Zavrieť

Porady

Prajem učiteľom, aby ich štrajk mal zmysel

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Nemám moc ako inak pomoctť učiteľom, či vyjadriť im podporu, nuž aspoň takto. Nech im vyjde to o čo sa snažia, nech vydržia, nech sa nenechajú využiť a zmanipulovať.
Ak sa učiteľom nepodarí to o čo sa snažia, tak tu o pár rokov bude pobehovať ešte väčšie množstvo ľudí bez dobrého vzdelania, vlastného úsudku, rozhľadu, uzavretých do seba a slepo poslúchajúcich pastierov. Nuž a potom tú 4-tú technickú revolúciu naozaj neprečkáme bez ujmy.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

... a niekto ho dokáže nájsť aj doma vo vlasnej rodine, koníčkoch, práci...
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Učitelia prerušia štrajk, vystriedajú ich univerzity
Letný semester sa na niektorých vysokých školách nemusí začať. Iniciatíva učiteľov od 15. februára vstupuje do štrajkovej pohotovosti, štafetu preberú akademici.
http://domov.sme.sk/c/20090033/inici...#ixzz3zglQcnAy

Dalo by sa to chápať, prečo až teraz...
Kde vzali tie grafy so sumami zárobkov učiteľa a človeka s VŠ
Niektoré katedry sú tak skostnatené, že by bola vhodná kompletná výmena za mladšie ročníky
A je toho oveľa viac

Tieto iniciatívy by mali k niečomu viesť, ale nie k tomu, čo sa na verejnosti prezentuje.
Riadnu reformu a nielen jednu v školstve, nové zákony, žiadne celoplošné zvyšovanie platov, nie je dôvod s prihliadnutím, aké mzdy sú v iných rezortoch.
Dôvod? Pomaly nepoznám žiaka, ktorému by rodičia neplatili súkromné doučovanie, t.j. namiesto uvoľnenia v popoľudňajších hodinách absolvuje ďalšiu výuku.
Medzi učiteľmi sú šikovní ľudia, ale aj ťapáci. Ťapák by z normálneho zamestnania letel, v školstve prežíva do penzie. Ešte sa vyskytujú medzi nimi aj ignoranti, závistlivci, nepochopenci svojho povolania. Nie všetci učitelia sú výkvetom spoločnosti.
Čo je pre mňa v tejto situácii zatiaľ stále pozitívne, že sa od všetkého zatiaľ držia bokom herci.
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

osky

-vo vela veciach mas pravdu,len ti ucitelia maju okrem toho ze maju ludi vzdelavat,este aj zodpovednost za nich.predstavi si byt sama v triede s len 20 ziakmi,ale tych je v triedach casto az do 30.a predstav si teraz,ze by sa tvojmu dietatu,vnucatu pocas skoly nieco prihodilo-uraz,nejaka nehoda,nedajboze skonci v nemocnici....kto za to nesie zodpovednost?

-a pri dnesnom respekteod ziakov i od rodicov,je tazke udrzat celu triedu 45 minut v pozore a k tomu dufat,ze aspon nieco z tvojho vykladu ich bude aj bavit

-ano ,ucitelstvo je poslanie,kto to berie ako Job kedy zu konecne padla,nemoze byt dobrym ucitelom
ale to nevylucuje to,ze sa nemozu bit za svoje prava a za trochu ucty

-za mojich cias to bol PAN UCITEL
-dnes je to po väcsine len CHUDAK ucitel,zniceni ziakmi,rodicmi,politikou....
osky, vezmem to postupne.

- niečo som odučila

- v rodine pedagógovia, riaditeľ, autor učebníc pre 2. st.

- zodpovednosť za deti si uvedomujem, mali sme to "šťastie", že kvôli nezodpovednosti a nedbanlivosti učiteľky sa dieťa ocitlo v nemocnici, pretože boli deti bez dozoru. Za našich čias to nebolo potrebné, ale dozor sme mali stále.

V škole v prírode chlapec spadol pri chate z terasy zo 6 m výšky, našťastie sa nezabil. Dopad na betón.
Poznám fantastickú učiteľku, kedy jej na výlete vyšiel žiak na stanici na vagón - cisternu a na mieste bol mŕtvy. Mala svedkov, že sa vypýtal na WC, a nešiel tam. Poznala som aj dieťa. Krásne, šikovné, rodina súdržná.

V Trnave prišli v 60. r. o život 4 žiaci, pretože po exkurzii išli nastupovať z druhej strany vlaku, zachytil ich iný vlak. Deviataci. Neboli učitelia za to odsúdení.

Viem o učiteľkách v škole v prírode, ktoré trávili večer čas pri alkohole, iná sa zatiaľ zabávala mimo miesta pôsobenia s milencom.

- videla som lofieť na zadku na jednej lavičke v parku tri učiteľky, a tri triedy škôlky sa voľne pohybovali po parku a preliezkach. Zákonite prišlo k vážnemu úrazu.
Sú družinárky, ktoré majú oči všade na stopke, iné sa bavia v hlúčiku, ak sa nachádzajú na šk.dvore. Niektoré nosia do triedy svoje súkromné knihy a čítajú im, hrajú šach, píšu domáce úlohy.


Ak sa dieťaťu stane "nehoda", najmä na 1. st., nevysmeje sa mu pred celou triedou, ale vezme ho pokojne von z triedy na WC, kde ho opatrí, umyje, a matke vysvetlí situáciu, ktorá z vďaky za jej prístup k dieťaťu prinesie učiteľke na druhý deň milú pozornosť. Tento ľudský prístup sa zo škôl vytráca.

- učiteľ si udrží disciplínu, ak má prirodzenú autoritu, preto som za talentové skúšky na pedagogické smery

- úctu si musia zaslúžiť, sami o ňu prišli svojou ľahostajnosťou k žiakom a rodičom po 89, niektoré učiteľky nevedeli prežiť po zmene režimu, že niektoré deti majú drahšie tenisky, to som podala veľmi zvláštny príklad, ale pravdivý. Na otázku bývalej kolegyne, ako sa vám dnes učí, dostala odpoveď "za tento plat máme učiť?" Prečo sa začali porovnávať so začínajúcimi podnikateľmi? Mohli odísť zo školstva a pootvárať si obchody, súkromné školy, rekvalifikovať sa...a netrápiť sa v škole. Toto bolo zlomové obdobie, kedy učitelia nezvládli situáciu. V mojich očiach zlyhali.

Je rozdiel v kvalite príprav. Ak učiteľ začne na žiakov vrieskať, začnú aj oni. Ak bude rozprávať tichšie, musia zákonite stíchnuť, aby ho počuli.

- kto sa dá zničiť, bude zničený, koleduje si o to sám. Treba si určiť hranice.

Táto situácia sa ťahá dnes od ZŠ po VŠ. Preto k tejto situácii pristupujem vlažne. Je obrovský rozdiel medzi slovenskými školami a českými. Pýtam sa, prečo?
Budem rada, ak mi niekto odpovie. Stredná škola na SK sa niekedy rovná učňovke v CZ. Stredná škola v CZ je oproti SK ú s t a v. Učiteľ má ruku na kľučke, keď zvoní. Tu sa vynechávala jedna celá vyučovacia hodina z dvojhodinoviek, pretože si robili učitelia v pracovnom čase fušky po kabinetoch.

