Zavrieť

Porady

Starobný dôchodok-zvýšenie-práca na TPP

Poberám starobný dôchodok a popri tom som zamestnaná. Do mája 2015 som pracovala na dohodu, od mája som prešla na trvalý prac.pomer, týka sa ma zvýšenie dôchodku? Ak áno, aký je postup, na koho sa mám obrátiť? Môžem žiadať ročné zúčtovanie u terajšieho zamestnávateľa? Ďakujem vopred za radu.
3 komentárov     zbaliť
veronikasad aký hrubý príjem za rok 2015 si dosiahla ? Odkedy si poberatelom SD ?
mirka.5494 Poberateľom som od 12/2013 a hrubý príjem za rok 2015 neviem, nakoľko tých prvých 5 mesiacov r.2015 som pracovala cez personálnu agentúru a od mája ma prijali ako kmeňového zamestnanca. Zarábala som však asi 400€ v hrubom mesačne. Ide o to, že ak mi ročné zúčtovanie urobí zamestnávateľ, údajne nebudem mať nárok na zvýšenie dôchodku. No ak si ho urobím sama po svojej línii tak nárok na zvýšenie mať budem, čo je na tom pravdy?
ivka70 Rocne zuctovanie dani nema nic spolocne so zvysovanim dochodku.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Sociálna poisťovňa pracujúcim starobným dôchodcom automaticky prepočíta výšku dôchodku, kuk článok v linku.
    http://peniaze.pravda.sk/dochodok/cl...iadat-nemusia/

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak tvoj príjem, vrátane príjmu na dohodu presiahol 1/2 ročnej nezdanitelnej časti základu dane, žiadna daň ti vrátená nebude. Preto môžeš požiadať zamestnávatela o vykonanie RZD na predpísanom tlačive do 15.2.2016, ušetríš si starosti s vypisovaním DP typu A.
    Ak by celkový príjem bol nižší, podaním DP typu ti DU celú zrazenú daň vráti.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mirka.5494 A čo je pravdy na tom, že ak mi urobí ročné zúčtovanie zamestnávateľ tak nebudem mať nárok na zvýšenie dôchodku, no ak si ho podám sama tak sa mi dôchodok zvýši?
    veronikasad Nič, RZD nijako nesúvisí s dôchodkom, len s vrátením dane. Ak by si mala príjem do polovice ročnej NČZD a požiadaš o vykonanie RZD, žiadnu daň ti nevrátia.
    veronikasad Ak budeš vedieť presnú výšku hrubého príjmu, vrátane dohody, doplň údaj na Porade
    mirka.5494 Ďakujem pekne za radu, pomohlo mi to
      zbaliť

    Starobný dôchodok-zvýšenie-práca na TPP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.