Zavrieť

Porady

Búranie starého domu - čo s prípojkami.

Viete mi prosím napísať, čo v prípade ak chceme kompletne zbúrať dom, ktorý je napojený na elektrinu, plyn, vodu a kanalizáciu? Je to potrebné nahlásiť elektrárňam, plynárňam, vodárňam? Bude sa platiť za odpojenie a pripojenie? Alebo stačíme uzavrieť hlavné ventily?
Naposledy upravil kuravesele : 18.01.16 at 06:08
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  buchač je offline (nepripojený) buchač

  Schopnosť porozumenia čítaného textu ja základným predpokladom akejkoľvek debaty. ...viac buchač
  Na búranie domu je potrebné získať povolenie na odstránenie stavby, ktoré vydáva stavebný úrad, resp. obecný úrad. V žiadosti o povolenie odstránenia stavby sa uvádzajú základné informácie o stavbe (druh stavby, účel na ktorý bola využívaná, jej popisné číslo, katastrálne územie na ktorom sa nachádza), dôvody na odstránenie stavby, resp. spôsob nového využitia pozemku.

  Žiadateľ by mal vedieť uviesť predpokladaný začiatok a koniec prác aj to, akým spôsobom bude odstránenie stavby realizované. V prípade, že využije služby profesionálnej firmy, treba uviesť jej meno. Ak plánuje stavbu odstrániť svojpomocne, musí uviesť meno osoby, ktorá bude vykonávať odborný dohľad. Treba tiež uviesť, aké mechanizmy budú pri búraní použité, kde a ako bude použitý alebo uložený prebytočný materiál.

  V žiadosti sa uvádzajú aj dotknuté osoby, akými sú napríklad vlastníci susedných pozemkov a stavieb. V prípade, že sa žiadosť týka obývanej obytnej budovy, je nutné uviesť, ako bude pre osoby, ktoré v budove bývajú riešené náhradné ubytovanie.

  K žiadosti treba pripojiť: list vlastníctva a kópiu z katastrálnej mapy, technologický opis prác, prípadne aj nevyhnutné výkresy úprav pozemku, doklady o rokovaní s dotknutými orgánmi štátnej správy a organizáciami spravujúcimi rozvodné siete (elektrina, plyn, voda a kanalizácie) a životné prostredie. Súčasťou prílohy má byť aj dohoda s kvalifikovanou osobou, ktorá bude pri odstraňovaní stavby zabezpečovať odborný dozor a dokumentácia, príp. fotodokumentácia stavby, ktorá sa má odstraňovať. Za žiadosť sa platí správny poplatok vo výške 6,50 €.

  Zdroj : internet
  3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  kuravesele ďakujem, ale aj tak tam nie je nikde napísané, či prípojky ktoré sú už spravené treba prerábať, alebo stačí len zatvoriť ventily...ide mi o poplatky, či to nebude stáť ako pri úplne novej prípojke...?
  Chobot Však musíš informovať o zámere búrať príslušných správcov sietí a oni ti dajú stanovisko. A v tom stanovisku bude, čo s tým máš urobiť.

  Chceš len búrať, alebo sa bude aj stavať? Ak len búrať, tak uzatvor ventily pred meračmi a odpoj svoje potrubia za meračom. Ak chceš aj merač odhlásiť, tak treba to oznámiť správcovi siete a ten si príde odmontovať merač a zaplombuje ti prívod.

  Ak sa bude aj stavať, tak sa vybudujú nové prívody od meračov. Odber netreba potom odhlasovať, lebo by si sa ty (alebo nový majiteľ) museli znovu napojiť a to by stálo poplatok.
  buchač Ak sa jedná o dom, kde je hlavná skrinka zabudovaná niekde v dome, tak jednoznačne príde k zmene.
  Podľa nových nariadení musí byť elektrina - rozvodná skrinka mimo domu.

  Info je podávané laicky....odbornejšie tu.
  http://www.els.webzdarma.cz/pripojky.html
    zbaliť

  Búranie starého domu - čo s prípojkami.

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.