Zavrieť

Porady

Vznika mi povinnost na uhradu dane z predaja?

Dobry den,

chcela by som sa len v kratkosti spytat, ci mi vznika povinnost platit dan z predaja, ak som v roku 2014 kupila zahradu napr. za 3000 € a v roku 2015 som ju predala za 500 € (z rodinnych dovodov) a teda ta suma je nizsia ako ta za ktoru som kupila zahradu. Velmi pekne dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    Vzniká ti povinnosť podať daňové priznanie, do výdavkov uvedieš sumu maximálne do výšky príjmu, teda 500€ v tvojom prípade. Základ dane bude 0, daň platiť z tohoto titulu teda nebudeš.
    Ak však tvoj zdaniteľný príjem v roku 2015 nepresiahne 1 901,67€, tak nemáš povinnosť podávať DP.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kefrinky Velmi pekne dakujem. Ten zdanitelny zaklad sa mysli tiez ako z predaja, ci ako prijem zo zamestnania?
    Ak by to bol len ten predaj zahrady tak nemusim podavat DP, chapem to tak spravne? Este raz dakujem za vysvetlenie.
    Kvaka Ten zdaniteľný príjem je celý, aj zo zamestnania, aj z predaja, každý sa píše do samostatnej časti v DP typ B. Ak si teda mala celkový príjem vyšší, ako je tých 1901,67€, tak podáš DP. Pri príjme z predaja budeš mať základ dane 0. Ale vypísať musíš aj príjem, aj výdaj, nemôžeš dať príjem 0. Základ dane nie je príjem, ale vypočíta sa tam ako rozdiel príjmu a výdavku..
    Kefrinky Hadam uz posledna otazka :-), ak som zamestnavatelovi uz odovzdala DP da sa to nejako dodatocne podat? Lebo momentalne som na MD. Este raz velmi pekne dakujem.
    Kvaka Požiadaj zamestnávateľa, aby ti dal potvrdenie o zdaniteľných príjmoch zo závislej činnosti za rok 2015, z toho vyplníš všetky údaje. Podať DP musíš do 31.3.2016.
    Kefrinky Pockam si teda na potvrdenie a potom podam DP.
    Dakujem velmi pekne.
      zbaliť

    Vznika mi povinnost na uhradu dane z predaja?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.