Rovnako dnes sa robia fušky po kabinetoch na katedrách, čítam to v diskusiách, dokonca menujú ľudí, tých ľudí poznám, okrem toho píšu články, naháňajú peniaze, ale tie budú naháňať i tak, aj po zvýšení platov, každý z nich má niekoľko aktivít v branži, a študenta má v paži. Nie je tomu tak samozrejme všade. Pod toto sa podpísal Pavol Rusko zvýšením počtu študentov v ročníkoch, aby znížil nezamestnanosť. "Politik." Tak si povedali vyučujúci na VŠ, pri týchto počtoch študentov máme učiť? Za ten istý plat?
Dieťa chcelo ísť na ŠVOČ-ku. Nemohlo sa prihlásiť, pretože bolo samo, a vraj bol potrebný min. počet troch v ročníku alebo z odboru. Čo dodať? Lenže v ročníku ich bolo málo. Zúčastnilo sa rok predtým, asi to malo pokryť celé štúdium.
My sme mali vždy písomnú a ústnu časť skúšky. Dieťa iba vo forme testov, nikdy nebola ústna. A išlo o odbor, kde je potrebné pripraviť na prax človeka aj po rétorickej stránke, pred verejnosťou. Prednáškové činnosti. Totálne demotivujúca katedra. A keď si pomyslím, že títo ľudia pôjdu do štrajku, je mi z toho priam nevoľno.
A takto nejako sme dospeli k dnešnému stavu školstva. Ale biedu tú netrú iba učitelia, ak ju vôbec trú oproti ostatným ľuďom.

P.S. Mnoho študentov sa zapíše na jazyky na ped. fakulty. Školu absolvuje zadarmo, naučí sa jazyk za štátne, a už pri zápise vedia, že nikdy nebudú učiť, ale pôjdu pracovať do súkromného sektoru, kde by bez diplomu neuspeli. A tam nikoho nezaujíma, o aký diplom ide, ale že ho má.
Neviem, či je už v dnešnej dobe na slovenských školách jazykárov dostatok. Ale špeciálne týchto by som prijala na fakultu iba pod podmienkou zaviazania sa odučenia napr. 15 rokov. Inak nech sa poberie zo školstva kade ľahšie, kým ním ešte neprejde. Pretože idú na štúdium iba z púhej vypočítavosti. Za dane všetkých.
3 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
duves
taiko
duves
suhlas
S cim presne suhlasis?
Presne suhlasim s misomiso-m.

Skus pouvažovať, prečo vznikla delba prace.
Ludia (kedysi davno) prišli na to, že je efektívnejšie, ak jeden z nich bude pripravovať pokrm pre x členov z tlupy. A ostatní pôjdu loviť. Zaiste, mohli by ist loviť všetci, ale predtym by sa museli najesť, t.j. každy z nich by si pripravil niečo na jedenie. A mohlo by sa stať, že by im medzitym poutekala zver a neulovili by nič.
Ty tiež (predpokladam) cez pracovne dni nevaríš, Robíš pracu, ktorej rozumieš. Zaiste, mohl by si si navariť aj ty, ale zabilo by to priliš vela času. Je to neefektívne. Je lepšie vybehnuť na obed na 40 minut, než zabiť čas jeho prípravou 1,5 hodiny (niekedy viac).
Ja si tiež viem opraviť bicykel (MTB), ale som daleko pomalší než je profík v servise. Ale beriem to ako hobby.
kde tam misomiso pisal o delbe prace?
btw ja som sa pytal preto, lebo misomiso tam spoemnul milion myslienok a Ty si dal generalny suhlas.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Idú vám deti na lyžiarsky zájazd? Nikdy nestáli na lyžiach? Zaujímali ste sa bližšie, kde, čo a ako? Vzali by ste si ich na celý týždeň na starosť? Vymenili by ste sa s učiteľmi? Veď je to také ľahké...pozrite si kamery na svahoch...
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Neviem aké kamery máš na mysli, ale hocikedy. Od piatich rokoch som chodil s otcom každoročne na stredoškolské lyžiarske zájazdy s týždenným ubytovaním v chatkách. Chodil som na veľkých vlekoch, kde sú teraz z "pohodlných dôvodov" lanovky. Napr. Dedovka. Pol cesty som išiel na pome vo vzduchu. Naučiť niekoho lyžovať nie je vôbec ťažké a ani nebezpečné, nakoľko ak to nevie, nikdy sa nedostane na takú rýchlosť aby si privodil vážnejší úraz.
PS: ťažké to pripadá jedine tomu, kto vôbec nevie lyžovať.
1 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
taiko
duves
taiko
duves
suhlas
S cim presne suhlasis?
Presne suhlasim s misomiso-m.

Skus pouvažovať, prečo vznikla delba prace.
Ludia (kedysi davno) prišli na to, že je efektívnejšie, ak jeden z nich bude pripravovať pokrm pre x členov z tlupy. A ostatní pôjdu loviť. Zaiste, mohli by ist loviť všetci, ale predtym by sa museli najesť, t.j. každy z nich by si pripravil niečo na jedenie. A mohlo by sa stať, že by im medzitym poutekala zver a neulovili by nič.
Ty tiež (predpokladam) cez pracovne dni nevaríš, Robíš pracu, ktorej rozumieš. Zaiste, mohl by si si navariť aj ty, ale zabilo by to priliš vela času. Je to neefektívne. Je lepšie vybehnuť na obed na 40 minut, než zabiť čas jeho prípravou 1,5 hodiny (niekedy viac).
Ja si tiež viem opraviť bicykel (MTB), ale som daleko pomalší než je profík v servise. Ale beriem to ako hobby.
kde tam misomiso pisal o delbe prace?
btw ja som sa pytal preto, lebo misomiso tam spoemnul milion myslienok a Ty si dal generalny suhlas.
Delbu prace som spomenul ja, nikde nepíšem, že misomiso.
A zrejme nepoznaš vyvoj v ludskej spoločnosti. Tak inak. Ak vznikla delba prace (kedysi davno), tak niekto odisiel loviť, niekto pripravoval pokrm, niekto opravoval obydlie a niekto vychovaval deti. A nikto by nemal dostat viac. Nebol na to dovod.
Samozrejme, vždy fungoval syndrom nahej opice.
2 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Duves, presne, včera som tu písal jeden text, ale potom som ho zmazal, vykašľal som sa na to.
Chcel som upozorniť len na fakt, ako to funguje dnes, že služby, napr. stravovanie používame ako otrokov, ktorí nám osobne ušetria 15 eur, ale zaplatíme im iba 4. No a potom sa nožnice donekonečna roztvárajú. Jedni živoria, druhí nevedia čo s peniazmi...
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
duves
taiko
duves
taiko
duves
suhlas
S cim presne suhlasis?
Presne suhlasim s misomiso-m.

Skus pouvažovať, prečo vznikla delba prace.
Ludia (kedysi davno) prišli na to, že je efektívnejšie, ak jeden z nich bude pripravovať pokrm pre x členov z tlupy. A ostatní pôjdu loviť. Zaiste, mohli by ist loviť všetci, ale predtym by sa museli najesť, t.j. každy z nich by si pripravil niečo na jedenie. A mohlo by sa stať, že by im medzitym poutekala zver a neulovili by nič.
Ty tiež (predpokladam) cez pracovne dni nevaríš, Robíš pracu, ktorej rozumieš. Zaiste, mohl by si si navariť aj ty, ale zabilo by to priliš vela času. Je to neefektívne. Je lepšie vybehnuť na obed na 40 minut, než zabiť čas jeho prípravou 1,5 hodiny (niekedy viac).
Ja si tiež viem opraviť bicykel (MTB), ale som daleko pomalší než je profík v servise. Ale beriem to ako hobby.
kde tam misomiso pisal o delbe prace?
btw ja som sa pytal preto, lebo misomiso tam spoemnul milion myslienok a Ty si dal generalny suhlas.
Delbu prace som spomenul ja, nikde nepíšem, že misomiso.
A zrejme nepoznaš vyvoj v ludskej spoločnosti. Tak inak. Ak vznikla delba prace (kedysi davno), tak niekto odisiel loviť, niekto pripravoval pokrm, niekto opravoval obydlie a niekto vychovaval deti. A nikto by nemal dostat viac. Nebol na to dovod.
Samozrejme, vždy fungoval syndrom nahej opice.
duves ja som reagoal na Tvoj suhlas s misomisom, kde som sa pytal s cim suhlasis. Neviem, ako sa tam vzala delba prace.
Ci ten Tvoj suhlas nebol s suhlasom s misomisovym prispevkom?
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

kukučka
Idú vám deti na lyžiarsky zájazd? Nikdy nestáli na lyžiach? Zaujímali ste sa bližšie, kde, čo a ako? Vzali by ste si ich na celý týždeň na starosť? Vymenili by ste sa s učiteľmi? Veď je to také ľahké...pozrite si kamery na svahoch...
Aj takéto zájazdy sú riešiteľné. Iba treba zauvažovať a celú akciu mať snahu pripraviť. Neviem, ako to dnes na lyžiarskych beží. Ale v prvom rade by mal s deťmi ísť odborný dozor (telocvikár) plus nejaký svahový dohľad a tréner, ak sa budú nachádzať na frekventovaných svahoch.
Rozdeliť žiakov na začiatočníkov a pokročilých..., rovnako ako pri jazykoch. Nikde nie je napísané, že výcvik musí prebiehať niekde v špičkovom napráskanom stredisku. Myslím si, že situáciu by si škola veľmi zjednodušila. Aj peniaze by rodičia ušetrili.
Ja podnes nelyžujem práve kvôli svojmu prvému lyžiarskemu.
Celé to organizoval náš chemikár, zástupca školy. Vybavil ubytovanie v obci na stred. Slovensku, 4/5 bývali v miestnom malom hoteli, dolu hostinec, hore izby. Osem dievčat s triednou slovenčinárkou sme boli ubytované u jeho švagrinej, latrínu sme mali samozrejme mimo domu. Poschodové postele. Som presvedčená, že sme boli jedinou školou z mesta v takých podmienkach.
Prvý deň nás postavil hore na svah, ale so 45 stup. uhlom. A spúšťajte sa. Že nás podľa toho roztriedi do skupín. Ja som išla medzi prvými. Už aj predo mnou padali, ja som spadla tak nešťastne, že som sa nevedela postaviť. Žiadne lekárske vyšetrenie. Vraj výron. Celý pobyt som preležala, nedokázala som sa postaviť na nohu, raz som sa dokonca našťastie večer, keď boli všetky doma, našla po wecku až na posteli. Vraj som vonku odpadla od bolesti. Keby cez deň, tak na tom snehu vonku som mohla aj zamrznúť, resp. prísť k omrzlinám. Bolesť zmizla úplne až v lete. Ešte pred letom som krívala a bolesť to bola statočná. Išlo o členok.
Žiadne základné pokyny pred tým skúšobným spúšťaním nám nedal. Dovtedy som chodila na lyžiach ako dieťa iba po záhrade. Tak šusom, ako ostatní predo mnou. Bez strachu.
Výhodou zájazdu bol z hľadiska výberu na výcvik kopec za dedinou, bez vleku, ak si narážala na možnosť zrážok, tak to jediné im nehrozilo.
Neskôr robil inšpektora na meste až do penzie.

