Zavrieť

Porady

Zaúčtovanie došlej faktúry vystavenej v nasledujúcom mesiaci a dátum dodania v predchádzajúcom mesiaci

Prišla nám faktúra za služby od tuzemského dodávateľa vystavená v decembri 2015 a dátum dodania má november 2015. Zaúčtujem ju s dátumom z decembra a dátum odpočtu dám november. Ako vám zaúčtuje účtovný program danú faktúru? Na príslušné účty podľa dátumu odpočtu (čiže november) alebo podľa dátumu účtovania (december)? Ja by som sa nad tým nepozastavovala, ale menili sme účtovný softvér a nový mi to účtuje do decembra a ten starý by mi to účtoval do novembra. Keď som si vytlačila účet 343 (odpočet), suma na odpočet mi súhlasila s daňovým priznaním. Teraz musím všetko pracne hľadať a kontrolovať, či mi to program dobre počíta.Ďakujem
Naposledy upravil kajab : 24.01.16 at 21:27
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    mne takéto účtovanie dá DPH do novembra a musela by som dávať dodatočné DP DPH. Môžem ju však odpočítať aj v decembri, preto musím pre takýto účel dať dátum odpočtu napr. 1.12.
    kajab Ale to sú bežné faktúry. Napr. faktúra vystavená 1.12., dátum dodania 24.11.. Vtedy idem podľa dátumu dodania. Nemám ešte urobené daňové priznanie - dám do 11/2015. Ak už mám daňové a fa príde až po daňovom dám do 12/2015. Ja som sa pýtala, akým dátumom Vám zaúčtuje program napr. faktúru do nákladov, keď si odpočet uplatňujete v 11/2015 a účtujete ju v 12/2015? Ja som sa nepýtala na to, či mám robiť dodatočné alebo nie.
    KEJKA do nákladov mi to dá v tom mesiaci v ktorom účtujem.

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    ... síce nevieme, aký platca si - Q alebo M...
    predpokladám že M, tak zaúčtovanie odpočtu DPH do novembra nie je v žiadnom prípade správne, aj keby si podávala DDP...
    Aj ja to dávam s dátumom odpočtu 1.12. a KV uvediem dátum dodania na DF...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    KEJKA prečo by nemohla dať DF do novembra, veď vtedy bolo dodanie.
    karakul ... písal som, že nemôže dať DF do účtovníctva novembra? nie... písal som o "zaúčtovanie odpočtu DPH"... je síce pravda, že pri účtovaní meníme iba dátum účtovania/odpočtu, ale de facto DF sa účtuje do účtovníctva a odpočet DPH do evidencie DPH. Na druhej strane ak faktúru zaúčtujem do decembra, deklarujem tým, že som v novembri (do podania DP) nemal tú faktúru...
    KEJKA mne SW účtuje aj DPH /343/ :-)
      zbaliť

    Zaúčtovanie došlej faktúry vystavenej v nasledujúcom mesiaci a dátum dodania v predchádzajúcom mesiaci

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.