Zavrieť

Porady

ZAKLADANIE SRO

AAAHOJTE!

Zakladam s partnerom SRO. Cel by som poprosit o radu.

Pred zalozenim SRO je potrebna zivnost. Ziada o nu kazdy z partnerov osobne, alebo spolu?
Kde najdem vzor ziadosti?
Mozem vykonavat roznorode cnnosti v ramci jednej SRO (reality, pracovna agentura, export-import, velkoobchod...atd.) ??????

Za odpovede srdecne dakujem.

MAREK
Usporiadat
Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
Ahoj,
1. ak zakladáš sro musíš mať najprv vybavený živnostenský list. V živnostenskom liste môžeš mať uvedený rôzny počet činností. Žiadosť dostaneš i na živ.úrade, alebo skús www.obcan.sk, www.rksoft.sk. Správny poplatok za vydanie ŽL je 1000,- v kolkoch. Budeš k tomu potrebovať: spoločenskú zmluvu (ak sú 2 spoločníci) alebo zakladateľskú listinu (ak je zakladateľom len 1 osoba alebo spoločnosť), nájomnú zmluvu alebo LV, na kt.si uvedený ako majiteľ, reg.trestov konateľov a 1000,- SK kolok. Na tvojom mieste by som šla osobne na živ.úrad a tam si vypýtala tlačivo a zároveň by som sa s pracovníčkou porozprávala o predmete činnosti. A budeš mať hneď správne znenia názvov činností. Pretože ak ich uvedieš zle, budeš ich musieť prepisovať pri podávaní žiadosti. Dúfam, že som poradila.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

MarkM
AAAHOJTE!

Zakladam s partnerom SRO. Cel by som poprosit o radu.

Pred zalozenim SRO je potrebna zivnost. Ziada o nu kazdy z partnerov osobne, alebo spolu?

MAREK
Živnostenský list nie je pre spoločníkov, ale pre s.r.o.
0 0
MarkM MarkM

MarkM je offline (nepripojený) MarkM

Dakujem za odpoved, som to nevedel nikde najst. A ake su skusenosti s prevadzkovanim roznych cinnosti pod hlavickou jednej sro?

Mozem pouzivat rozne obchodne nazvy v ramci jednej SRO?
Napr. ABC s.r.o.
-ABC reality
-ABC export....a podobne?????
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Obchodný názov { obchodné meno) je iba jeden, je určený spoločenskou zmluvou a spoločnosť ho musí využívať pri všetkých svojich aktivitách ( úkonoch ).
Rozsah predmetu činnosti nie je obmedzený.
Myslím, že by bolo vhodné, aby si nazrel do Obchodného zákonníka, ktorý v druhej časti IV diel (§ 105- 153 ) upravuje spoločnosti s ručením obmedzeným. Všetko o obchodnom mene nájdeš v § 8 - 12 Obchodného zákonníka.
0 0
MarkM MarkM

MarkM je offline (nepripojený) MarkM

AHOJ,
A ked sa zalozi ABC group, potom ABC reality, ABC export musia byt samostatne pravne jednotky???
0 0
ucetni_fantozzi ucetni_fantozzi

ucetni_fantozzi je offline (nepripojený) ucetni_fantozzi

no ja osobne by som to riesil diviziami/oddeleniami a podobne, cize napriklad:

SVETOVA, s.r.o.
divizia ekonomickych sluzieb a poradenstva
divizia obchodu
divizia reality

a tak...
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

MarkM
AHOJ,
A ked sa zalozi ABC group, potom ABC reality, ABC export musia byt samostatne pravne jednotky???
Áno.
Ak nechcete vystupovať pod jedným obchodným menom, musíte si pre každú činnosť založiť s.r.o. Len nechápem o čo Vám ide. Obchodné spoločnosti bežne vykonávajú viac druhov činností. Hospodárenie sa dá krásne ustriehnuť v kvalitne vedenom účtovníctve ( strediská, zákazky, analytické účty).

Mne osobne trhá žily, keď má s.r.o. obchodné meno , ktoré vystihuje určitý druh činnosti, napr. ABC reality a pritom prevádzkujú krčmu.
0 0
MarkM MarkM

MarkM je offline (nepripojený) MarkM

)no ved presne. To trha zily aj mne. Preto uvazujem o univerzalnom nazve. Ale na druhej strane, by som rad cinnosti nejako oddelil. Necem aby zakaznici mali zmatok v tom, s kym vlstne jednaju..ci s realitkou, alebo kupuju paradajky....
-rad by som si nechal poradit a vypocul si navrhy, ako sa to da riesit.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Činnosti názvom neoddelíš. Ak si bude zákazník pýtať výpis z OR aj tak uvidí, že máte more činností. Nie je problém si pozrieť aj na www.orsr.sk
Nakukni tam aj Ty, uvidíš, že obch.spoločnosti nemajú v predmete činnosti iba jednu činnosť. Väčšinou tam majú uvedené činnosti, ktoré nikdy nerobili ani robiť nebudú ....
0 0
MarkM MarkM

MarkM je offline (nepripojený) MarkM

Asi som sa dobre nevyjadril, nejde o to, co je v obchodnom registry. Ide o posobenie spolocnosti smerom ku klientom.
Zda sa ze jedinym vychodiskom je zalozenie samostatnych pravnych subjektov. Ale mozno existuje aj ina moznost v ramci jednej SRO.
Cem dosiahnut to, aby spolocnost neposobila, ako obchodnik so vsetkym, ale male jasne vymedzene oblasti a posobila seriozne.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Serióznosť firmy sa dosahuje serióznym jednaním jej zástupcov a zamestnancov.

Založenie samostatných právnych subjektov nie je najlepším riešením.
Som zástancom vytvorenia jedného právneho subjektu, viacero predmetov podnikania riešiť systémom stredísk (divízii) a pod.
0 0
MarkM MarkM

MarkM je offline (nepripojený) MarkM

Dakujem, aj mne sa pozdavaju divizie, ci oddelenia. Mozem jednotlive divizie oficialne nazvat???
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Obchodné meno musí byť zachované !!

Ale povolené je napr.:

XYZ, spol. s r.o. Bratislava, divízia Bryndza
XYZ, spol. s r.o. Bratislava, divízia Divadlo
a pod.
0 0
janka.janka janka.janka

janka.janka je offline (nepripojený) janka.janka

benka
Obchodné meno musí byť zachované !!

Ale povolené je napr.:

XYZ, spol. s r.o. Bratislava, divízia Bryndza
XYZ, spol. s r.o. Bratislava, divízia Divadlo
a pod.
pozrite si ale napriklad stranku www.pizzamizza.sk
ked si kliknete na kontakt tak je tam napisane: prevadzkovatel: a uvedena je tam s.r.o. pod s uplne inym nazvom... takze neviem..
nie je tam napisane XY s.r.o., divizia Pizza Mizza...
0 0
MarkM MarkM

MarkM je offline (nepripojený) MarkM

Vlastne vacsina restauracnych zariadeni funguje pod nejakym nazvom a spravujem ich ina SRO.....Je to nejako pravne osetrene? Ake su pravidla?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Reštaurácia je prevádzkareň. Podnikateľskú činnosť môžeš vykonávať vo viacerých prevádzkárňach. Každá prevádzkareň musí byť označená obchodným menom, ku ktorému sa môže pripojiť názov prevádzkarne alebo iné rozlišujúce označenie. Takže - na dvere napíšeš ABC s.r.o., prevádzareň Bistro JUNO a na strechu dáš svietiace písmená JUNO.
Samozrejme musíš splniť kopu "nezmyslov" okolo ohlásenia prevádzkarne.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Ešte doplním : o prevádzkarni sa dočítaš v Obchodnom zákonníku a v Živnostenskom zákone.
0 0
MarkM MarkM

MarkM je offline (nepripojený) MarkM

Zdravim vsetkych,
Ak cem zalozit SRO, najprv ju zapisem do OR a potom poziadam o zivnost?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
MarkM
Zdravim vsetkych,
Ak cem zalozit SRO, najprv ju zapisem do OR a potom poziadam o zivnost?
Kroky na založenie s.r.o.

1. Spoločenská zmluva, overené podpisy u notára
2. Živnostenský úrad, kďe ti vydajú ŽL na základe SZ
3. Keď už máš ŽL a pridelené IČO ideš na OR SR
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
MarkM
Zdravim vsetkych,
Ak cem zalozit SRO, najprv ju zapisem do OR a potom poziadam o zivnost?
MarkM, odporúčam tento postup:

1. prečítaj si Obchodný zákonník, §§ o založení a prevádzkovaní s.r.o.,
2. ak už toto preštuduješ, máš uvedený na Porada.sk kompletný postup založenia s.r.o. vrátane detailov, nájdeš cez Vyhľadávanie alebo Rozšírené vyhľadávanie..., napr. jeden link http://www.porada.sk/t2017-p13-zakla...istinasro.html
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať