Zavrieť

Porady

Ako vyplnit danove priznanie k nehnutelnosti?

Chcel by som sa opytat ako vyplnit danove priznanie k nehnutelnosti. V predchadzajucom kalendarnom roku som kupil byt. Byt, spoluvlastnicky podiel na spolocnych castiach bytoveho domu a spoluvlastnicky podiel na zastavanom pozemku su uvedene na jednom liste vlastnictva. Mam do danoveho priznania vyplnit aj II. odiel - dan z pozemkov alebo iba IV. oddiel - dan z bytov.
Dalej by som chcel vediet, v pokynoch sa pise ze plocha balkonov sa neuvadza do zakladu dane. Ale ja nikde v kupnej zmluve nemam uvedene aku plochu ma balkon. Musel by som to zmerat a odpocitat od celkovej plochy. Cize uradnik nema ako zistit ci ta plocha je spravna.
Dakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Vypisujes to, co mas na liste vlastnictva.
    Tam plocha balkona nebude, ta sa pocita len pre platby do fondu oprav.
    Cize nic neodpocitavas.

    Ak si s tym nevies poradit, zober to cele aj s listom vlastnictva na urad, tak ti to pomozu vypisat spravne.
    misco Na LV mam zapisany byt (spoluvlast. podiel 1/1) a Podiel priestoru na spoločných častiach a spoločných zariadeniach domu a spoluvlastnický podiel k pozemku.
    Ale poradim si s tym, len mi nebolo jasne na zaklade coho to vyplnam.

    Ako vyplnit danove priznanie k nehnutelnosti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.