Zavrieť

Porady

Prevod licenčných práv ???

Prosím, o radu. V mesiaci august som si zakúpila účt.program, ako FO. Nakoľko prechádzam na s.r.o., chcela som vedieť od dodávateľa programu postup pre prevode licenčných práv z FO na s.r.o.. Tu som sa dozvedela, že si vraj mám zakúpiť opätovne celý program /v nemalej sume/ znova. Nepripadá mi to príliš normálne, máte niekto podobné skúsenosti? Ďakujem.
Usporiadat
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
ja som od manzelovej sro bez problemov previedla licencne prava na mzdovy program...to mas co za program?resp. tvorcu programu?
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

Tiež by ma zaujímalo, ktorý tvorca softu môže byť taký nepružný. Navyše predpokladám, že v auguste, keď si kupovala tento soft, si bola FO a pravdepodobne si si zakúpila soft na PÚ, keďže si vedela, že budeš v dohľadnej dobe s.r.o. To im nebolo divné? Alebo, nevadilo im to, keď už sme pri tom?
Ja som sa ešte s takýmto niečím nestretla, práve naopak, stretla som sa u tvorcov softu len s ústretovosťou a snahou čo najlepšie pomôcť.
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Ked to nebudes pouzivat ako FO ale ako sro, urob si sama zmluvu.
0 0
mudroš mudroš

mudroš je offline (nepripojený) mudroš

Asi je potrebné dobre pozrieť podmienky poskytnutia licencie. Ale žiaľ predpokladám, že tam bude ustanovenie o zákaze postúpenia licencie. potom by bolo postúpenie licencie z FO na právnickú osobu porušením autorských práv a PO by používala nelegálny softwer.
Ja by som ešte raz rokoval d dodávateľom SW a skúsil by som sa dohodnúť, napríklad na cene za upgrade. Veď aj oni majú záujem, aby užívateľ naďalej pracoval s ich SW a platil im poplatky za udržiavanie.

Ak sa nepodarí dohodnúť, bolo by dobre zverejniť, ktorá firma je "taká ústretová" zákazníkom. Určite by to bola pre nich super reklama!
0 0
kori kori

kori je offline (nepripojený) kori

ja mam pohodu, ked som sa na to iste pytal poslali mi vzor. Je to jednoducha A4, kto prevadza na koho a co a k akemu datumu. t.j. vsetko. Podla mna nemaju pravo to odmietnut a kazat ti kupit od znova cely program. Myslim ze prevod licencie sa riadi normalne zakonom o auotrskych pravach(lebo akosa to vola
0 0
moni112 moni112

moni112 je offline (nepripojený) moni112

Evanka
Ked to nebudes pouzivat ako FO ale ako sro, urob si sama zmluvu.
Prepáč , to som nepochopila , možeš mi to bližšie vysvetliť , máš podobné skúsenosti ??
Vopred Ti ďakujem !
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Na základe čoho bol software kúpený?
1. Bol to „krabicový“ predaj?
2. Bol objednaný u autora podľa Autorského zákona?
3. Bol program daný do prenájmu? (Poskytnutie práv na používanie za určitý poplatok počas doby používania)?
K bodu 1. V prípade „krabicového“ predaja (je viazaný na počet inštalácií) môžete tento produkt používať na ktoromkoľvek PC, predaj je viazaný iba na počet PC, na ktorých môže byť nainštalovaný a preto ho môžete zmluvne ako FO postúpiť na používanie s.r.o.- čke. Samozrejme s tým, že ako FO ho už nebudete používať.
K bodu 2. Ak bol program robený na objednávku malo by byť jeho používanie uvedené priamo v zmluve, ktorá by mala mať všetky náležitosti Autorského zákona, teda aj „Používanie diela“. Podľa §39 ods. 5) AZ citujem: “Odovzdaním veci, ktorej prostredníctvom je dielo vyjadrené, prechádza vlastnícke právo k nej na objednávateľa, ak nie je dohodnuté inak.“
K bodu 3. V treťom prípade nemôže postúpiť objednávateľ bez súhlasu prenajímateľa práva tretej osobe.
0 0
dancika dancika

dancika je offline (nepripojený) dancika

Mam otazku z podobneho "sudka"
SZCO konci svoju cinnost ku koncu roka 2007 a chcel by previest licenciu uctovneho a grafickeho software na druhu SZCO, s ktorou spolupracoval (v ramci rodiny). Ako by sa to dalo spravit, darovat alebo nejaky korunovy predaj? Teda za predpokladu, ze SWfirma budu suhlasit, este sa nevyjadrili... Ide o klasicky krabicovy software.
Dakujem...
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Všetko záleží len od toho ako sa k tomu postaví vlastník sw. Predaj ani darovanie z tvojej strany určite nie. Toto je trochu odlišný prípad ako popísané predchádzajúce. Tu je prevod práv na úplne inú osobu.
0 0
dancika dancika

dancika je offline (nepripojený) dancika

Dakujem za info, uvidime, co sa s tym bude dat robit.
Este sa spytam konkretne - ten uctovny SW je Alfa, licencia bola zakupena v r. 2007 a instalovany bol priamo na nas PC, SW vsak kupil moj otec a kedze je v nej mozne uctovat 2 uctovne jednotky, tak sa to nainstalovalo priamo a len na nas PC, takze podmienka licencie instalovania len na 1 PC je dodrzana. Ani v tomto pripade nebude prevod prav mozny??
0 0
Zdeni Zdeni

Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

Ja mám skúsenosť so Sofcom,s.r.o. /basick.sk/. "Kúpila" som ho od známeho, ktorý už nechcel program používať. Sofcom spravil prevod licenčných práv bez problémov. Na základe mojej žiadosti mi poslali novú zmluvu už s mojími údajmi. Myslím, že by ani Kros nerobil problém.
0 0
dancika dancika

dancika je offline (nepripojený) dancika

Vdaka, to je pozitivna sprava , tak uvidime, co na to Kros. Snad pochodime, lebo sa mi zda zbytocne kupovat to este raz, ked uz mam Alfu takmer rok nainstalovanu
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Dobrý večer, chcem sa spýtať, keď si zakúpi účtovný program FO nepodnikateľ na rodné číslo, neskôr si vybaví živnosť môže ho používať ďalej aj ako živnostník? Nieje to porušenie licenčných podmienok? Ďakujem
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Iwett Pozri príspevok
Dobrý večer, chcem sa spýtať, keď si zakúpi účtovný program FO nepodnikateľ na rodné číslo, neskôr si vybaví živnosť môže ho používať ďalej aj ako živnostník? Nieje to porušenie licenčných podmienok? Ďakujem
Prosím, nikto neporadí??
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Iwett Pozri príspevok
Prosím, nikto neporadí??
Najlepšie ti poradí ten, kto predal právo užívania softvéru...
Nechápem ale, načo kupuje FO nepodnikateľ účtovný softvér .
Okrem toho FO je FO, či je na rodné číslo, alebo na IČO....
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Stefan2005 Pozri príspevok
Najlepšie ti poradí ten, kto predal právo užívania softvéru...
Nechápem ale, načo kupuje FO nepodnikateľ účtovný softvér .
Okrem toho FO je FO, či je na rodné číslo, alebo na IČO....
Ďakujem. A FO nepodnikateľ sa chcel sa najskôr naučiť v tom programe pracovať a potom si vybavil živnosť. Je to čudné??
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Iwett Pozri príspevok
... Je to čudné??
Priznám sa, že áno... Na otestovanie (oboznámenie) programu ponúkajú výrobcovia Demoverzie (napr. na stránkach MRP sa píše - ak sa chcete presvedčiť o kvalite našich programov skôr, ako si objednáte plnú licenciu, doporučujeme Vám vyskúšať si najskôr DEMOVERZIU.)
Ale môže sa to líšiť v závislosti od softvéru a výrobcu....
V každom prípade účtovný program je určený pre potreby podnikania (v licenciách niektorých iných programov je klauzula "non-commercial") a osobne nevidím problém jeho použitia pre SZČO. V každom prípade treba softvér uviesť do pomocnej evidencie - to pre prípady ďaľších výdavkov na jeho aktualizáciu. Ovšem nemal by byť ani problém dohodnúť sa s výrobcom o doplnenie IČO k mene fyzickej osoby - bežne to robia (tzv. poskytnutím užívacích práv prevodom z pôvodnej firmy/osoby...
0 0
simka999 simka999

simka999 je offline (nepripojený) simka999

Mám zakúpený program od MRP PU, JU a mzdy všetko multi verzie na FO, táto FO prerušila živnosť a začala podnikať ako s.r.o., chceli sme previesť licenciu na s.r.o. aby sa náklady na každoročný upgrade dali dávať do nákladov a uplatniť DPH. V MRP mi povedali že to nie je možne. každý rok je to nemalá suma.
0 0
dragan.michal dragan.michal

dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

neviem, ale podla mna ked sa dohodnes s firmou tak to pochopia a prevedia to na s. r. o.
0 0
simka999 simka999

simka999 je offline (nepripojený) simka999

Hovorila som s nimi nemajú záujem o prevod. Jednoznačná odpoveď od MRP licenčný prevod nie je možný. S takou neochotou som sa ešte nestretla. nikdy viac MRP
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať