Zavrieť

Porady

Musím mať doklady za nákup PHM používam súkromné auto na služobné účely ?

Ahojte, prosím Vás. Ak nemám auto v obchodnom majetku, a používam súkromné vozidlo na služobné účely a vediem knihu jázd a podľa spotreby v TP vypočítam spotrebu paliva v litroch (tým pádom nemám nadspotrebu) a podľa priemernej mesačnej ceny paliva zo štatistického úradu vypočítam hodnotu nakúpeného paliva, plus pripočítam paušálnu náhradu za kilometer...atď... musím vedieť predložiť kontrole aj samotné obstaranie tohto paliva dokladom o nákupe? Alebo v tomto prípade ak je preukazná kniha jázd, nemusím zdokladovať nákupy paliva?

lebo čisto teoreticky a hypoteticky - ak niekto preukazne knihou jázd najazdí tisíce kilometrov, obháji si tieto jazdy, a možno nikdy nikde nebol a nenakúpil ani liter paliva, je to ok ??? je mi jasné, že musia sedieť aspoň stavy na tachometri na začiatku a konci roka, no aj tak mi to vŕta v hlave...


Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    jedine zamestnanec nemusi dokladat blocky za cerpanie phl ... tema x-krat zodpovedana na porade a je k tomu aj usmernenie na stranke financnej spravy
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    AdamC ďakujem ďakujem, ja som bol príliš rýchly a nepozrel. áno, som zamestnanec, a moje auto sa používalo. a ak je niekto jediný spoločník s.r.o., konateľ, a zároveň je v nej zamestnaný, a používa svoje súkromné vozidlo - tak spĺňa podmienku že je zamestnanec áno ?
    avalik Cize ide o sro a uplatnenie vydavkov na phl v tejto sro? A ty si zamestnanec, alebo konatel v tejto sro?
    AdamC riešim dve s.r.o. a dve auta. v jednej niesom spolocnik ani konatel ale som len zamestnanec. druhy pripad je s.r.o. kde je konatel spolocnik zamestnanec jedna osoba, a ta pouziva svoje sukromne auto na firemne ucely ako zamestnanec (nie na konatelske cinnosti)
    avalik V pripade pouzitia sukromneho vozidla na pracovnu cestu zamestnancom sa nevedie kniha jazd (ta sa vedie len u vozidla zaradeneho v majetku), ale vystavuju sa cestovne prikazy a k nim sa robia vyuctovania - blocek nie je potrebny, mozu sa pouzit ceny zo stranky Statistickeho uradu - to vsetko ale mas v zakone o cestovnych nahradach ... mala by ti to vysvetlit tvoja uctovnicka
    AdamC Ďakujem veľmi. Ja chodím skoro každý deň svojim autom ku klientovi a tak asi urobím každý mesiac cestovný príkaz a vyúčtovanie, lebo za každú cestu, to by bolo hrozné.
      zbaliť

    Musím mať doklady za nákup PHM používam súkromné auto na služobné účely ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.