Zavrieť

Porady

Ako vypočítať daň z motorových vozidiel, keď bolo súkromné auto zamestnanca použité len raz?

Daňovník je zamestnávateľ. Datum prvej evidencie je 20.2.2012. Rocna sadzba podla prilohy c. 1 je 148 eur. Auto bolo pouzite na podnikanie len v oktobri 2015, co je 45. mesiac od prvej evidencie. To spada do znizenia sadzby o 20 %. Vysledna dan za toto auto za rok 2015 mi teda vysla 148-(148*20%)/12*1=9,86

Problem je, ze formular danoveho priznania mi nechce akceptovat tychto 20 %. Skusala som zakliknut 25 % - co na moje prekvapenie akceptoval, ale to by zodpovedalo 36. mesiacu - januaru 2015 - vtedy ale nebolo auto pouzite. Mam teda pocitat dan uz od januara?

Dakujem vopred.
KloferHladny A skúšala si zadať dátum vzniku 01.10. a zániku 31.10.? - mne to funguje !
Elbereth Dakujem za napad. Lenze datum vzniku ani zaniku sa pri danovnikovi podla e) nevyplna. Zafungovala vsak rada od avalik.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    skus zadat 1. sadzbu 0 mesiacov a druhu sadzbu 1 mesiac,

    Ako vypočítať daň z motorových vozidiel, keď bolo súkromné auto zamestnanca použité len raz?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.