Zavrieť

Porady

narok na dochodok z Rakuska

pracujem ako opatrovatelka v rakusku na zivnost uz 9 rokov,vie mi niekto napisat na aky dochodok ma narok opatrovatelka po odpracovani 10.rokov?dakujem
veronikasad kolko máš rokov ?
ivka70 a platis si tam odvody?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Cca 12€ za odpracovany rok v AT. Plus slovensky dochodok
    pmajap potešila si ma, veru potešila ja som rátala so 7 € za rok

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Žiadny. Dôležité je, koľko rokov si odpracovala v jednotlivỷch krajinách EÚ. Je dosť možné, že budeš poberať dôchodok v SR, ak si v SR odpracovala viac rokov. Podstatné je aj to, v ktorej krajine máš trvalý pobyt.
    Naposledy upravil profesional : 03.02.16 at 19:24
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    hanelie dôchodok bude poberať aj v SK aj v AT
    profesional Dôchodok bude poberať z každej takej krajiny, kde dosiahne minimálnu dobu poistenia. Ak nedosiahne minimálnu dobu poistenia v žiadnej krajine a to ani po započítaní rokov odpracovaných v zahraničí, je možné že ho nebude mať nikde. Neuviedla žiadne ďalšie podrobnosti. Pri odpracovaných 9 rokoch v živote nevznikne nárok na dôchodok nikde.
    savanka preco po 9tich odpracovanych rokoch nevznika narok na dochodok????Mam tu kolegynu,pracuje v Rakusku treti rok,,,u nas uz dochodok pobera a o rakusky zatial este nepoziadala,ale narok ma,iformovala sa uz
    hanelie profesional - sorry, ale mätieš zadávateľku otázky - samozrejme , že dostane dôchodok z rakúska ca 10 € mesačne za odpracovaný rok nárok vzniká po určitých odpracovaných rokoch
      zbaliť

    narok na dochodok z Rakuska

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.