Zavrieť

Porady

Nové nastavenie oprávnení

Dobrý deň obdržali ste do schránky správ od finančnej správy taký to odkaz?
Vážený klient, oznamujeme Vám, že pre služby obojsmernej elektronickej komunikácie boli v osobnej internetovej zóne implementované nové oprávnenia, ktoré umožnia nastavenie a spravovanie požadovaného rozsahu dostupnosti týchto služieb. V súvislosti s touto zmenou Vás prosíme o preverenie, či máte splnomocnenie na prijímanie dokumentov (ktoré má štandardne len konateľ alebo štatutár spoločnosti). Ak ho konateľ alebo štatutár nemá, prosím zaregistrujte ho. V prípade, že takéto oprávnenie nikto vo firme nemá, nebude pre Vás možné prijímať elektronické zásielky. Doručovanie papierovou formou sa so spustením obojsmernej komunikácie končí. Podrobnejšie informácie nájdete v Infoservise – Informácie k OBK.

Nakoľko sa tam neviem dovolať , tak neviem čo stým . Ako SZČO mám nastavené v Mojich autorizáciách právny titul konania-poverená osoba a oprávnenie doručovať písomností mám nie. Ale ako sa to nastavuje alebo čo s tým to netuším. Riešili ste to už? Alebo som príliš iniciatívna a ešte to nemajú ponastavované?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    MIŠO T je offline (nepripojený) MIŠO T

    MIŠO T
    zdravim, ja som sa o tomto bol osobne informovat na DU a bolo mi povedané že som moc aktívny, nech to ešte neriešim. Vraj to ma zatial platit len pre Colnu sféru. a až v novom roku dostanú info, čo s Danovou sférou.
    IVEB Toto som si prečítala , ale múdrejšia nie som
    Žabinka neviem presne, ako to myslíš.. ty komunikuješ elektronicky v mene iného subjektu, alebo v mene svojom ako FO-podnikateľ?
    ak prvé, prečítaj si ešte raz priložený link, napr. časť o Manuálne pridelenie vybraných oprávnení oprávnenou osobou.
    ak druhé, niekde v tejto debate http://www.porada.sk/t275523-v-janua...bojsmerne.html som prilepila odpoveď z FS, možno sa to vzťahuje na teba..
    ale naozaj ešte netreba robiť paniku, zatiaľ sa to týka len oblasti správy spotrebných daní..

    Soňa K je offline (nepripojený) Soňa K

    Soňa K
    Na stránke Finančnej správy sa dá dočítať, že sa to týka zatiaľ iba spotrebných daní. Keď to bude aktuálne všeobecne, tak tam bude uvedený postup, čo s tým. Zatiaľ nerobím nič - spotrebné dane nemám.
    IVEB No presne toto som si nevšimla, že sa to týka len spotrebných daní zatiaľ. Takže som v pohode.

    Nové nastavenie oprávnení

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.