Zavrieť

Porady

Prajem učiteľom, aby ich štrajk mal zmysel

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Nemám moc ako inak pomoctť učiteľom, či vyjadriť im podporu, nuž aspoň takto. Nech im vyjde to o čo sa snažia, nech vydržia, nech sa nenechajú využiť a zmanipulovať.
Ak sa učiteľom nepodarí to o čo sa snažia, tak tu o pár rokov bude pobehovať ešte väčšie množstvo ľudí bez dobrého vzdelania, vlastného úsudku, rozhľadu, uzavretých do seba a slepo poslúchajúcich pastierov. Nuž a potom tú 4-tú technickú revolúciu naozaj neprečkáme bez ujmy.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Inac tu sa da vyjadrit podpora ucitelom, ktori strajkuju
http://isu.sk/podporuju-nas
1 3
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Thomas1111 Thomas1111

Thomas1111 je offline (nepripojený) Thomas1111

Preco nebojuju za väcsiu disciplinu deti na skolach? Ved len disciplina je zakladom ci uz dobrych vysledkov v praci alebo dosiahnutia vzdelania. Preco nebojuju za to aby rodicia nemuseli v skole nic platit? Preco sa neozyvaju v ramci svojich odborov?? Beriem ze deti su dnes drze a nevychovane / niektore/ robil som v skole a viem ako to funguje, väcsinou sa decka memoruju, preco nebojuju za praktickost vo vyucovani?? Kazda praca je dôlezita, aj praca pekara, smetiara... Vlada tvrdi ze plat ucitelov za posledne roky vyrazne rastol, ak dam prst oni chcu celu ruku?? Ked som zacinal po skole mal som plat 230eu a robil som... ale mam pocit ze dnesni mladi su nenazrati, ved vsetko trva cas a chce to sa uskromnit. Alebo nech sa zamestnaju v sukromnej sfere a uvidia co to je robit na peniaze.
17 4
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
presne si to Thomas1111 vystihol
Naposledy upravil duves : 25.01.16 at 10:50
4 2
japis japis

japis je offline (nepripojený) japis

Štrajk učiteľov nepodporujem. Považujem ich za vydieračov a jediných v tomto štáte, ktorým sa za nekvalitnú prácu (vedomostná úroveň žiakov) zvyšoval plat. A ešte sú nespokojní.
5 2
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Thomas1111
Preco nebojuju za väcsiu disciplinu deti na skolach? Ved len disciplina je zakladom ci uz dobrych vysledkov v praci alebo dosiahnutia vzdelania. Preco nebojuju za to aby rodicia nemuseli v skole nic platit? Preco sa neozyvaju v ramci svojich odborov?? Beriem ze deti su dnes drze a nevychovane / niektore/ robil som v skole a viem ako to funguje, väcsinou sa decka memoruju, preco nebojuju za praktickost vo vyucovani?? Kazda praca je dôlezita, aj praca pekara, smetiara... Vlada tvrdi ze plat ucitelov za posledne roky vyrazne rastol, ak dam prst oni chcu celu ruku?? Ked som zacinal po skole mal som plat 230eu a robil som... ale mam pocit ze dnesni mladi su nenazrati, ved vsetko trva cas a chce to sa uskromnit. Alebo nech sa zamestnaju v sukromnej sfere a uvidia co to je robit na peniaze.
1. Ja nie som ucitel, ale som presvedceny, ze praca ucitela, je omnoho dolezitejsia ako praca pekara, ci smetiara, ci ako moja praca v IT sectore. Je to podla mna jedno z najdolezitejsich povolani. Podporuje totiz viac nez len plne brucho a vylucovanie.
2. To co si menoval je dosledkom dlhodobeho sirokospectralneho systematickeho potlacania ucitelskeho stavu a vaznosti a podla mna uceloveho.
3. Ako by asi mohli ucitelia bojovat za disciplinu na skolach, ked rodicia nedisciplinovanych ziakov kuoili do skoly pocitac, ci scanner a ako takych su ich deti nedotknutelne ?
4. Zato aby rodicia nemuseli v skole nic platit, by mali bojovat rodicia a nie ucitelia.
5. Vlada tvrdi, v;ada tvrdi. Ucitelai by mali mat aspon 2 nasodok priemerneho platu.
6 3
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
taiko
1. Ja nie som ucitel, ale som presvedceny, ze praca ucitela, je omnoho dolezitejsia ako praca pekara, ci smetiara, ci ako....
Podla mna si to nespravne pomenoval. Možno si chcel napísať miesto dôležitejšia napísať náročnejšia.
Ak nejde o život, ide o ho*no, takže najdoležitejšia je praca zdravotnikov.
5 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
duves
taiko
1. Ja nie som ucitel, ale som presvedceny, ze praca ucitela, je omnoho dolezitejsia ako praca pekara, ci smetiara, ci ako....
Podla mna si to nespravne pomenoval. Možno si chcel napísať miesto dôležitejšia napísať náročnejšia.
Ak nejde o život, ide o ho*no, takže najdoležitejšia je praca zdravotnikov.
o narocnosti som pisat nechcel, aby som niektore profesie neurazil btw bez ucitelov, by nebolo ani zdravotnikov, lebo bez ucitelov by bolo len stado schopne iba jdnoduchej manualnej prace. A to vsetka cest manualne pracujucim.
3 3
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
japis
Štrajk učiteľov nepodporujem. Považujem ich za vydieračov a jediných v tomto štáte, ktorým sa za nekvalitnú prácu (vedomostná úroveň žiakov) zvyšoval plat. A ešte sú nespokojní.
Zovšeobecňuješ.
3 1
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Držím im prsty.Sú to väčšinou mladí ľudia,ak to nevyjde,buchnú dverami a zostanú len staršie generácie čo by bola nesmierna škoda.
5 2
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
BXLmiami
Držím im prsty.Sú to väčšinou mladí ľudia,ak to nevyjde,buchnú dverami a zostanú len staršie generácie čo by bola nesmierna škoda.
To bude buchotu, to aby som si zohnal štuple do uší.

Nič v zlom, robím s požičkami, mam prehlad o platoch. Učitelia 800 netto, k vianociam další plat. Riaditelka školy, teda zakladnej školy, v decembri netto plat s odmenami 3000 evry. Ved to nemaju ludia v biznise. Tu niekto niečo nedomyslel.
9 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Dosť sa čudujem Tvojim reakciám,mala som pocit,že si silne za štrajk sestier.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ja som za zvýšenie platov, ale celoplošne. Iní VŠ zarábajú toľko, čo oni, a sú radi, že vôbec pracujú.
Nemalo by to byť iba o školstve dnes. Dnes všade. Mladí si nemôžu zakladať rodiny, zaťažujú sa hypotékami. Je pár odborov, ktoré sú dobre zaplatené, pretože ich je zatiaľ nedostatok. Potom by sa zobudili aj oni.
Školy už nie sú tým, čím boli. Učitelia si to nahnuli u rodičov zakrátko po revolúcii. Za tieto peniaze mám pracovať? Keď sa začali porovnávať najmä so začínajúcimi podnikateľmi.
Učiť je poslanie.
Koľko sa vie, že v školstve sú malé platy, ale je zaujímavé, že na pedagogiku sa stále hlásia noví a noví ľudia. Nehádžem ich do jedného vreca, dúfam a verím, že sú medzi nimi veľké rozdiely a výnimky, ale všeobecne úroveň klesla. Rovnako aj v celej eu, najmä tým, že sa vytvára množstvo ďalších VŠ a to tiež prispieva k znižovaniu kvality. Nemáme iba my Sládkovičovo a pod. Ja to vidím zasa ako riadenú strelu z centra, čím budú menej vzdelaní, budú ľahšie ovládateľní.
Držím im síce palce, ale sami ťažko niečo dosiahnu.
Ide o to, že rodič prináša do školy svoje dieťa, a má ten istý plat ako učiteľ, a vzdelanie detto. Svoje dieťa nevidí, pretože v práci musí byť bez zaplatených nadčasov až do večera. Učitelia majú aspoň trochu viac času na seba, aj keď doma opravujú, robia si prípravy a mali by sa kontinuálne vzdelávať. Pretože doba nepustí.
Vytešujme sa, že zasa pribudne pár žobrácky zaplatených miest na Slovensku. Keď takto národohospodársky rozmýšľa vláda 25 r. po, tak sa nečudujme, že máme málo financií na školstvo. Iný pohľad na vec by to chcelo aj z radov učiteľov. Komplexnejší.
3 2
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
BXLmiami
Dosť sa čudujem Tvojim reakciám,mala som pocit,že si silne za štrajk sestier.
Nikde nepíšem, že som proti štrajku. Ak ano, kde to uvadzam?
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Tak som to asi ja zle pochopila.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Ešte jeden moment, taky postreh, pretože viem, čo by sa dialo, až by prišla farebne odlišna sebranka do vlady. No čo, začala by s reštrikciami, myslim, že by boli učitelia prví, komu by siahli na ohodnotenie.
2 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

taiko
duves
taiko
1. Ja nie som ucitel, ale som presvedceny, ze praca ucitela, je omnoho dolezitejsia ako praca pekara, ci smetiara, ci ako....
Podla mna si to nespravne pomenoval. Možno si chcel napísať miesto dôležitejšia napísať náročnejšia.
Ak nejde o život, ide o ho*no, takže najdoležitejšia je praca zdravotnikov.
o narocnosti som pisat nechcel, aby som niektore profesie neurazil btw bez ucitelov, by nebolo ani zdravotnikov, lebo bez ucitelov by bolo len stado schopne iba jdnoduchej manualnej prace. A to vsetka cest manualne pracujucim.


To sa ti čo podarilo teraz napísať?

Bez zdravotníkov, elektrikárov, plynárov, poľnohospodárov, smetiarov, finančákov, policajtov, ...........by nebolo učiteľov.

Takže v súlade s tvojím chápaním Slovenska je správne, že sem prichádzajú poväčšine investície iba pre zamestnanie manuálne pracujúcich. Ešte aj so stimulmi.
Proste podľa teba je Slovensko jedno stádo. Prepáč, ale musím ti zatlieskať dnes.
Ja viem, kto má Slovensko za stádo. Ešte ním nie je.
0 1
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Thomas1111
Preco nebojuju za väcsiu disciplinu deti na skolach? Ved len disciplina je zakladom ci uz dobrych vysledkov v praci alebo dosiahnutia vzdelania. Preco nebojuju za to aby rodicia nemuseli v skole nic platit? Preco sa neozyvaju v ramci svojich odborov?? Beriem ze deti su dnes drze a nevychovane / niektore/ robil som v skole a viem ako to funguje, väcsinou sa decka memoruju, preco nebojuju za praktickost vo vyucovani?? Kazda praca je dôlezita, aj praca pekara, smetiara... Vlada tvrdi ze plat ucitelov za posledne roky vyrazne rastol, ak dam prst oni chcu celu ruku?? Ked som zacinal po skole mal som plat 230eu a robil som... ale mam pocit ze dnesni mladi su nenazrati, ved vsetko trva cas a chce to sa uskromnit. Alebo nech sa zamestnaju v sukromnej sfere a uvidia co to je robit na peniaze.
Robil si a prečo si zdupkal? Poradu si objavil dnes, alebo nechceš písať pod starým menom? Skúsil si presadiť to, čo žiadaš od nich?
Peňazí je dosť, málo je dobrej vôle, zlé je smerovanie.
1 2
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Všade sa bazíruje na formalitách, byrokracia bujnie.
Zbierajte kredity, učte, vykazujte činnosť, publikujte, keď neboli učebnice - prečo sa nepodielate na tvorbe ? Povinné členstvo v zdrav. komore - lobistické teplé miestečko pre zopár neschopákov.

Panstvo objednáva sprostosti, platí spriazneným firmám a záchody sú v zúfalom stave, zateká, kúri sa len s problémami (Antolská).

Od úrovne kraja je všetko odtrhnuté od reality. Poslanci, ministri, št. tajomníci atď by potrebovali minimálne prefackať.

Podporujem aj učiteľov, aj zdravotné sestry.
6 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ja všetkých, ktorí sa cítia objektívne nedocenení.
2 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Na Váhostav sa našlo zo dňa na deň a nebolo to 5 euro.
6 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať