Zavrieť

Porady

Da sa zmenit nepodmienecny trest odnatia slobody na alternativny?

Ked som bola odsudena na nepodmienečný trest odnatia slobody, dá sa zmenit sposob daneho trestu?

Chcem sa spýtať: bola som odsudena na 7 mesiacov nepodmienečný trest odnatia slobody do 2nvs. Na súde mi sudca povedal, ze ked sa vzdam odvolania, pusti ma domov a posle mi trestny rozkaz na nastup trestu. Priala som, nakolko som slobodna matka troch maloletých detí - najmladšie ma desat mesiacov, dcera ide do 1. a syn chodi do 8.rocnika ZS.
Existuje moznost ,aby mi zmenili trest na alternatívny? V podobe verejno-prospesnych prac, obojku...alebo aby mi bol odkladom odložený, pokial deti nebudu starsie? Popripade,asi pred 3rokmi sa mala cast budovy v ú vt Nitre(zenskej väznici) prispôsobiť pre odsúdené,ktore by mohli mat pri sebe dieta .(do 3r.)? Veľmi pekne dakujem za pomoc.s pozdravom Dadi
Naposledy upravil Dadi1234 : 14.01.16 at 19:19
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    ???? toto je bomba: "pripade umiestnit do ustavu na vykon trestu aj deti". Čo spravili tie deti, že ich chceš dať do basy?

    Ale k veci. Pokiaľ bol vynesený rozsudok a neodvolala si sa voči nemu, tak nadobudol právoplatnosť. Trest v rozsudku už nie je možné zmeniť. Jedine po uplynutí doby požiadať o odpustenie časti trestu.

    Ak si chcela alternatívny trest alebo podmienečný, mala si to uviesť pred vynesením rozsudku. Alebo sa s prokurátorom dohodnúť na vine a treste. Obhajcovi si nepovedala, že chceš inú formu trestu?
    Naposledy upravil Chobot : 15.01.16 at 07:06

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak si sa neodvolala, prijala si trest taky , aky ti bol ulozeny.
    Za slusne spravanie sa zvycajne (zavisi od dovodu trestu) da poziadat o prepustenie s podmienkou.
    U teba je to po 3,5 mesiaci. Pri ziadosti potom mozes argumentovat aj detmi ale hlavne musis sekat dobrotu pocas prvych mesiacov.
    A 3,5 mesiaca nie je az taka hrozna doba.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    1. Môžeš požiadať o odklad nástupu výkonu trestu. Nech ti to urobí advokát.
    2. Môžeš požiadať o premenu trestu. Súd o tom rozhodne uznesením. Ale asi ti nevyhovejú. Obvykle súd súhlasí ak odsudzuje do 1.NVS. Ty si v druhej, z čoho s ohľadom na dľžku trestu usudzujem, že si recidivista. Tj. u teba predošlý trest nesplnil nápravný účinok a teda za účelom zabezpečenia nápravy by bol iný trest u teba neúčelný. Na slobodu ťa sudca prepustil z väzby. Väzba nie je výkon trestu.

    Da sa zmenit nepodmienecny trest odnatia slobody na alternativny?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.