Zavrieť

Porady

Dotácia z ÚP - neuznané výdavky

znalejší poradte - účtujem kaderníctvo ( daňová evidencia ) kaderníčka dostala príspevok na podnikanie , nakúpila kadernícke potreby, bohužial ÚP jej nechce uznať tieto výdavky, pretože FO podnikateľ , ktorý náradie predal nemá v živnosti uvedené predaj kadernických potrieb len maloobchod , veľkoobchod a prevádzka kaderníctva - ako argumentovať ?
6 komentárov     zbaliť
Anik tie kadernícke potreby , ktoré nakúpila mala aj v podnikateľskom zámere? Platba prebehla cez účet, resp. ak to bola suma do 332 eur tak to bolo cez registračnú pokladňu. všetky tieto veci boli nakúpené ako nové, nie prostredníctvom kúpno-predajnej zmluvy?
hanelie všetky mala v zámere, platba cez účet, faktúra vydaná do sumy 374 na tri kadernícke potreby - Úp argumentuje, že to považujú za subdodávku
veronikasad Ide o nove alebo pouzite zariadenie. Kadernictva?
Anik Iniciatíve sa medze nekladú. Mala som podnikateľa, ktorému všetky veci, ktoré mal v podnikateľskom zámere nakúpila svokra lacnejšie v Amerike. Riadne sa čudoval, že od neho chcú aj bločky. Samozrejme je to ž dávnejší prípad.
hanelie nové
hanelie všetko nové,
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  Dav je offline (nepripojený) Dav

  Dav
  Ak má maloobchod aj veľkoobchod tovaru, ktorý nie je špecifikovaný, mohol predávať aj kadernícke potreby. Tie nie sú predmetom špeciálneho povolenia. A tovar je všetko, čo sa kúpi za účelom ďalšieho predaja. Predsa v podnikateľskom zámere nebolo napísané, že kúpi od konkrétneho predajcu. A ak by kúpila od iného, kúpila by napríklad drahšie o poštovné, alebo by musela vycestovať. Ak navyše mala v zámere udanú cenu, že kúpi kadernícke potreby do určitej ceny, ktorú neprekročila, tak by mal byť úrad spokojný.
  5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  hanelie toto všetko povedala a predsa nepomohlo - stále tvrdia , že je to subdodávka -
  hanelie citujem :Za oprávnené náklady nie je možné považovať nasledovné výdavky:
  a) úroky z dlhov,
  b) vratná daň z pridanej hodnoty,
  c) výdavky bez priameho vzťahu k oprávnenému projektu,
  d) výdavky, ktoré nie sú v súlade s podmienkami poskytnutia príspevku podľa zákona č. 5/2004 Z.z. o sluţbách zamestnanosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov,
  e) výdavky sankčného charakteru vrátane súvisiacich výdavkov (pokuty, penále, vrátane zmluvných, výdavky na trovy konania a pod.),
  f) výdavky, ktoré sú v predpisoch ESF uvedené ako neoprávnené (v prípade spolufinancovania projektu z ESF),
  g) výdavky, ktoré nie sú v účtovníctve jednoznačne označené ako výdavky súvisiace s realizovaným projektom v súlade s vnútorným predpisom účtovnej jednotky k vedeniu účtovníctva,
  h) výdavky na subdodávky, ktoré zvyšujú náklady na realizáciu činností bez pridania hodnoty,
  i) výdavky na tvorbu pracovných miest, na ktoré uţ príjemcovi pomoci bola poskytnutá štátna pomoc od iných poskytovateľov štátnej pomoci alebo v rámci iných schém štátnej pomoci.
  avalik a definícia subdodavky? 374 eur za 3 veci je pekna palka - nakupila by tie veci aj inde za rovnaku cenu?
  Dav Zrejme sú rozhodnutí jej to neuznať. Ešte keby si zohnala ceny od iných predajcov, aby im dokázala, že nedošlo k navýšeniu ceny.Alebo ešte keby predložila od toho svojho dodávateľa sortiment ním predávaného tovaru, napr. jeho cenník tovaru a nejaký dôkaz, že predáva aj iným kaderníctvam. Veď aj počítač si kúpim za prvým rohom, "od subdodávateľa" a nie priamo od výrobcu z Číny. Celkom zaujímavý link o tom, čo je subdodávka: http://business.center.cz/business/d...aspx?id=144604 a zákony máme rovnaké, podľa Smerníc EU.
  hanelie ďakujem za rady, skúsime zohnať cenové ponuky od iných dodávateľov a takisto od neho cenník
    zbaliť

  Dotácia z ÚP - neuznané výdavky

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.