Zavrieť

Porady

Môžem dostať pokutu za takúto situáciu ? ( Víď príspevok )

Stala sa mi dopravná nehoda, mimo obce som išiel rýchlosťou 50km/h keďže na ceste bol čistý ľad, troška posypané štrkom. Dostal som šmyk, narazil som do svahu, a prevrátil som sa. Privolaný policajt mi dal blokovú pokutu 50€ a odôvodnil to neprispôsobením jazdy stavu a povahe vozovky. Prečo mi dal pokutu, keď som nespôsobil nikomu žiadnu škodu, len sebe. Jazdu som stavu a povahe vozovky prispôsobil. Nebol som si vedomý žiadneho priestupku. Policajt si to ale nedal vyhovoriť.. Vie mi nieto poradiť ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    policajti bežne dávajú pokutu účastníkom nehody.... ak nie je škoda veľká a nie je potrebné robiť zápis o nehode pre poisťovňu a nie sú zranení, je lepšie ich nevolať.....

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Privolaný policajt mi dal blokovú pokutu 50€ a odôvodnil to neprispôsobením jazdy stavu a povahe vozovky. Prečo mi dal pokutu, keď som nespôsobil nikomu žiadnu škodu, len sebe.
    § 16 Rýchlosť jazdy
    ods. 1
    1. Neprispôsobenie rýchlosti jazdy svojim schopnostiam, vlastnostiam vozidla a nákladu, poveternostným podmienkam, stavu a povahe vozovky a iným okolnostiam, ktoré možno predvídať - 50 €

    2. Neprispôsobenie rýchlosti jazdy, následkom čoho prejde vozidlo do protismernej časti vozovky na neprehľadnom alebo inak nebezpečnom mieste a dôjde k dopravnej nehode - predložiť

    Aktuálny sadzobník pokút - účinný od 1.7.2014
    http://www.google.sk/url?url=http://...XUB6L3PZsPKSbw

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Musel ti ju dat, lebo si nehodu sposobil - neprisposobenim jazdy stavu a povahe vozovky. akonahle je privolana policia, tak ten, kto nehodu sposobil, blokovu pokutu dostane.

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Jazdu ste zjavne neprispôsobili, keďže ste havarovali. Na to, aby vozovka nebola zjazdná a teda ste sa vyvinili, by napríklad musela byť zrazu čisté sklo, čo by navyše ani nešlo predpokladať. Preukázanie takejto skutočnosti je mimoriadne obtiažne.
    willma veru obtiažne a nepomôže ani to, že policajt sa pri vystúpení z auta len tak tak udrží na nohách a stojace autá sa šmýkajú samé od seba na miernom svahu.

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    si ešte mladý, keď dávaš také otázky. nabudúce sa už nebudeš diviť. Mimochodom, stalo sa mi dakedy to isté. A samozrejme, že som dostal pokutu. Keď voláš policajtov, je jasné, že niekto dostane pokutu. A keďže okrem teba nebol iný účastník, tak...

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ak si volal policajtov - tí to zhodnotili podľa stavu - klzko a ty na streche - teda neprispôsobenie rýchlosti.
    Avšak - nemusel si platiť, mohol si riskovať odobratie VP a riešenie v priestupkovom konaní. Tam by ONI museli už dokazovať, v akom stave bola vozovka. Ty ak by si si stav vozovky odfotil (a ešte ak by si odfotil policajta, ak sa skydal na tej ceste) a predložil ako dôkaz, to že vozovka bola neupravená (povinnosť správcu komunikácie udržiavať vozovky zjazdné) - možno by ani pokuta nebola.
    Ale zaplatením blokovej pokuty si de facto i de jure potvrdil rozhodnutie policajtov a prijal sankciu - uznal si vinu a priestupok.

    Teď je pozdě bycha honit.... inak... zaplatil si a hotovo, opravný prostriedok neexistuje....

    Môžem dostať pokutu za takúto situáciu ? ( Víď príspevok )

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.