Zavrieť

Porady

Dedicske konanie a exekutor

mam dedičske konanie ale mam exekucie ,čo mam spravit aby sa exekutor nedostal k mojej čiastke ,dakujem
Naposledy upravil ivka70 : 13.12.15 at 10:41
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Aj keby si sa vzdal dedičstva, exekútor to môže odporovať podľa § 42a občianskeho zákonníka a podľa § 42b žiadať peňažnú náhradu od tých, čo z toho mali prospech.
    Ledaže by sa to nedozvedel, alebo tak z iného dôvodu nekonal
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    exekutor11 nedozvie
    Mária27 má na to tri roky od skončenia dedičského konania
    exekutor11 dik za radu a prosim ešte niekoho kto to čita nech da radu dakujem
    arizona Ziadna radu, ktora by ti ulahodila ti nikto neda, zial...Ver, ze exekutor len striehne,kedy bude moct zinkasovat nejake euricko. Cim dlhsie budes odolavat a vyhybat sa svojim povinnostiam, tym drahsie ta to neskor vyjde .-)
    exekutor11 a ešte sa mi take stalo ,zomrela mama a ešte ked žila dala napísat byt na brata ,byt mal hodnotu 30 000 a brat mi nedal nič ,mal som šancu uspiet na sude? asi nie ,nehladal som vtedy odpoved ,
    ivka70 nemal si sancu na sude, mama si za zivota mohla robit s majetkom, co uznala za vhodne
    Mária27 Podľa § 484 občianskeho zákonníka "Pri dedení zo zákona sa dedičovi do jeho podielu započíta to, čo za života poručiteľa od neho bezplatne dostal, pokiaľ nejde o obvyklé darovania".
    Pri dedičskom konaní treba taký dar žiadať započítať.
    exekutor11 takže som mal šancu na polovicu bytu ale to je už 7 rokov odkedy mama zomrela ,odvtedy sa z bratom nerozpravam
    Dáša_ nie, nemal. Len ak by bol ešte ostal iný majetok na delenie, tak by sa bolo bratovi započítalo, že už niečo dostal a o to mohol dostať menej z dedenia. Ale to len v prípade, ak byt dostal od mamy darom. Ak kúpou, tak nič.
    exekutor11 neviem či darom ,skratka prepisala byt na neho stal sa vlastnikom bytu
    arizona na katasterportal.sk sa da dohladat byt,aj ako ho majite ziskal.Ci darom,alebo kupou...ale to ti je uz akurat tak nic platne,mama asi vedela, preco tak urobila. A ako sa pise vyssie,so svojim majetkom si moze robit za zivota co chce,takze ani sudne natahovacky by ti nepomohli...je to passe...
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Nič nespravíš...nemáš šancu.
    Tie notárske úrady, súdy a exekútori sú prepojené a fungujú na 100%.
    Alebo sa vzdaj dedičstva, nebudeš nič dediť a tým pádom ani nič platiť.

    ------------------------------------------

    Ale nebolo by lepšie ísť normálnou cestou, prijať dedičstvo a splatiť aspoň časť alebo aj celý dlh.
    Ono, s exekútorom tak ľahko nevyhúpeš...dlhy raz môžu postihnúť a dostihnúť aj Tvoje deti.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nemozes urobit nic, exekutor sa k tvojej casti dedicstva dostane.
    Akykolvek pokus obist to by bol povazovany za marenie exekucie.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    exekutor11 a ked sa ho vzdam a napišem na nevlastnu dceru ,ja deti nemam
    exekutor11 po prve dlhujem zdravotnej poistovni ktora ma neopravnene okradla a dala exekuciu,po druhe nechcem sa ničomu vyhnut len sa informujem ,a po tretie si Hlupak ked v dnešnej dobe niekomu požičiaš
    exekutor11 nerieš čo všetko píšeš velmi dobre viem lepšie ako ty ,dobry den prajem
    ivka70 Ty sa nemozes vzdat dedicstva a napisat dedicstvo na nevlastnu dceru nie je ani zo zakona mozne.
    To by ste mohli tak riesit za zivota porucitela - aby nebolo co dedit.
    Teraz uz nie a aj vzdanie sa dedicstva by bolo napadnute zo strany exekutora a vymahal by peniaze.
    exekutor11 dik ivka za rady ,uvidím čo mi povie notarka
    jelalim Dlhu zo zdravotnej sa nezbavis nikdy, takze pouzit zdedene prostriedky z dedicstva na uhradu dlhu, je podla mna vcelku skvely napad. Nikto Ti sem nenapise navod ako to obist, lebo by mohol ist do vazenia!
      zbaliť

    Dedicske konanie a exekutor

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.