Zavrieť

Porady

OLYMP - nová verzia

jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
  • File Type: doc aa.doc (80.5 KB, 146 videní)
Ahojte...nainštalovala som si novú verziu OLYMPU a pri ukončovaní programu mi robí toto :

Robí to aj Vám ? Nikdy som po inštalovaní novej verzie problém nemala
Usporiadat
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Jess, robí to aj mne a aj viacerým účtovníčkam, takže by sa k tomu mali vyjadriť z KROSu.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Tak to som si veru uľavila ....som sa zľakla, či som niečo ja neurobila zle ....tak, napíšeme teda do Krosu nech s tým dačo urobia
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Dobrý den všetkým.
Neviete čo je v novej verzii OLYMP aké novinky, lebo neviem či mi to v týchto výplatach treba nainštalovať!!!
Vďaka pekne Silvia

Naozaj nikto nevie!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Naposledy upravil SilviaS : 05.06.06 at 14:00
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
SilviaS
Dobrý den všetkým.
Neviete čo je v novej verzii OLYMP aké novinky, lebo neviem či mi to v týchto výplatach treba nainštalovať!!!
Vďaka pekne Silvia

Naozaj nikto nevie!!!!!!!!!!!!!!!!!!
http://www.kros.sk/11730
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Silvika prepáč, ale pozri si www.kros.sk, tam sú aj novinky.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
jess
Tak to som si veru uľavila ....som sa zľakla, či som niečo ja neurobila zle ....tak, napíšeme teda do Krosu nech s tým dačo urobia
Tu je odpoveď z KROSu :
....jedna sa o viacmenej "kozmeticku" chybu v programe, ktora sa vyskytne pri vykonani niektorych krokov v Olympe.
nema vsak ziadny vplyv na vypocet vyplat ani na bezpecnost udajov. vyskytuje sa v najnovsej verzii, ked chcete zalohovat databazu pri zatvarani programu. jej jediny vplyv je ten, ze data sa nezazalohuju. akonahle ale z programu vybehnete a znova vstupite, archivacia prebehne korektne. odporucam pre archivaciu pouzit tento postup. v najblizsej verzii bude teno problem odstraneny
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
áno, AJ u nás sa vyskytuje tento problém, verzia 6.33 a dosť ma to vyplašilo.

A mám otázku, ked si pýta heslo... prvý raz po odchode účtovníčky som osobne išla nainštalovať novú verziu na PC, tak ako to môžem obísť? Lebo bývala účtovníčka tam to heslo určite nedávala, a je to "administrator" - heslo.
0 0
LubenaK LubenaK

LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

Kedy si pýta to heslo? Keď ideš inštalovať, alebo keď ideš do Olympu? Ak vtedy, keď ideš inštalovať, tak by si sa mala skontaktovať s vašim správcom počítačovej siete.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
LubenaK
Kedy si pýta to heslo? Keď ideš inštalovať, alebo keď ideš do Olympu? Ak vtedy, keď ideš inštalovať, tak by si sa mala skontaktovať s vašim správcom počítačovej siete.
hej ked idem inštalovať, tak si pýta heslo... inak sa do OLYMPU dostanem.
Vdaka, skontaktujem sa so správcom, tie pC su tam nejako prepojené a možno vo všeobecnosti nedovoluje inštaláciu.. Takže to bude v pohode, vdaka.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
zasa sa mi obnovuje starý problém s heslom. Už som napisala do Krosu, ale odpovedia asi až v pondelok, tak skúsim takto.

Chcem preniesť OLYMP na nový PC, tak som si ho nainštalovala - staršiu ostrú verziu a potom najnovšiu cez internet. Všetko prebehlo v pohode. Nový PC-nova instalacia, jasné že som si tam našla len demonštračný príklad. Len tak som si ho skusila otvoriť a ouha...pýtalo heslo. Tak som to nechala tak.
preniesla som mzdy klienta - a skusila otvoriť túto firmu a ...ouha.... zasa si to pýta heslo.
V pohode otvorí OLYMP, žiaľ bez hesla sa nedostanem do firmy.
Zôrazňujem, že na starom PC nemám mzdy zaheslované, nakoľko na tom PC robím iba ja.
takže otázka.....ako sa mi tam to heslo dostalo?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

KEJKA Pozri príspevok
zasa sa mi obnovuje starý problém s heslom. Už som napisala do Krosu, ale odpovedia asi až v pondelok, tak skúsim takto.

Chcem preniesť OLYMP na nový PC, tak som si ho nainštalovala - staršiu ostrú verziu a potom najnovšiu cez internet. Všetko prebehlo v pohode. Nový PC-nova instalacia, jasné že som si tam našla len demonštračný príklad. Len tak som si ho skusila otvoriť a ouha...pýtalo heslo. Tak som to nechala tak.
preniesla som mzdy klienta - a skusila otvoriť túto firmu a ...ouha.... zasa si to pýta heslo.
V pohode otvorí OLYMP, žiaľ bez hesla sa nedostanem do firmy.
Zôrazňujem, že na starom PC nemám mzdy zaheslované, nakoľko na tom PC robím iba ja.
takže otázka.....ako sa mi tam to heslo dostalo?
Tú najnovšiu verziu máš aj v tom starom PC? Ak áno, daj si na USB kľúč novú verziu a nahraj si to týmto spôsobom na plnú verziu. asi si to kros týmto spôsobom chráni.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
maš na mysli pomocou upgrate....zip? alebo komplet natvrdo prekopirovať všetky subory?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

KEJKA Pozri príspevok
maš na mysli pomocou upgrate....zip? alebo komplet natvrdo prekopirovať všetky subory?
myslela som, upgrade zip. Ja to tak robím, lebo mám na jednom mieste jeden počítač a na druhom druhý a niekedy je potrebné, aby som robila raz tam a druhý krát tam, podľa času.
Ak je nová verzia, tak na jeden mi to ide bez problémov, ale na druhý mi to už nechce brať. Tak si komplet novú verziu stiahnem na kľúč a tak to dostanem aj na druhý počítač.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Ďakujem za snahu, vyskúšala som. Ten spôsob s 2 PC aplikujem aj ja, to fungovalo. Na 1 PC som si ponechala verzu 9.00 kvôli prípadu, ak by bolo treba generovať staré výkazy.
Ale s novou verziou chcem fungovať na novom PC, žiaľ, po verziu 9.OO mi to pekne šlo, verziu 9.00 som si stiahla zo svojho PC a nič, už sa tam obhäjavilo to heslo.
Takže koniec námahy, počkám si, čo napíšu z Krosu.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
KEJKA Pozri príspevok
hej ked idem inštalovať, tak si pýta heslo... inak sa do OLYMPU dostanem.
Vdaka, skontaktujem sa so správcom, tie pC su tam nejako prepojené a možno vo všeobecnosti nedovoluje inštaláciu.. Takže to bude v pohode, vdaka.
KEJKA Pozri príspevok
zasa sa mi obnovuje starý problém s heslom. Už som napisala do Krosu, ale odpovedia asi až v pondelok, tak skúsim takto.

Chcem preniesť OLYMP na nový PC, tak som si ho nainštalovala - staršiu ostrú verziu a potom najnovšiu cez internet. Všetko prebehlo v pohode. Nový PC-nova instalacia, jasné že som si tam našla len demonštračný príklad. Len tak som si ho skusila otvoriť a ouha...pýtalo heslo. Tak som to nechala tak.
preniesla som mzdy klienta - a skusila otvoriť túto firmu a ...ouha.... zasa si to pýta heslo.
V pohode otvorí OLYMP, žiaľ bez hesla sa nedostanem do firmy.
Zôrazňujem, že na starom PC nemám mzdy zaheslované, nakoľko na tom PC robím iba ja.
takže otázka.....ako sa mi tam to heslo dostalo?
mzdarka renca Pozri príspevok
myslela som, upgrade zip. Ja to tak robím, lebo mám na jednom mieste jeden počítač a na druhom druhý a niekedy je potrebné, aby som robila raz tam a druhý krát tam, podľa času.
Ak je nová verzia, tak na jeden mi to ide bez problémov, ale na druhý mi to už nechce brať. Tak si komplet novú verziu stiahnem na kľúč a tak to dostanem aj na druhý počítač.
KEJKA Pozri príspevok
Ďakujem za snahu, vyskúšala som. Ten spôsob s 2 PC aplikujem aj ja, to fungovalo. Na 1 PC som si ponechala verzu 9.00 kvôli prípadu, ak by bolo treba generovať staré výkazy.
Ale s novou verziou chcem fungovať na novom PC, žiaľ, po verziu 9.OO mi to pekne šlo, verziu 9.00 som si stiahla zo svojho PC a nič, už sa tam obhäjavilo to heslo.
Takže koniec námahy, počkám si, čo napíšu z Krosu.
problém bolv novom PC a jeho nastaveniach.Ked som prešla jazyky a klávesnice apod. našla som "bulgarian", ktorý som zmenila na SLOVAK.
Tým sa problém vyriešil. OLYMP má štandardne nastavené prázdne heslo na "Správca", lenže mne sa zobrazovalo bez dlžňa "Spravca", čo som si nevšimla.
Po prenastavení a reštarte už je diakritika v poriadku a program funguje.
Takže záver:
pozor na diakritiku. Problém nebol v SW OLYMP ale u mňa.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

KEJKA Pozri príspevok
problém bolv novom PC a jeho nastaveniach.Ked som prešla jazyky a klávesnice apod. našla som "bulgarian", ktorý som zmenila na SLOVAK.
Tým sa problém vyriešil. OLYMP má štandardne nastavené prázdne heslo na "Správca", lenže mne sa zobrazovalo bez dlžňa "Spravca", čo som si nevšimla.
Po prenastavení a reštarte už je diakritika v poriadku a program funguje.
Takže záver:
pozor na diakritiku. Problém nebol v SW OLYMP ale u mňa.
som vedela, že si šikulka
1 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

som z hrôzou zistila, že Kros bude mať platné dohody (resp. zapracovanie legislatívy do programu až vo verzii 13.10), je už po 01 01 2013 a nikto nič.......

musím prepočítavať PP a dohody , a nemám kde.......
dokonca aj zaplatené máme a ništ.......ide ma rozpučiť od jedu........
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Mila123 Pozri príspevok
som z hrôzou zistila, že Kros bude mať platné dohody (resp. zapracovanie legislatívy do programu až vo verzii 13.10), je už po 01 01 2013 a nikto nič.......

musím prepočítavať PP a dohody , a nemám kde.......
dokonca aj zaplatené máme a ništ.......ide ma rozpučiť od jedu........
ja som si stiahla predvčerom verziu 13.00, len som ju veľmi ešte neštudovala, ale program vyzerá inak, trošku som v ňom tápala, ak si dobre pamätám, pribudla tam kalkulačka na prepočet mzdy z netto na btto a naopak. Teraz som v práci, keď prídem domov, pozriem sa na to, aj keď ja osobne som všetkých dohodárov, ktorých som robila v Olympe dala na skrátený PP a to tak, že som im dala úväzok 5 hod./týždeň, mzda 45 eur/mesiac. Ak si zarobia viac, bude sa to riešiť odmenami. Nie som ochotná dookola niekoho prihlasovať a odhlasovať na ZP ako blbec.

V práci to mám iné, je to veľká spoločnosť a dohodári zostali, tak sa vytešujem
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

aj u nás je 13. verzia, aj tá kalkulačka, ale nie je aktuálna, je tam upozornenie, že bude legisl. upravená vo verzii 13.10.....super, nie????
do hája aj oni majú čas.....
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

písala som do Krosu, už mám i odpoveď......

Vážená pani XYZová,

vo verzii 13.00 bola zapracovaná legislatíva schválená k termínu vydania tejto verzie. Informácie o všetkých zapracovaných zmenách vo verzii 13.00 nájdete aj na našej webovej stránke v časti Produkty/Olymp - mzdy a personalistika/Uprgrade/Novinky - http://www.kros.sk/11730. Vydanie novej verzie 13.10, kde budú zapracované ďalšie legislatívne zmeny plánujeme po 25. januári 2013. Generovanie miezd za január 2012 odporúčame vykonať až vo verzii 13.10.

Ďakujeme za porozumenie

S pozdravom

Mária Kiššová
oddelenie podpory programu OLYMP
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať