Zavrieť

Porady

Mam pravo na vyhody zo socialneho fondu,ak som na materskej dovolenke?

Vyse 4 rokov pracujem v istom zamestnani a nikdy za celu dobu sme nedostali nic zo socialneho fondu, do ktoreho zamestnavatel prispieva urcitym percentom. Neskor zamestnavatel spravil to ze z tych penazi kupil stravne listky,ktore nam planival rozdat. Ja som vsak odisla na matersku a tak som nic nedostala. Je povinnostou zamestnavatela dat stravne listky aj mne, ked tam boli aj peniaze z mojich styroch odpracovanych rokov? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Treba si pozriet internu smernicu k cerpanie SF.
    Predpokladam, ze zamestnavatel minimalne prispieval na stravovanie zamestnancov.
    Neda sa jednoznacne povedat: "ja som prispievala, ja musim cerpat".
    rybharana Dakujem za odpoved

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Keďže si na materskej dovolenke, nie je povinnosťou zamestnávateľa dať ti stravné listky. Stravné musí zamestnávateľ zabezpečiť iba zamestnancovi, ktorý v daný deň odpracoval viac ako 4 hodiny.

    Ak by sa zamestnávateľ rozhodol dať stravné lístky aj zamestnancom na MD, RD prípadne na dovolenke, tak to už je nad rámec a len na rozhodnutí zamestnávateľa.

    SF sa tvorí z príspevokov zamestnávateľa a patrí zamestnávateľovi. To, že SF tvoril z objemu miezd, vrátane tvojej, ešte neznamená, že aj musíš čerpať nejaké príspevky zo SF.
    rybharana Dakujem za odpoved.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Vo všeobecnosti je na rozhodnutí zamestnávateľa ako naloží so sociálnym fondom. Nakoľko tento nie je tvorený z peňazí zamestnancov, ale zo zdanených peňazí zamestnávateľa. Hodnota ktorú dáva zamestnávateľ do Sociálneho fondu sa z výšky miezd iba počíta, ale samotní zamestnanci do neho neprispievajú, takže im žiadne priame nároky nevznikajú. Ak sa zamestnávateľ rozhodne, že za všetky peniaze v sociálnom fonde urobí žúr na ktorom ty kvôli materskej nebudeš, tak máš proste smolu. Žiadne nároky ti v tejto situácii neplynú.
    rybharana Dakujem za odpoved. Je to trochu nefer,ak som ja nedostala a niekto,kto je tam zamestnany rok ci pol roka dostane vyhody zo socialneho fondu.
    ivka70 Socialny fond sa neposudzuje podla dlzky trvania PP. A z druhej strany, na MD ziadny SF nevytvaras, ked uz to posudzujes.

    Mam pravo na vyhody zo socialneho fondu,ak som na materskej dovolenke?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.