Zavrieť

Porady

Elektronická žiadosť o súhlas správcu dane so zápisom zakladateľa do OR SR.

Ahojte poradáci, vedeli by ste mi poradiť, či je v súčasnosti možne požiadať o súhlas správcu dane so zápisom osoby do OR SR elektronicky? Ak áno aký môžem využiť postup? Ďakujem veľmi pekne
Consultix Dokonca ak za osobu podava ziadost spolocnost, ktora je pkatcom DPH, musi ziadost povinne dorucit elektronicky.
michal1989 Ďakujem Vám za radu. Registráciu a autorizáciu na stránke FS mám úspešne za sebou. Avšak na portály FS som nenašiel žiaden vhodný formulár cez ktorý by som vedel o tento súhlas požiadať. Keď idem do katalóg formulárov - registrácia - súhlas správcu dane a dám vyhľadať služby, systém ma informuje, že Nenašli sa žiadne elektronické formuláre. Vedeli by ste mi poradiť, cez ktorý formulár je vhodné s FS súhlas správcu dane odkomunikovať? Ďakujem veľmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Je to mozne, pokial si registrovany a autorizovany na stranke financnej spravy.
    Ak nie si registrovany a mas ZEP, tak sa mozes registrovat a nemusis sa koli autorizacii dostavit na FS.
    Ak ZEP nemas, tak autorizacia osobne na FS.

    https://www.financnasprava.sk/sk/ele...OtazkyOdpovede
    michal1989 Ďakujem Vám za radu. Registráciu a autorizáciu na stránke FS mám úspešne za sebou. Avšak na portály FS som nenašiel žiaden vhodný formulár cez ktorý by som vedel o tento súhlas požiadať. Keď idem do katalóg formulárov - registrácia - súhlas správcu dane a dám vyhľadať služby, systém ma informuje, že Nenašli sa žiadne elektronické formuláre. Vedeli by ste mi poradiť, cez ktorý formulár je vhodné s FS súhlas správcu dane odkomunikovať? Ďakujem veľmi pekne

    shmoulinka je offline (nepripojený) shmoulinka

    shmoulinka
    ahojte, tiez som sa nedopatrala, ktory presne formular pouzit... pred tyzdnom som to podala cez jeden vseobecny, ale nik mi neodpisal...

    Elektronická žiadosť o súhlas správcu dane so zápisom zakladateľa do OR SR.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.