Zavrieť

Porady

Koľko platíte za správu bytu?

Zdravím všetkých,

mám netradičnú otázku pre Bratislavčanov (ale môžu sa zapojiť aj iné regióny).
Zaujíma ma, koľko platíte za správu (či už externú, alebo internú) bytu.
V prípade, že máte vlastného správcu spomedzi vlastníkov bytov, napíšte aj koľko bytov má na starosti, či to robí popri práci, čo všetko jeho práca zahŕňa atď.

Zaujíma ma to, pretože sa v našej novej bytovke o tom nedávno rozhodovalo a výsledok rozhodovania sa mi zdá dosť pochybný...

ĎAKUJEM
Naposledy upravil Richard : 29.10.04 at 17:36
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Správu nám robia vrámci spoločenstva ľudia z "nášho radu" vlastníkov. Sme tri vchody po 20 bytov. Na vyúčtovaní mám za správu 60,- Sk mesačne. Som z KE.
    Mám byt 67,62 m2 (postavený v r.1977).Mesačne platím:
    fond opráva a údržby á 6,- Sk/m2 406,-
    správa bytov 60,-
    poistenie domu 54,-
    upratovanie (človek na dohodu) 20,-/1 osoba
    výťah 28,- /1 osoba
    voda+ stočné podľa merača
    teplo podľa m2
    el.energia spol. priestorov 28,-/1 osoba
    zrážková voda 6,-

    V správe je aj účtovníctvo, ale neviem, či na dohodu.
    Naposledy upravil Paula : 30.10.04 at 13:55 Dôvod: doplnenie

    brm je offline (nepripojený) brm

    živnostník brm
    no, ja som z petrzalky, a tusim cvakame dvacku...je nas 48 bytov v baraku...ale za tu dvacku nerucim, prestala som chodit na schodze, len sa tam chodili vadit stary spravca s novym...tak to tu potom aj vysiera...
    teraz to prevzal nejaky chalan od nas z baraku...cerstvy nezamestnany absík...hadam zaduju nove vetry...
    Naposledy upravil brm : 29.10.04 at 17:55

    Richard je offline (nepripojený) Richard

    admin Richard
    V týchto cenách máte aj vedenie účtovníctva spoločenstva vlastníkov bytov? Alebo na akej platforme fungujete?

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    Bratislava-novostavba- správcovstvo za byt 200,- + 60,- za garáž. V tom je aj vedenie účtovníctva za správcovstvo.
    Naposledy upravil accad : 29.10.04 at 19:01 Dôvod: účtovníctvo

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    Ešte jeden príspevok. Petržalka - dom s 92 bytmi - spoločenstvo vlastníkov bytov poverilo mandátnou zmluvou správcovskú spoločnosť na určitý typ úkonov, hlavne vo vzťahu k dodávateľom - OLO, C-TERM, BVS a pod., správca robí aj vyučtovanie. Spoločenstvo si zabezpečuje opravu výťahov,revízie, údržbu, upratovanie, deratizáciu, hlavne činnosti, ktoré vykonávajú externé firmy a ich výber a cenu chce mať spoločenstvo pod svojou kontrolou. Učtovníctvo si spoločenstvo vedie samo. Správcovi platia vlastníci 130,-/byt.

    Richard je offline (nepripojený) Richard

    admin Richard
    Editka, čo všetko toto správcovstvo obnáša?
    Za garáž platíš upratovanie navyše, alebo to je v tých 60,-Sk?

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    Upratovanie je vo výpočtovom liste zvlášť a to z čiastky 5500,-/mesiac a rozpočítané to vychádza 210,-Sk/mesiac byt, 60,-Sk/mesiac nebytový priestor, 60,-Sk/mesiac garaž.
    Poplatok za výkon správcovskej činnosti je uvedený vo výpočtovom liste
    200,-Sk/mesiac byt(NP) a 60,-Sk/mesiac garáž. To je čisto réžia správcovskej firmy.
    Výpočtový list je delený:
    Fond prevádzky, údržby a opráv domu
    Poplatok za výkon správcovskú činnosti
    Studená voda
    Upratovanie spoločných priestorov
    Servis výťahu
    Elektrická energia spoločných priestorov
    Odvoz odpadu
    poistenie domu
    Havarijná služba
    Deratizácia
    Požiarna ochrana domu
    Byty majú vlastné plynové kotly na teplú vodu a kúrenie.
    Toto všetko sa týka môjho prvého príspevku-novostavby.

    Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

    Luba2
    Ja bývam v Devinskej, máme správcu DOMBYT, s r.o., ak sa dobre pamätám, tak platíme tuším 160 Sk za byt, je nás 54 bytov, upratovanie platíme zvlášť, asi 100 Sk za mesiac a byt a okrem toho sa od nového roku ideme zbierať na odmeny pre zástupcov vlastníkov, pre každého asi 500 Sk/mesačne.

    GABRIELA je offline (nepripojený) GABRIELA

    GABRIELA
    Ja nie som z Bratislavy ale za byt platíme 130,- Sk na správu. Je nas 47 bytov. Z toho sa platia odmeny , pretože sa spravujeme sami, predsedovi a rade a tiež sa z toho platí účtovníctvo. Spolu 5000,- mesačne. Rozdiel asi 1000,- sa necháva evidenčne na tejto správe( náme tam asi 12000,-) a radi by sme sa prepracovali k nejakej výpočtovej technike.

    Sme ale u nás si jedno z najdražších spoločenstiev, lebo ľudia stále hundrú. Boli by najradšej, keby sa to robilo všetko zadarmo.
    Naposledy upravil GABRIELA : 02.11.04 at 13:22

    Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

    ta som to ja :-) Hlinkovx
    Bývam v PD..máme 46 bytov..a za správu platíme 80,- Sk... máme podpísanú zmluvu o správe...

    susu je offline (nepripojený) susu

    susu
    V Blave je bezna suma od 100 do 200 Sk. Je v tom vsetko. Vypocty platieb, vyuctovanie, uctovnictvo atd.
    U nas konkretne 120,-

    Nazdarek

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.