Zavrieť

Porady

Ako dosiahnem v exceli iba pomocou funkcií poradie objednávky?

Ak mám v stĺpci A číslo zákazky (v poradí od jedna vyššie) a v stĺpci B chcem číslo objednávky tak isto od jedna vyššie ale iba ak ide o objednávku, čo značí číslo 1 v st´pci D, viem dostať číslo objednávky pomocou funkcie
ale ak vznikne situácia, že zrazu zakázka so skorším poradím nadobudne v stĺpci D číslo 1 tak sa zmení aj číslo objednávky s neskorším poradím tj. preto sú tam dátumy ale ako ich využiť na to aby sa zachovala hodnota čísla objednávky v nižšom riadku a súčasne správne vypočítalo číslo novej objednávky?
Súbor prikladám.

PS: bez použitia makra aby to vedel googlovský spreadsheet urobiť.

Ďakujem
obrazok1.JPG  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arion92 je offline (nepripojený) arion92

    arion92
    Ak som to správne pochopil, tak možno aj takto
    Naposledy upravil arion92 : 20.01.16 at 09:13
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    PushCar funguje to v podstate správne. Bohužiaľ môže nastať aj situácia kedy najskôr bude zadaný dátum pre neskoršiu zákazku potom ten istý dátum pre skoršiu zákazku a vtedy sa to prečísluje, čo nie je dobré. Dá sa to aj inak?
    Kabaka123 presne to som hovorila... keď sa pridá dátum, alebo sa zmení číslo na 1, tak sa prečíslujú aj objednávky
    arion92 Dá sa to obísť aj tak, že sa k dátumu doplní aj čas. Ten čas viditeľný nebude (je zobrazovaný iba dátum). Čas môže byť aj vymyslený, dôležité je len to, aby neskôr zadávaná objednávka mala neskorší čas ako tá predchádzajúca.
    PushCar Presne ako píšeš arion92, k dátumu som dal čas a funguje to na základe funkcie RANK. Plus som potreboval aj keby náhodou sú dva riadky rovnaké číslo zákazky tak aj to sa mi konečne podarilo vyriešiť. Paráda Ďakujem
      zbaliť

    Ako dosiahnem v exceli iba pomocou funkcií poradie objednávky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.