Zavrieť

Porady

Ako zabranit pribuznemu prist do "mojho" domu?

Mam kamarata dobreho zodpovedneho cloveka, ktory postavil dom a vzal k sebe (spolu s manzelkou) rodicov na doopatrovanie a dozitie. On ma brata nevelmi zodpovedneho, ktory z casu na cas pride "navstivit" rodicov. Nic starkym nepomoze, pyta dochodok, odniesol (vypytal si) raz cajovu supravu, inokedy kavovar a ti stari senilni chudaci mu to dobrovolne podaruju.
Kamarat mu zakazal (ustne) chodit do jeho domu, ale on to ignoruje a chodi ked je kamarat v robote. Prelezie plot a rodicia mu otvoria.
Ako dosiahnut uradny zakaz vstupu na sukromny pozemok a do domu?
Prosim poradte.

Reakcia na komentare:
Tweety:
Ano, po pravnej stranke "darovali" dobrovolne vsetko je v poriadku. Ale predstavte si ze k vasim starkym pride podomovy diler a preda im deku za 1000 euro a oni to dobrovolne kupia/podpisu splatky.
Alebo "vestica" im vykresli ruzovu buducnost a za odmenu si odnesie zlate sperky - dobrovolne odovzdane.
Poznam tych ludi a pamatam nejeden vyrok, napr. "pred 30 rokmi sme este neboli na svete" alebo "nas sem pridelili byvat".

Ivka, stari senilni chudaci som napisal ja, ale nie ako posmech ci ponizenie.
Stari - je to pravda. Senilni - lekarska sprava obsahuje diagnozu "demencia".
Chudaci - nepamatat si kto su kde su a preco su kde su = smutne.
Ze su tam za trest zamknuti? Nemaju zakazane ist do sveta, akurat nevedia kde to je.

buchac: napadlo ma buchnut mu riadne do drzky, ale to sa moze obratit proti kamaratovi.

Hladal som rady na nete o zakaze vstupu, ale vsetky boli o nasilii medzi manzelmi/exmanzelmi...
Naposledy upravil vicktor : 21.01.16 at 14:19
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Podla mojho nazoru - Bez suhlasu majitela pozemku (domu) nema jeho brat (ktory nieje majitel) pravo vstupit na pozemok a toboz nie do domu. Pokial majitel domu alebo pozemku nesuhlasi s tym aby sa rodicia stretavali na jeho pozemku (v dome) so svojim druhym synom tak rodicia pokial niesu spolumajitelia pozemku (domu) nemozu dat suhlas bez vedomia majitela na vstup na pozemok (dom). Ak s tym majtel domu nesuhlasi mozu sa rodicia stretavat zo synom na ulici pred domom. To ze rodicia byvaju v synovej nehnutelnosti im nedava pravo dat suhlas tretej osobe na vstup na pozemok (nehnutelnost) ak si to opravneny majitel vyslovene nezela.
    Pokial to inak nejde - odporucam zadovazit si dokazy a riesit to trestnym oznamenim.
    vicktor Trestne oznamenia podat na policii? Na sude? Treba podlozit svedectvom, fotkami, ...?
    Inak urady by mali vydat takyto oficialny zakaz vstupu len na zaklade "ziadosti" majitela nehnutelnosti, nech ma akekolvek (aj neuvedene) dovody.
    kopretinka 21.01.16 08:51 priradil do Porady
    Dav 20.01.16 13:06 odstránil(a) z Porady

    Ako zabranit pribuznemu prist do "mojho" domu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.