Zavrieť

Porady

Je možné zmeniť dedičstvo po nadobudnutí právoplatnosti?

Dobrý deň. Chcel by som sa spýtať, či je možné upraviť dedičstvo. Zdedil som rodinný dom, z ktorého mám podľa dedičského konania vyplatiť sestru z jednej šestiny hodnoty domu. Odhad sa k dedičskému konaniu nerobil. Len sa notárka spýtala, aký je to dom a tak a navrhla nám sumu na ktorej sme sa zhodli. Asi 3 mesiace po tom som si kvôli hypotéke dal urobiť znalecký posudok na dom a ten je o 30000€ menší. Chcel by som vedieť, či by sa dala nejako upraviť čiastka, ktorú mám sestre vyplatiť. Vopred ďakujem. S pozdravom
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Dedičská dohoda nadobudla právoplatnosť. Teraz môžeš dohodnúť so sestrou.

    Súdy často nepovolujú obnovu pri dedičskej dohode, ale prikladám judikát, kde také rozhodnutia najvyšší súd zrušil. Tak sa v zmysle § 231 obč.súdneho poriadku môžeš pokúsiť.
    Naposledy upravil Mária27 : 26.01.16 at 21:06

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    Katy a R, arizona, Tweety, Oliwa, Anik, doktor23
    6

    Je možné zmeniť dedičstvo po nadobudnutí právoplatnosti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.