Do 5 dní musím elektronicky oznámiť Dú dátum schválenia ÚZ2014 na Oznámení... Zamýšľam sa čo je menšie zlo. Uviesť dátum schválenia trebárs 29.10.2015 s tým, že oznámenie prebehne až teraz a nie do 5 dní, alebo skutočnosť takú akú je. Od septembra avizujem termíny a takto to vyzerá. Babo raď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

    Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac kuravesele
    nerozumiem tomu, prečo chcete dávať dátum schválenia 29.10.2015. Treba normálne schváliť účtovnú závierku, a do 5 dní podať oznámenie. Presný dátum na schválenie nie je stanovený nikde v zákone.
    tifany Tiež som nenašla nikde v zákone posledný dátum na schválenie, len som sa možno zmiatla termínmi v metodických usmerneniach - ÚZ predložiť do 6 mesiacov na schválenie po uplynutí účtovného obdobia, pokiaľ sa neschváli do 3 mesiacov od predloženia /30.09.2015 /, neschválenú ÚZ uložiť do 30 dní od márneho uplynutia trojmesačnej lehoty , t.j. najneskôr do 30.10.2015. Preto ten dátum 29.10.2015. Ale v každom prípade mi to veľmi pomohlo - fakt sa človek učí celý život. Tá Vaša odpoveď má pre mňa v tomto momente cenu zlata. Ďakujem.
    kuravesele áno je to metúce, ako je to napísané v zákone, ale ak nie je schválená do 30.10.2015 tak sa tam uloží neschválená. Čiže vi keď ju teraz schválite, tak kľudne si pošlete oznámenie do 5-tich dní.

    Neschválená účtovná závierka za rok 2014

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.