Zavrieť

Porady

Pokuta zo SP za neskoré odhlásenie

Dostal niekto z vás už pokutu 2000 € za oneskorené odhlásenie zamestnanca zo SP? Predchádzala tomu kontrola vo firme, alebo ...
Jakubec O kolko dni ste sa oneskorili?
monstera v jednom prípade o 5 dní, a v ďalšom až 19 dní. Jednalo sa o dohodárov, ale myslím, že to je jedno či ide o dohodára, alebo zamestnanca na zmluvu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    2000 € pokutu za neskoré prihlásenie dáva IP.......
    aj SP môže dať ale "sadzobník" má podstatne nižší.........
    Jarka 1 Zadávateľka sa pýta na neskoré ODHLÁSENIE. Možno sú tam nižšie postihy.
    avalik Prihlasenie/odhlasenie - nesplnenie povinnosti je nelegalna praca

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    SP zatiaľ za to pokuty nedáva. Mne sa raz podarilo neprihlásiť dohodára do SP a zistila som to až o mesiac pri zasielaní mes. výkazu. No odvody boli uhradené, aj mzda vyplatená, takže nešlo o "čiernu prácu". Uff, ani spať som nemohla. Volala som do SP a vraj mám spätne poslať prihlášku a že oni to zatiaľ nepokutujú. Takže podľa mňa sa nemusíš báť.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Anik Podľa mňa ak bude kontrola na zamestnávateľa, tak pokuta to byť môže.
    Janiela Pri kontrole dajú pokutu automaticky. MUSIA Hovorím z vlastnej skúsenosti. Nešlo o oneskorenú prihlášku, tá bola v poriadku, zabudla som označiť, 50% účasť.
    Pepa To že máš nejakú skúsenosť neznamená, že dávajú pokutu automaticky ani to, že MUSIA. Záleží od pobočky.
    Emik27 Naozaj v takomto prípade nejde o "čiernu prácu"? Keď je mzda vyplatená, odvody uhradené? Keď sa len nedopatrením neskôr zaslala prihláška zamestnanca?
      zbaliť

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    SP pokuty dáva, nie že nedáva. Záleží od pobočky. Max. sadzba je 3,32 Eur za každý deň omeškania. Za oneskorené odhlásenie IP ešte pokutu vo výške 2000 Eur nedal. Za oneskorené prihlásenie áno. Pokuty sa riešia pri kontrolách.

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    Prikladám sadzobník pokút SP
    file:///C:/Users/Lenovo/Desktop/Poistne+-+05032014+-+Sadzobn%C3%ADk+pok%C3%BAt.pdf
    bodliak šikulka...
    kopretinka 10.01.16 07:20 priradil do Porady

    Pokuta zo SP za neskoré odhlásenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.