Zavrieť

Porady

Poradie exekučných zrážok

Potrebovala by som poradiť ako mám postupovať pri určení poradia exekúcii, nakoľko som toľko exekúcii ešte nemala a nemám v tom jasno. Ako prvá mi prišla exek. neprednostná 26.10.2015, druhá mi prišla 14.10.2015 prednostná z 2/3 mzdy, nakoľko čistý zárobok je +,- 598,50 EUR obe som zrážala podľa predpisov, ale 28.1.2016 mi prišla ďalšia exekúcia prednostná z 2/3 mzdy a ja nie som si istá ako ju mám zaradiť do poradia.....Zamestnanec je slobodný bezdetný. Ďakujem za skorú odpoveď.
Naposledy upravil geminika : 02.02.16 at 07:03
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Asi máš preklep v dátumoch, lebo píšeš, že prvá došla neprednostná (ale uvádzaš neskorší dátum)
    K tej prednostnej druhej exekúcii: treba písomne oznámiť exekútorovi, že nie je možné vykonávať zrážky zo mzdy, nakoľko sa už vykonávajú , ale exekúciu evidujete v poradí.
    Dúfam, že nedošlo výživné zrážať, lebo to potom mení situáciu.
    Olgica Prosím o radu. Mám u jedného pracovníka dve exekúcie a to prvá prišla neprednostná (zráža sa už asi 5mesiacov) a teraz prišla prednostná. Mám pozastaviť tú prvú a začať druhú alebo opačne, neprednostnej napísať že je v poradí. Alebo uspokojím obe a vypočítam 3/3 a 1/3 uspokojím na neprednostnú a 2/3 uspokojím prednostnú? Ďalej, pracovník je rozvedený a má 2deti, ktoré žijú s manželkou. On zrejme platí výživné - neviem, nemám doklad ani o rozvode. Mám zohľadňovať pri výpočte exekúcie deti ako vyživované osoby a nezraziť mu 70% zákl.sumy alebo vyživované osoby sú tie, ktoré žijú s ním v spoločnej domácnosti? Ďakujem za odpovede
    crazynka71 dobrý deň dopátrali ste sa odpovedi nejakej??lebo ja to mam tak isto dokonca o jednu neprednostnu exekuciu viac..ked som si to dala do kalkulacky
    http://www.exekutordemesova.sk/kalkulacka
    tak mi vyslo ze mozem strhat max 104,60 € co su 2/3 na tu prednostnu..mozem sthat este 52,30 aj niektoru neprednostnu??ona ma cistu mzdu iba 355 €..dakujem

    Poradie exekučných zrážok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.