Zavrieť

Porady

Je možné zmeniť "domovskú" poštu?

Ak chcem, aby mi balíčky, ktoré sa nezmestia do mojej schránky chodili na inú poštovú pobočku, ako na tú, na ktorú mi momentálne chodia, tak nakoho, respektíve na čo sa mám obrátiť? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Na tej inej pošte si môžeš zriadiť priečinok - odnášku z pošty. Zásielky si môžeš dať adresovať na poštový priečinok, prípadne dať doposielať tam aj tie, ktoré ti prídu na adresu domov.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    No predpokladam, ze odpoved by ti mali dat na tvojej dorucovacej poste ... a posta ma aj internetovu stranku, ma tam obchodne podmienky a aj cenniky.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    No ja teda neviem, či som dobre pochopil...ale ak áno, tak nechápem teda otázku.

    Veď každá ulica má svoju dodávateľskú poštu a tým pádom aj balíčky skončia na patričnej.
    Môžeš ale využiť služieb zásielkovne, kde balíčky proste vložia do schránky a ty si pre ne zájdeš. https://zasielkovna.sk/
    Alebo existujú aj tie doručovacie - kuriérske sluby.

    Ale od pošty Ty veru zázraky nečakaj...skôr opak.
    avalik Len niekedy posta ma rajony vytvorene nelogicky ... niekolko rokov sme mali dorucovaciu postu vzdialenejsiu ako podavaciu.

    Tiez nie vzdy vies ovplyvnit ci ti odosielatel posle cez postu alebo inym sposobom. A aj na cene zalezi. Kurier nemusi vyhovovat tym, ktori cez den nie su doma a v praci nemaju moznost prebrat od kuriera.
    Zasielkovne zase nemusia byt v komfortnej dostupnosti adresata.
    buchač Veď som napísal, že otázka je taká špecifická, trochu na nepochopenie pre takéto konanie.

    Ale ktož vie, čo je dôvodom ...
    Tiez toto riesim, v okoli bydliska mam minimalne 3 posty a zasielky mi chodia uplne nelogicky na pobocku ktora je 3 km vzdialena. Odpisali mi, ze na zmenu dorucovacej posty nema pouzivatel narok. Mozes vyuzit len platene sluzby ako je presmerovanie kazdej jednej zasielky alebo vytvorenie po boxu. Kazdopadne to idem skusat dalej, lebo taketo riesenie neakceptujem.

    odkazuju sa na zakon ( 41 zakona c. 324/2011 Z. z. o postovych sluzbach a o zmene a doplneni niektorych zakonov), ktory vsak hovori toto: "aby bola zabezpečená dostupnosť prístupových miest verejnej poštovej siete a kontaktných miest verejnej poštovej siete, za rovnakých podmienok, v ustanovenej kvalite, za primeranú cenu"

    Je možné zmeniť "domovskú" poštu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.