Tie jazyky som spomenula preto, že moji boli v škole rozdelení na jednom jazyku na 4 skupiny. Dve triedy po 25 žiakov. Ak sa niekto zlepšil, prešiel žiak do vyššej skupiny, ak nestačil, presunul sa na nižší stupeň. Výhodou najmä pre učiteľov bola vyššia efektivita práce, mohli ísť svojím tempom a nemuseli brať ohľad vo svojej skupine na slabších.
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Ja si pamätám, že na lyžiarsky chodilo viacero odborných inštruktorov, ktorí jednak boli učiteľmi /aby vedeli naučiť/ a takisto to boli vynikajúci lyžiari /aby to sami ovládali/.
Taktiež brávali so sebou jedného lekára /neviem či tam bol ofiko, alebo iba vypomáhal ako nadšenec za permanentku/.
Najskôr ich dali na somársku lúčku, kde lyžujú iba detičky vyšlapať pár desiatok metrov /už tam človek veľa vidí/, potom sa spúšťali dole, kto chcel mohol ísť rovno /bola to skoro rovina/ alebo tam boli aj bránky.
Potom ich delili asi do 3-4 družstiev. Neskôr išlo každé družstvo na iný vlek. Jedni lyžovali na tej somárskej lúke, najskôr šlapali, potom už chodili na pome, no a prvé družstvo chodilo dole na tatrapomu /dedovka/.
Takisto si každý inštruktor zobral iné družstvo na starosť.
No a spalo sa v chatkách kde bol taký "vojenský režim" ako ranné umývanie v snehu a tak podobne. Nič pre terajších školákov, hneď by smartfónom volal oteckovi a ten by prišiel robiť poriadky... :-))
Mám dojem že nejaký úraz tam bol /bol som asi na 10-tich lyžiarskych /okrem svojich/, ale možno 1 - 2 x za tých 10 rokov a určite to bol niekto z 1. skupiny, kde sa lietalo ako na pretekoch, no a samozrejme na konci každého lyžiarskeho boli preteky a potom karneval na svahu v maskách...
Tak som si zaspomínal....
2 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

už je to vyriešené...
http://www.webnoviny.sk/slovensko/cl...rajk-ucitelov/
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

To odkedy policajti zverejňujú zápisnice z výsluchov?
Na prvý pohľad to vyzerá, že výsluch trval rok - od 6. 2. 2015 /dátum uvedený na 6 stranách/ do 6. 2. 2016 /prvá a posledná strana/.
Nik z podpísaných si to nevšimol /tomu mantákovi sa nevidím, že mal plné gate/, ale tí dvaja, čo boli v robote...? Ak už ani taká maličkosť ako dátum nie je v poriadku, čo si myslieť o tom ostatnom? Nečítala som a ani nemám v pláne, do očí mi padol len ten dátum a koniec zápisnice...
"To je všetko, čo by som k veci uviedla..."
Prítomní pri výsluchu boli traja muži... teda aspoň tak sú podpísaní...
http://www.webnoviny.sk/slovensko/cl...o-zberu-nedal/

Sorry, reagovala som sa webnoviny, keďže je to odtiaľ...
Teraz vidím, že je to medzi učiteľmi...
Na druhej strane, každý z nich mal/má svojho učiteľa...
Naposledy upravil Oliwa : 11.02.16 at 12:38
1 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Tak uz som naspat v civilizacii. Jest som sice este nezacal, ale rozhodol som sa vratit kvoli praci. Co ste za ten cas vyriesili :-) ?
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Nič, čakáme na Teba...
Nazdar, poustevníku! Ako bolo?
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Nadherne. Ani se mi nechce pisat, stale som v stave blazenosti. Aj tak by tu nikto neveril...
Ja som ale myslel, ze vy tu zatial vystrajkujete tie platy ucitelov. Zatial nic. Poziadavka je 66%. To naozaj nie je malo. Cudujem sa, ze si ucitelska obec chce znicit este aj ten zvysok podpory verejnosti a rodicov.
4 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

BXLmiami
taiko zabudol si na lekárov :-)) Na tých nikto ani slovo nemá :-)).Je to tak,sme národ neskutočne závistlivý.Už som to niekede čítala,do znaku nám treba susedovu zdochnutú kozu :-))).
Ja som presvedčená, že lekársky stav nebude nikdy terčom závisti. Zrejme ako jediný. Lekári, ak si toto myslíte o pacientoch (pretože už každý človek je pacient), tak ste na veľkom omyle, a mňa sa to konkrétne dosť dotklo. Nakoniec lekári sa vedia vždy o seba postarať a pacienti, ak ešte čo i len trochu môžu, tak sa zavďačia. To v národe ostane asi najdlhšie, úcta a pokora voči vášmu poslaniu.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Pre každého, ale najmä pre učiteľov. Ja som mala to šťastie, že som to zažila už na ZŠ.
Prvý hosť v poradí, Jan Mühlfeit, je s ním dostatok materiálu na YT.
2 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

taiko
Nemám moc ako inak pomoctť učiteľom, či vyjadriť im podporu, nuž aspoň takto. Nech im vyjde to o čo sa snažia, nech vydržia, nech sa nenechajú využiť a zmanipulovať.
Ak sa učiteľom nepodarí to o čo sa snažia, tak tu o pár rokov bude pobehovať ešte väčšie množstvo ľudí bez dobrého vzdelania, vlastného úsudku, rozhľadu, uzavretých do seba a slepo poslúchajúcich pastierov. Nuž a potom tú 4-tú technickú revolúciu naozaj neprečkáme bez ujmy.
Bolo by asi na čase, položiť si otázku, čo je tým dobrým vzdelaním. Lebo to, čo sa dnes učí v školách je z 90% zbytočné.


A hlavne - celý školský systém založený na tom, kto dobre odpapagájuje včerajšie nadiktované učivo, je totálna kravina. Hodnotiť človeka za to, ako zopakuje včerajšie prebraté učivo je hlúposť.


Skúste si pozrieť toto video:
1 0
nunenko nunenko

nunenko je offline (nepripojený) nunenko

prďous, táraj, gágaj
Bastian
taiko
Nemám moc ako inak pomoctť učiteľom, či vyjadriť im podporu, nuž aspoň takto. Nech im vyjde to o čo sa snažia, nech vydržia, nech sa nenechajú využiť a zmanipulovať.
Ak sa učiteľom nepodarí to o čo sa snažia, tak tu o pár rokov bude pobehovať ešte väčšie množstvo ľudí bez dobrého vzdelania, vlastného úsudku, rozhľadu, uzavretých do seba a slepo poslúchajúcich pastierov. Nuž a potom tú 4-tú technickú revolúciu naozaj neprečkáme bez ujmy.
Bolo by asi na čase, položiť si otázku, čo je tým dobrým vzdelaním. Lebo to, čo sa dnes učí v školách je z 90% zbytočné.


A hlavne - celý školský systém založený na tom, kto dobre odpapagájuje včerajšie nadiktované učivo, je totálna kravina. Hodnotiť človeka za to, ako zopakuje včerajšie prebraté učivo je hlúposť.


Skúste si pozrieť toto video:
Všetko, okrem jedenia, pitia a kadenia a čurania je zbytočné. Zbytočné je vedieť aj to že zem nie je doska. Zbyročná je násobilka (kalkulačky), pravopis (automatické opravy), čítať i písať (automatický prevod reči na text a opačne).
Všetko je svojim spôsobom zbytočné. Hlavne vzdelanie. V Biblii je napísané, že kto rozmnožuje poznanie, rozmnožuje bolesť.
Hodnotiť človeka je hlúposť sama o sebe. Tvrdíš, že hodnotiť človeka za to, ako zopakuje včerajšie prebraté učivo je hlúposť. Áno je. Učiteľ je len človek. Jeho "nadiktované učivo", ako i fakt, že niekto diktuje učivo je stredovek, pripomínajúci stredoveký kláštor, kde mnísi prepisujú knihy. Diktovať poznámky je nezmysel a nepochopenie zmyslu poznámok. Poznámky majú slúžiť pri zapamätovaní si nečoho ako pomôcka, vodítko, kostra a aj odpovedať by žiak mal tak, že si môže pozrieť poznámky...
Hodnotenie (známkovanie 1-5) je najväčší nezmysel školstva. Existujú len dve možnosti. Vieš, alebo nevieš.
Naposledy upravil nunenko : 24.02.16 at 10:17
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať