Zavrieť

Porady

Dobrovoľné nemocenské poistenie, tehotná a nezamestnaná, má zmysel platiť si ?

Dobrý deň, som nezamestnaná, minulý rok som pracovala iba na dohodu zaroven som bola evidovana na urade prace. Dnes som zistila ze som tehotna 5 TT. Je este mozne platit si DNP? Ked by som chcela max. matersku, v akej vyske ako dlho. Kde sa obratit? Na socialnu poistovnu. Z UP tym padom odist alebo DNP a UP sa nevylucuje. Dakujem za info.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    ak nemáš iné povinné poistenie - tak sa môžeš prihlásiť ako DPO - ale treba platiť balík poistenia (min DP a NP) Skontroluj, či si počas brigády mala aj NP (pravidelná činnosť??)
    pre nárok na materské musíš mať poistenie, resp byť v OL a za posledné 2 roky 270 dní poistenia.
    k výške - kuk http://www.porada.sk/t16136-zakon-o-...2015-a.html#53
    aby si mala max materskú - tak to treba platiť pol roka - a dosť veľa (cez 400 eur mesačne ) - presne pozri tu http://www.socpoist.sk/tabulka-plate...ra-2016/55433s
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    annnie poistenie 270 dni mam to viem urcite, som si vedoma ze je to cez 400 eur, prave potrebujem vediet presne ten cas kolko to treba platit ci to este stiham do porodu

    ci bola pocas brigady NP pravidelna cinnost - tomu trosku nerozumiem
    Katy a R ak vieš naisto - že budeš mať dosť dní - tak sa prihlás ... len aby to aj tak bolo ( aby si neplatila zbytočne a nárok by nebol!) pretože nie pri každej dohode si aj nemocensky poistená!
    annnie prave som tu chcela zistit ako si to overit, kde si to overit, kolko platit kedy najneskor zacat aby mi to vyslo

    aby som to neplatila zbytocne....
    Katy a R ty máš doklady o priebehu svojho poistenia - tak si to skontroluj
    annnie keby som vedela ako tak sa nepytam
    veronikasad Najistejšie priamo v pobočke sociálnej poisťovne, kde si vyžiadaj priebeh nemocenského poistenia za posledné dva roky. Aby si mala materské z vymer.základu dobr.nem.poistenia, musíš ho platiť min. 26 týždňov pred vznikom nároku na materské.
    annnie ano hned v pondelok zajdem

    prosim a cca sumu na max matersku mi neviete povedat
    veronikasad Vymer.základ pre dobrovolné poistenie cca 1290€ mesačne, z toho max. denný VZ 42,3124€/deň. Na stránke SP máš kalkulačku, kde si vypočítaš výšku poistného
      zbaliť

    Dobrovoľné nemocenské poistenie, tehotná a nezamestnaná, má zmysel platiť si ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.